Stiahnut.sk

Prihlásenie

zabudnuté heslo | nová registrácia

Minecraft crafting - návod na výrobu

MinecraftV posledných mesiacoch táto neobvyklá hra zaznamenala doslova masový rozmach. Minecraft hráčom umožňuje budovať svoj vlastný svet, meniť prostredie okolo seba, cestovať medzi rôznymi svetmi, chovať zvieratá, bojovať s netvormi a hlavne ťažiť a vyrábať.

Mimochodom, názov Minecraft vznikol zložením dvoch anglických slov (Mine - baňa, Craft - zručnosť, vyrobiť, tvoriť), ktoré sú tematicky blízke ťažbe a výrobe.

Veľkej popularite sa teší najmä medzi mladými ľuďmi a deťmi. A práve pre Vás, chlapci a dievčatá, sme pripravili malý seriál. V ňom Vás zoznámime s rôznymi vychytávkami a postupmi, ktoré Vám uľahčia život v Minecrafte a pomôžu Vám získať lepšie veci.

V prvom dieli minisérie sa budeme zaoberať tým najjednoduchším. Všetko vezmeme pekne od začiatku, aby sa mohli zapojiť aj úplní začiatočníci. Ak patríte k pokročilým hráčom, neprekrúcajte oči, na záver pridáme niečo zaujímavé aj pre Vás. S každou ďalšou časťou bude naše tempo narastať, a tak sa už nabudúce môžete tešiť na finty, ktoré nepoznajú ani mnohí skúsení borci. Takže si hoďte Stiahnut.sk do záložiek a o pár dní Vás tu chceme opäť vidieť! ;) 

Crafting (často craftovanie)

Toto anglické slovo označuje činnosť, pri ktorej je za pomoci nástrojov alebo holých rúk niečo vyrába. V Minecrafte pri nej strávite pomerne veľa času.

Najdôležitejšou a absolútne základnou surovinou je drevo. To môžete získať sekaním do kmeňa holými rukami. Keď si nasekáte dostatok dreva, môžete sa vrhnúť na výrobu základných nástrojov a predmetov. Stlačením písmena E (predtým písmena I) otvorte inventár. V ňom sú zobrazené všetky nazbierané suroviny, Vaša postava a hlavne sa v ňom nachádza výrobná tabuľka 2 x 2 (nápis Crafting je priamo nad ňou). Do nej je možné vkladať najrôznejšie suroviny a vyrábať z nich nástroje alebo iné predmety.

 

Základ:

Výroba desekDosky:

Vezmite nasekané drevo a v ľubovoľnom množstve ho umiestnite do jedného Crafting políčka. Vo vytváracom políčku ihneď uvidíte dosky (Planks; sú štyri z jedného dreva - áno, niektoré veci je možné hromadiť, až do 64 ks). Pár si ich vyrobte (jednoducho odoberajte predmety z vytváracího políčka), budú sa Vám hodiť. V inventári ich môžete stackovat (ukladať do tzv. stacks - hromád) v max. počte 64 ks. Tým ušetríte veľa cenného miesta. (Zaujímavosť: v novej verzii je farba dosiek rôzna a korešponduje s farbou použitého dreva.)

Vyrobný stôl:

Vezmite dosky a zaplňte nimi všetky štyri políčka pre crafting. Vznikne takzvaný stôl na vyrábanie (Crafting Table). Ten položte kamkoľvek na zem, ideálne vo svojom dome a pravým tlačidlom naň kliknite.

Objaví sa craftovacia tabuľka, no v rozšírenej veľkosti 3 x 3.  S jej pomocou môžete vyrobiť všetky predmety v hre.

Bedňa:

Výroba bedny

Vezmite osem dosiek a vložte ich do Crafting table tak, aby zostalo voľné len prostredné políčko. Vznikne bedňa (Chest), do ktorej môžete ukladať veci. Aby ste mohli bedňu používať, musíte ju postaviť na zem.

Palica: 

Na to, aby ste nemuseli ťažiť a sekať holými rukami, slúžia nástroje. Na ich výrobu potrebujete dosku a palicu (Stick). Palicu vyrobíte zložením dvoch dosiek nad sebou v Craftingu alebo na vyrábaciom stole. Z jedného vyrábania získate štyri palice, ktoré môžete stackovat rovnako ako dosky.

Výroba sekerySekera:

Pre pohodlnejšie a hlavne rýchlejšie sekanie dreva použijete sekeru (Axe). Na jej zostavenie budete potrebovať dve palice a tri dosky. Pri výrobe musíte využiť stôl na vyrábanie. Ak označíme deväť polí číslami (od jednej do deviatich, pekne po riadkoch), tak na pole 1, 2 a 4 musíte vložiť dosku a na pole 6 a 8 palicu. A sekera je na svete. Ide samozrejme o drevenú sekeru, ktorá nemá veľkú výdrž, ale lepšie ako nič.

Výroba krumpáčeKrompáč:

Na to, aby ste mohli vyrábať lepšie veci, potrebujete aj iné suroviny ako drevo. Tie získate ťažbou, na ktorú musíte mať krompáč (Pickaxe). Pokročilé predmety Vám umožnia efektívnejšiu a rýchlejšiu prácu. Prvým krôčikom k nim je kameň, ktorý ťažíte pomocou krompáča. Rovnako ako pri výrobe sekery, budete potrebovať tri dosky a dve palice, ale zmeníte ich umiestnenie. Palice zostanú dole (predstavujú násadu), a dosky vložíte po jednej do prvého riadku, čím vytvoríte tvar T. A hľa, prvý krompáč je na svete.

 

Pre skúsenejších:

Vedeli ste, že ak postavíte dve bedne vedľa seba, stane sa z nich jedna veľká? A že od novších verzií je možné dať dve bedne na seba a stále ich bude možné otvárať (všeobecne je možné bedňu otvoriť, ak je nad ňou priehľadný blok - sklo, bedňu, schody)?

Dvojitá bedna

Ďalší diel seriálu o Minecraft návodoch nájdete tu - odkaz. Tentoraz sa dozviete o výrobe zbraní (meč, luk a ďalšie).

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 29.3.2012   |   Zobrazeno: 23198x

Značky

Podobné články

Návod na pridanie najlepších textúr do Minecraftu

Návod na pridanie najlepších textúr do Minecraftu

V tomto článku sa pozrieme na problematiku vkladania nových balíčkov textúr do Minecraftu. Je to veľmi jednoduché, takže sa toho nemusíte báť, navyše keď odmenou sú obrovské zmeny vo vizuály našej obľúbenej hry. Po samotnom návode vám odporučíme pár…

Minecraft návod – elixíry a recepty 1. diel

Minecraft návod – elixíry a recepty 1. diel

V minulých častiach ste sa dozvedeli prakticky všetko o bežných činnostiach, ktoré je v hernom svete Minecraftu možné vykonávať. Dnešný článok sa preto presunie k náročnejším úkonom a bude sa zaoberať alchýmiou. Ide…

Bad Piggies sú tu, Angry Birds traste sa!

Bad Piggies sú tu, Angry Birds traste sa!

A je to tu! Prichádzajú dlho očakávané „Zlé prasiatka“. Práve Bad Piggies je názvom najnovšej hry od fínskeho štúdia Rovio, autora legendárnych Angry Birds. Pre naštvané vtáčiky predstavuje táto novinka rozhodne veľkú konkurenciu. Prináša totiž úplne…

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

Počítačom sa už vaše deti pravdepodobne nevyhnú a pre svoje vlastné dobro by sa v ich používaní mali zdokonaliť čo najskôr. Prostredníctvom počítača sa totiž dajú ľahko a bezplatne naučiť aj ďalšie schopnosti a znalosti, ktoré sa môžu hodiť…

Najlepšie Minecraft skiny - databázy, editory

Najlepšie Minecraft skiny - databázy, editory

Mincraft zďaleka nie je iba o kopaní a stavaní, no o tom ste sa mohli presvedčiť vďaka mnohým módom, herným úpravám a špeciálnymi mapám, ktoré hráčov privádzajú do úplne iného prostredia, kde je často základom úspechu boj o holé prežitie. Nemôžeme sa…

Diskusia

martin
martin

môzem si minecraft stiahnut

22.02 23:22 reagovat

Baruška
Baruška

Miluju hru minecraft a hrajou to všichni moji kamoši

19.02 15:41 reagovat

minecraft
minecraft

prosim admin alebo niekto ako sa vyrobi prah dveri alebo upevnim dvere

25.12 20:17 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e c 5 b b d  :
 
Odkaz :