Stiahnut.sk

Prihlásenie

zabudnuté heslo | nová registrácia

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače

Internetové prehliadače po celý deň sprevádzajú prakticky všetkých užívateľov počítačov. Nevyhneme sa im, počnúc pracovnou emailovou komunikáciou a končiac zabíjaním času na zábavných serveroch alebo chatovaním cez sociálne siete. Lenže prehliadače často požiadavky svojich užívateľov nespĺňajú. Každý má totiž iné priority a inak si cení svoj čas, preto môžu byť reklamy pred každým Youtube videom pre niekoho neznesiteľné, zatiaľ čo ich druhý ani neregistruje. Ako túto diverzitu vyriešiť? Jednoducho – pomocou doplnkov pre internetové prehliadače. Článok vám predstaví najobľúbenejšie, najpoužívanejšie alebo iné naj- doplnky, ktoré vám pomôžu ušetriť čas i nervy. Vadí vám spomenutá reklama pred klipmi na YouTube? Tak pozorne čítajte ďalej, okrem iného vám totiž prezradíme, ako sa jej zbaviť.

Trio prohlížečů

Doplnky a rozšírenia pre Chrome a Firefox

Doplnky, predstavené v článku, sú určené pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox (pri niektorých je tiež priložený odkaz pre prehliadač Opera, ktorý vedie na totožné alebo veľmi podobné doplnky). Ich funkcionalita sa v niektorých prípadoch môže meniť v závislosti na tom, pre ktorý z prehliadačov boli vytvárané natívne. Často totiž dôjde k vytvoreniu verzie pre druhý prehliadač až potom, čo je doplnok úspešný v "pôvodnom" prehliadači.

 

Rozšírenie verzus Aplikácia

V prehliadači Google Chrome fungujú rozšírenia dvojakým spôsobom, respektíve, delia sa na Aplikácie a Rozšírenia. Aplikácie predstavujú samostatné funkcie, ku ktorým môžete pristupovať cez panel nového okna. Ako príklad môžeme uviesť Google Mapy, Gmail, YouTube, rôzne hry a podobne.

Pás aplikací

Samotné Rozšírenia majú rovnakú funkciu v Google Chrome aj v Mozilla Firefox. Upravujú bežný vzhľad či správanie prehliadača a tým ho tvarujú podľa predstáv užívateľa. Ich notifikačné ikonky je možné nájsť, buď priamo na konkrétnych stránkach, ktoré upravujú, alebo v nástrojovej lište ako malé widgety.

 

Evernote Web Clipper

Evernote je medzi užívateľmi známy skôr ako aplikácia pre smarfóny a tablety. Svoje uplatnenie si ale isto nájde aj na desktopoch a notebookoch. Jeho hlavná funkcionalita spočíva v tom, že si užívateľ s jeho pomocou môže odkladať zaujímavé články, videá alebo celé stránky a neskôr sa k nim vrátiť.

Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper pracuje naozaj spoľahlivo a je prepojený s mobilnou verziou. Pokiaľ užívateľ narazí na text, stránku alebo čokoľvek iné, čo ho zaujme, no nemá dostatok času, aby sa obsahu venoval, použije práve toto rozšírenie. Evernote ponúka hneď niekoľko možností uloženia: uloženie –celej stránky, iba URL adresy alebo len vybranej časti. Výber môže prebehnúť automaticky alebo ho môže užívateľ vykonať sám – pred kliknutím na ikonku rozšírenia stačí označiť danú časť stránky.

 

Google Docs Viewer (by Google)

Google Docs ViewerNech už preferujete ten či onen internetový prehliadač, pravdepodobne používate službu, ktorá je spoločná pre celé spektrum užívateľov – Google Mail. Gmail sa totiž stal obľúbený mailovým klientom väčšiny používateľov internetu po celom svete. K samotnej službe sa potom viaže mnoho ďalších, ktoré sú obľúbené i používané v rovnakej miere. Medzi nimi má neodmysliteľné miesto práve služba Google Dokumenty. Služba umožňuje vkladať, editovať a kooperovať na mnohých textových, tabuľkových a iných súboroch. Lenže orientácia vo veľkom množstve dokumentov nie je najľahšia a najpohodlnejšia.

Rozšírenie Google Docs Viewer teda uľahčuje komplexnú prácu s dokumentmi. Umožňuje ich prehľadné radenie, vytváranie a editáciu. (Verzie pre Firefox a Operu majú slabšiu funkcionalitu.)

 

Turn Off the Lights

Turn Off the LightsDoplnok, ktorý vám pri sledovaní filmov navodí naozajstnú atmosféru kina. Pri použití rozšírenia Turn Off the Lights totiž dôjde k stmaveniu celej obrazovky, okrem okna prehrávača. Pokiaľ si teda chcete vychutnať nerušené sledovanie videí na YouTube a iných stránkach, Turn Off the Lights je určený práve pre vás.

Doplnok navyše disponuje bohatým možnosťami nastavenia, kde je možné špecifikovať, pri akých príležitostiach má stmavenie nastať. Ďalej môžete nastaviť ilumináciu celého prehrávača, prípadne ovplyvniť farbu zvoleného filtra. Na aktiváciu a deaktiváciu stmavenia stačí kliknúť na ikonku doplnku v adresnom riadku.

 

Kontrola e-mailu Google

Kontrola e-mailu GoogleĎalší doplnok je opäť určený pre majiteľov a užívateľov mailového účtu Google. Pokiaľ túto službu aktívne využívate a chcete mať okamžitý prehľad o tom, či vám neprišiel email, aj keď nemáte otvorené emailové okno, kontrola e-mailu Google sa vám bude rozhodne hodiť. Rozšírenie pomocou jednoduchého tlačidla zobrazí počet doručených správ a zároveň k nim umožní rýchly prístup.

 

Firefox verzia dokonca zvláda pracovať s niekoľkým Gmail účtami.

 

Instagram for Chrome/Firefox

Instagram for Chrome/FirefoxS populárnou službou Instagram sa mnohým používateľom spájajú viaceré obmedzenia. Služba je totiž plne funkčná len na mobilných telefónoch a tabletoch. Tento problém aspoň čiastočne riešia doplnky, ktoré užívateľom umožnia vytvorenie vlastného účtu s možnosťou sledovať fotografie priateľov a známych, lajkovať ich alebo kontrolovať vlastný feed. Samotné vkladanie fotiek však stále nie je možné.

 

Doplnok pre prehliadač Opera sa, vďaka Opera Speeddial, mierne odlišuje v použiteľnosti.

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 22.4.2013   |   Zobrazeno: 2466x

Značky

Podobné články

Ako si nastaviť súkromie vášho Facebooku?

Ako si nastaviť súkromie vášho Facebooku?

Dnešný článok by vám mal priniesť jednoduchý, ale spoľahlivý návod na nastavenia súkromia jednotlivých údajov a dát, ktoré vkladáte na Facebook. Okrajovo sa venujeme aj ďalším možnostiam zabezpečenia, preto prosím nahliadnite aj do modrých obdĺžnikov…

Dropbox: Viac účtov na jednom počítači a ďalšie tipy

Dropbox: Viac účtov na jednom počítači a ďalšie tipy

Dropbox je jedným z najobľúbenejších cloudových úložísk, ktorý slúži miliónom ľudí na najrôznejšie účely. Niekto si tam zálohuje svoje dôležité súbory, iný zdieľa svoju prácu s ostatnými a pri troche schopností je Dropbox možné použiť aj ako zdroj…

Ako povoliť JavaScript v internetovom prehliadači

Ako povoliť JavaScript v internetovom prehliadači

Väčšina moderných internetových stránok obsahuje JavaScript. Ten umožňuje tvorcom webov vytvoriť interaktívne webové stránky plné dynamických prvkov, ktoré sú často nevyhnutné pre ich správne fungovanie. Aby sa Vám stránka obsahujúca JavaScript mohla…

15 najlepších Metro aplikácií pre Windows 8

15 najlepších Metro aplikácií pre Windows 8

Windows 8 je tu s nami v plnej verzii už viac ako pol roka, čo je doba viac než dosť dlhá na to, aby sa objavili nejaké tie zaujímavé aplikácie pre jeho nové rozhranie Metro, respektíve Modern UI. Nasledujúci výber, podľa nás, obsahuje naozaj…

Majte obľúbené programy vždy poruke

Majte obľúbené programy vždy poruke

Určite sa vám už stalo, že ste potrebovali použiť cudzí počítač, no Vaše možnosti boli kvôli absencii softwéru, ktorý bežne používate značne obmedzené. Pokiaľ sa do podobných situácií dostávate častejšie, odporúčame Vám, takzvané prenosné aplikácie.…

Diskusia

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 b 9 e 6 a  :
 
Odkaz :