Stiahnut.sk

Prihlásenie

zabudnuté heslo | nová registrácia

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače

Internetové prehliadače po celý deň sprevádzajú prakticky všetkých užívateľov počítačov. Nevyhneme sa im, počnúc pracovnou emailovou komunikáciou a končiac zabíjaním času na zábavných serveroch alebo chatovaním cez sociálne siete. Lenže prehliadače často požiadavky svojich užívateľov nespĺňajú. Každý má totiž iné priority a inak si cení svoj čas, preto môžu byť reklamy pred každým Youtube videom pre niekoho neznesiteľné, zatiaľ čo ich druhý ani neregistruje. Ako túto diverzitu vyriešiť? Jednoducho – pomocou doplnkov pre internetové prehliadače. Článok vám predstaví najobľúbenejšie, najpoužívanejšie alebo iné naj- doplnky, ktoré vám pomôžu ušetriť čas i nervy. Vadí vám spomenutá reklama pred klipmi na YouTube? Tak pozorne čítajte ďalej, okrem iného vám totiž prezradíme, ako sa jej zbaviť.

Trio prohlížečů

Doplnky a rozšírenia pre Chrome a Firefox

Doplnky, predstavené v článku, sú určené pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox (pri niektorých je tiež priložený odkaz pre prehliadač Opera, ktorý vedie na totožné alebo veľmi podobné doplnky). Ich funkcionalita sa v niektorých prípadoch môže meniť v závislosti na tom, pre ktorý z prehliadačov boli vytvárané natívne. Často totiž dôjde k vytvoreniu verzie pre druhý prehliadač až potom, čo je doplnok úspešný v "pôvodnom" prehliadači.

 

Rozšírenie verzus Aplikácia

V prehliadači Google Chrome fungujú rozšírenia dvojakým spôsobom, respektíve, delia sa na Aplikácie a Rozšírenia. Aplikácie predstavujú samostatné funkcie, ku ktorým môžete pristupovať cez panel nového okna. Ako príklad môžeme uviesť Google Mapy, Gmail, YouTube, rôzne hry a podobne.

Pás aplikací

Samotné Rozšírenia majú rovnakú funkciu v Google Chrome aj v Mozilla Firefox. Upravujú bežný vzhľad či správanie prehliadača a tým ho tvarujú podľa predstáv užívateľa. Ich notifikačné ikonky je možné nájsť, buď priamo na konkrétnych stránkach, ktoré upravujú, alebo v nástrojovej lište ako malé widgety.

 

Evernote Web Clipper

Evernote je medzi užívateľmi známy skôr ako aplikácia pre smarfóny a tablety. Svoje uplatnenie si ale isto nájde aj na desktopoch a notebookoch. Jeho hlavná funkcionalita spočíva v tom, že si užívateľ s jeho pomocou môže odkladať zaujímavé články, videá alebo celé stránky a neskôr sa k nim vrátiť.

Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper pracuje naozaj spoľahlivo a je prepojený s mobilnou verziou. Pokiaľ užívateľ narazí na text, stránku alebo čokoľvek iné, čo ho zaujme, no nemá dostatok času, aby sa obsahu venoval, použije práve toto rozšírenie. Evernote ponúka hneď niekoľko možností uloženia: uloženie –celej stránky, iba URL adresy alebo len vybranej časti. Výber môže prebehnúť automaticky alebo ho môže užívateľ vykonať sám – pred kliknutím na ikonku rozšírenia stačí označiť danú časť stránky.

 

Google Docs Viewer (by Google)

Google Docs ViewerNech už preferujete ten či onen internetový prehliadač, pravdepodobne používate službu, ktorá je spoločná pre celé spektrum užívateľov – Google Mail. Gmail sa totiž stal obľúbený mailovým klientom väčšiny používateľov internetu po celom svete. K samotnej službe sa potom viaže mnoho ďalších, ktoré sú obľúbené i používané v rovnakej miere. Medzi nimi má neodmysliteľné miesto práve služba Google Dokumenty. Služba umožňuje vkladať, editovať a kooperovať na mnohých textových, tabuľkových a iných súboroch. Lenže orientácia vo veľkom množstve dokumentov nie je najľahšia a najpohodlnejšia.

Rozšírenie Google Docs Viewer teda uľahčuje komplexnú prácu s dokumentmi. Umožňuje ich prehľadné radenie, vytváranie a editáciu. (Verzie pre Firefox a Operu majú slabšiu funkcionalitu.)

 

Turn Off the Lights

Turn Off the LightsDoplnok, ktorý vám pri sledovaní filmov navodí naozajstnú atmosféru kina. Pri použití rozšírenia Turn Off the Lights totiž dôjde k stmaveniu celej obrazovky, okrem okna prehrávača. Pokiaľ si teda chcete vychutnať nerušené sledovanie videí na YouTube a iných stránkach, Turn Off the Lights je určený práve pre vás.

Doplnok navyše disponuje bohatým možnosťami nastavenia, kde je možné špecifikovať, pri akých príležitostiach má stmavenie nastať. Ďalej môžete nastaviť ilumináciu celého prehrávača, prípadne ovplyvniť farbu zvoleného filtra. Na aktiváciu a deaktiváciu stmavenia stačí kliknúť na ikonku doplnku v adresnom riadku.

 

Kontrola e-mailu Google

Kontrola e-mailu GoogleĎalší doplnok je opäť určený pre majiteľov a užívateľov mailového účtu Google. Pokiaľ túto službu aktívne využívate a chcete mať okamžitý prehľad o tom, či vám neprišiel email, aj keď nemáte otvorené emailové okno, kontrola e-mailu Google sa vám bude rozhodne hodiť. Rozšírenie pomocou jednoduchého tlačidla zobrazí počet doručených správ a zároveň k nim umožní rýchly prístup.

 

Firefox verzia dokonca zvláda pracovať s niekoľkým Gmail účtami.

 

Instagram for Chrome/Firefox

Instagram for Chrome/FirefoxS populárnou službou Instagram sa mnohým používateľom spájajú viaceré obmedzenia. Služba je totiž plne funkčná len na mobilných telefónoch a tabletoch. Tento problém aspoň čiastočne riešia doplnky, ktoré užívateľom umožnia vytvorenie vlastného účtu s možnosťou sledovať fotografie priateľov a známych, lajkovať ich alebo kontrolovať vlastný feed. Samotné vkladanie fotiek však stále nie je možné.

 

Doplnok pre prehliadač Opera sa, vďaka Opera Speeddial, mierne odlišuje v použiteľnosti.

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 22.4.2013   |   Zobrazeno: 2171x

Značky

Podobné články

PC na diaľkové ovládanie – pomocou tabletu, telefónu alebo iného PC

PC na diaľkové ovládanie – pomocou tabletu, telefónu alebo iného PC

Väčšina PC užívateľov disponuje viac než jedným zariadením, ktoré je možné pripojiť k internetu a vykonávať s ním sofistikované aktivity. Prístroje vybavené desktopovými alebo mobilnými verziami systémov Windows, Linux, iOS alebo…

Ako nastaviť wifi router a domácu bezdrôtovú sieť

Ako nastaviť wifi router a domácu bezdrôtovú sieť

V dnešnej dobe je bežné mať doma vlastnú bezdrôtovú sieť a využívať pripojenie k internetu vo všetkých kútoch domu aj na záhrade. Zapojenie takejto siete nie je ani drahé ani zložité. Ako zapojiť WiFi router, tak aby ste si tento komfort mohli užívať…

Ako stiahnuť fotky z Facebooku do PC

Ako stiahnuť fotky z Facebooku do PC

V predchádzajúcom článku sme sa zaoberali možnosťou sťahovania fotiek z Instagramu, čo funguje veľmi spoľahlivo pri vlastnom účte a o niečo menej spoľahlivo pri účtoch cudzích. Dnes je na rade Facebook, pri ktorom je to podobné, avšak…

Preskúmajte podmorský svet v Google Street View Ocean

Preskúmajte podmorský svet v Google Street View Ocean

Boli ste tiež unesení, keď spoločnosť Google pred piatimi rokmi predstavila prevratnú službu StretView? Ak ste sa namiesto spánku preháňali ulicami niektorého z veľkomiest alebo skúmali, či vám niekto nepomaľoval novú fasádu, pripravte sa na ďalšie…

Ako na iTunes?

Ako na iTunes?

iTunes sú multimediálnym prehrávačom, hudobnou knižnicou, digitálnym obchodom a hlavne nástrojom pre synchronizáciu vašich Apple zariadení s počítačom alebo cloudovým úložiskom. Jeho použitie je, v niektorých prípadoch, trochu problematické a…

Diskusia

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 0 7 8 9 0  :
 
Odkaz :