Stiahnut.sk

Darkest Dungeon

93 %

Ťahová RPG hra pre náročných

Z fantasy RPG žánru sme zvyknutí, že všetko plynie prirodzene a až príliš jednoducho a pekne. To ale vôbec neplatí v hre Darkest Dungeon, o ktorej môžeme pokojne prehlásiť, že ide o jedinú svojho druhu v žánri RPG gotických ťahoviek. V hre nie je nič zadarmo a je tak originálna, že určite nie je pre každého. Pred zakúpením a hraním je preto dobré pozrieť pár videí, ako môžete urobiť nižšie.

Ak ste sa s hrou zoznámili, môžeme pristúpiť k samotnému popisu. Na začiatku si vyberiete svoje postavy, ktoré ale nie sú vôbec hrdinami, ako v iných, podobných hrách, ale ide skôr o partičku pozbierancov a odpadlíkov s rôznym zameraním. Že to bude partička maximálne rôznorodá svedčí napríklad nasledovné zloženie tímu: witch doctor, križiacky rytier, vykrádač hrobov a šialený mág. V súčasnosti je v hre viac ako 16 herných postáv, ktoré si môžete vybrať a následne ich levelovať. To ale nie je tak jednoduché, pretože leveli síce získavate, no stále sa môže stať, že aj po desiatkach hodín hry jednoducho padnú za obeť tým najslabším nepriateľom. Ako je to možné? Tvorcovia jednoducho nechali veľa vecí na náhodu a pridali k tomu vysokú náročnosť pri postupe hrou.

Darkest Dungeon je ťahovou hrou, čo znamená, že musíte každý krok plánovať, aby ste v prechode po dungeonoch alebo hradoch uspeli. Čas je v hre vyriešený veľmi elegantne a znova o čosi ťažšie, ako v ostatných podobných hrách. Keď pošlete rytiera do kláštora, aby sa tam modlil, tak sa tam naozaj bude modliť aj niekoľko reálnych(!) dní a vy si na cestu musíte zobrať niekoho iného. Postavy sú stále pod vplyvom prostredia a pôsobia na nich nepriaznivé vplyvy. Môže sa tak stať, že bojovník sa bojí ísť ďalej a jednoducho ujde z boja, lekár už nechce liečiť a zavrie sa v kobke s panickým strachom a pod.

Na všetko sa pozeráte z bočného pohľadu, ktorý ponúka nádherné prostredia, prepracované herné postavy a celkovo grafickú stránku, ktorá bola niekoľkokrát ocenená za originalitu a ručne maľované nádhery. Ak hľadáte výzvy, Darkest Dungeon je všetkým, čo od RPG gotickej hry požadujete.

Darkest DungeonZoslanie kúzlaÚtok

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Viacero herných postáv
  • Originálne poňatie RPG hry
  • Nádherná ručne maľovaná grafika
  • Hrdinovia trpiaci depresiami
  • Čas plynie ako v reálnom svete
  • Náročné pre nováčikov žánru
  • Faktor náhody
  • 2D pohľad z boku
 

Darkest Dungeon

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.darkestdungeon.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 434
Publikované: 16.4.2017
Poslední aktualizace: 12.4.2017
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Logické hry, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 2 b 8 c 0  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Darkest Dungeon

Darkest Dungeon

Zoslanie kúzlaDarkest Dungeon

Zoslanie kúzla

ÚtokDarkest Dungeon

Útok

KováčDarkest Dungeon

Kováč

SkillyDarkest Dungeon

Skilly

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  6 b 1 b 1 8  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia