Stiahnut.sk

Prihlásenie

zabudnuté heslo | nová registrácia

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače

Internetové prehliadače po celý deň sprevádzajú prakticky všetkých užívateľov počítačov. Nevyhneme sa im, počnúc pracovnou emailovou komunikáciou a končiac zabíjaním času na zábavných serveroch alebo chatovaním cez sociálne siete. Lenže prehliadače často požiadavky svojich užívateľov nespĺňajú. Každý má totiž iné priority a inak si cení svoj čas, preto môžu byť reklamy pred každým Youtube videom pre niekoho neznesiteľné, zatiaľ čo ich druhý ani neregistruje. Ako túto diverzitu vyriešiť? Jednoducho – pomocou doplnkov pre internetové prehliadače. Článok vám predstaví najobľúbenejšie, najpoužívanejšie alebo iné naj- doplnky, ktoré vám pomôžu ušetriť čas i nervy. Vadí vám spomenutá reklama pred klipmi na YouTube? Tak pozorne čítajte ďalej, okrem iného vám totiž prezradíme, ako sa jej zbaviť.

Trio prohlížečů

Doplnky a rozšírenia pre Chrome a Firefox

Doplnky, predstavené v článku, sú určené pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox (pri niektorých je tiež priložený odkaz pre prehliadač Opera, ktorý vedie na totožné alebo veľmi podobné doplnky). Ich funkcionalita sa v niektorých prípadoch môže meniť v závislosti na tom, pre ktorý z prehliadačov boli vytvárané natívne. Často totiž dôjde k vytvoreniu verzie pre druhý prehliadač až potom, čo je doplnok úspešný v "pôvodnom" prehliadači.

 

Rozšírenie verzus Aplikácia

V prehliadači Google Chrome fungujú rozšírenia dvojakým spôsobom, respektíve, delia sa na Aplikácie a Rozšírenia. Aplikácie predstavujú samostatné funkcie, ku ktorým môžete pristupovať cez panel nového okna. Ako príklad môžeme uviesť Google Mapy, Gmail, YouTube, rôzne hry a podobne.

Pás aplikací

Samotné Rozšírenia majú rovnakú funkciu v Google Chrome aj v Mozilla Firefox. Upravujú bežný vzhľad či správanie prehliadača a tým ho tvarujú podľa predstáv užívateľa. Ich notifikačné ikonky je možné nájsť, buď priamo na konkrétnych stránkach, ktoré upravujú, alebo v nástrojovej lište ako malé widgety.

 

Evernote Web Clipper

Evernote je medzi užívateľmi známy skôr ako aplikácia pre smarfóny a tablety. Svoje uplatnenie si ale isto nájde aj na desktopoch a notebookoch. Jeho hlavná funkcionalita spočíva v tom, že si užívateľ s jeho pomocou môže odkladať zaujímavé články, videá alebo celé stránky a neskôr sa k nim vrátiť.

Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper pracuje naozaj spoľahlivo a je prepojený s mobilnou verziou. Pokiaľ užívateľ narazí na text, stránku alebo čokoľvek iné, čo ho zaujme, no nemá dostatok času, aby sa obsahu venoval, použije práve toto rozšírenie. Evernote ponúka hneď niekoľko možností uloženia: uloženie –celej stránky, iba URL adresy alebo len vybranej časti. Výber môže prebehnúť automaticky alebo ho môže užívateľ vykonať sám – pred kliknutím na ikonku rozšírenia stačí označiť danú časť stránky.

 

Google Docs Viewer (by Google)

Google Docs ViewerNech už preferujete ten či onen internetový prehliadač, pravdepodobne používate službu, ktorá je spoločná pre celé spektrum užívateľov – Google Mail. Gmail sa totiž stal obľúbený mailovým klientom väčšiny používateľov internetu po celom svete. K samotnej službe sa potom viaže mnoho ďalších, ktoré sú obľúbené i používané v rovnakej miere. Medzi nimi má neodmysliteľné miesto práve služba Google Dokumenty. Služba umožňuje vkladať, editovať a kooperovať na mnohých textových, tabuľkových a iných súboroch. Lenže orientácia vo veľkom množstve dokumentov nie je najľahšia a najpohodlnejšia.

Rozšírenie Google Docs Viewer teda uľahčuje komplexnú prácu s dokumentmi. Umožňuje ich prehľadné radenie, vytváranie a editáciu. (Verzie pre Firefox a Operu majú slabšiu funkcionalitu.)

 

Turn Off the Lights

Turn Off the LightsDoplnok, ktorý vám pri sledovaní filmov navodí naozajstnú atmosféru kina. Pri použití rozšírenia Turn Off the Lights totiž dôjde k stmaveniu celej obrazovky, okrem okna prehrávača. Pokiaľ si teda chcete vychutnať nerušené sledovanie videí na YouTube a iných stránkach, Turn Off the Lights je určený práve pre vás.

Doplnok navyše disponuje bohatým možnosťami nastavenia, kde je možné špecifikovať, pri akých príležitostiach má stmavenie nastať. Ďalej môžete nastaviť ilumináciu celého prehrávača, prípadne ovplyvniť farbu zvoleného filtra. Na aktiváciu a deaktiváciu stmavenia stačí kliknúť na ikonku doplnku v adresnom riadku.

 

Kontrola e-mailu Google

Kontrola e-mailu GoogleĎalší doplnok je opäť určený pre majiteľov a užívateľov mailového účtu Google. Pokiaľ túto službu aktívne využívate a chcete mať okamžitý prehľad o tom, či vám neprišiel email, aj keď nemáte otvorené emailové okno, kontrola e-mailu Google sa vám bude rozhodne hodiť. Rozšírenie pomocou jednoduchého tlačidla zobrazí počet doručených správ a zároveň k nim umožní rýchly prístup.

 

Firefox verzia dokonca zvláda pracovať s niekoľkým Gmail účtami.

 

Instagram for Chrome/Firefox

Instagram for Chrome/FirefoxS populárnou službou Instagram sa mnohým používateľom spájajú viaceré obmedzenia. Služba je totiž plne funkčná len na mobilných telefónoch a tabletoch. Tento problém aspoň čiastočne riešia doplnky, ktoré užívateľom umožnia vytvorenie vlastného účtu s možnosťou sledovať fotografie priateľov a známych, lajkovať ich alebo kontrolovať vlastný feed. Samotné vkladanie fotiek však stále nie je možné.

 

Doplnok pre prehliadač Opera sa, vďaka Opera Speeddial, mierne odlišuje v použiteľnosti.

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 22.4.2013   |   Zobrazeno: 2217x

Značky

Podobné články

Ako sťahovať z Youtube online bez inštalácie

Ako sťahovať z Youtube online bez inštalácie

Sťahovaniu videí z Youtube a viac aj menej podobných portálov sme sa venovali už skôr. Ak si chcete nainštalovať program, ktorý to hravo dokáže, vyberajte podľa tohoto článku. Dnes sa ale pozrieme na o niečo rýchlejší spôsob, ktorý sa hodí hlavne pre…

Ako založiť server cez Hamachi?

Ako založiť server cez Hamachi?

Hamachi je program, ktorý slúži pre prepojenie počítačov pomocou virtuálnej siete. Vďaka nemu môžete jednoducho zdieľať súbory alebo hrať hry. Okrem toho aplikácia ponúka všetky výhody privátnej počítačovej siete. Môžete ju teda spravovať a…

Preskúmajte podmorský svet v Google Street View Ocean

Preskúmajte podmorský svet v Google Street View Ocean

Boli ste tiež unesení, keď spoločnosť Google pred piatimi rokmi predstavila prevratnú službu StretView? Ak ste sa namiesto spánku preháňali ulicami niektorého z veľkomiest alebo skúmali, či vám niekto nepomaľoval novú fasádu, pripravte sa na ďalšie…

Ochráňte svoj počítač – Najlepšie firewally zadarmo

Ochráňte svoj počítač – Najlepšie firewally zadarmo

Jedna z obľúbených poučiek hovorí, že firewall a antivírus by mal mať užívateľ v hlave. Vo väčšine prípadov totiž za napadnutie počítača môže neopatrnosť alebo zvedavosť. Istotou však môžu byť sofistikované programy, ktoré sa starajú…

Slovensko sa konečne dočkalo pokrytia Street View

Slovensko sa konečne dočkalo pokrytia Street View

Google sa o zmapovanie slovenského územia prostredníctvom snímania ulíc, Street View, pokúša už niekoľko rokov. Donedávna mu v tom bránili slovenské úrady, no v súčasnosti je všetko v poriadku a webe mapy.google.sk môžete vidieť, že sa Google naozaj…

Diskusia

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 7 a d 1 d  :
 
Odkaz :