Stiahnut.sk

Mutant Year Zero: Road to Eden

79 %

Taktická adventúra s ťahovým systémom a stealth prvkami

Po vzore XCOM hier prišli tvorcovia z The Bearded Ladies (stojaci za HITMANom aj PAYDAYom) s titulom inšpirovaným práve týmito skvostami a priniesli ku koncu roku svoju vlastnú ťahovú adventúru Mutant Year Zero: Road to Eden. Očakávania hráčov boli veľké a do istej miery sa aj naplnili, ale nie všetko je nakoniec dotiahnuté do verzie, z akou by mohli byť všetci spokojní.

Dej sa odohráva v post-apo svete, kde sa ľudia pustili do poslednej jadrovej vojny, vyhubili sa navzájom a len pár šťastlivcov prežilo. Následky to malo katastrofálne – nielen, že bol vyhladený skoro celý život, ale aj ten, čo prežil, sa zmenil. Zmutoval. Skupinka preživších tvorí mix rôznych druhov pospájaných dokopy. Máme tu napríklad zmutovanú líšku, káčera, robustné prasa aj človeka s hrošou kožou. Samotní hrdinovia príbehu začínajú vo dvojici, keď sú vyslaní z jedného z posledných úkrytov, aby našli pokazené súčiastky do čerpadla vody, bez ktorých pravdepodobne všetci uhynú. Tu sa začína príbeh, ktorý sa ďalej posúva najmä prostredníctvom nájdených zvitkov papiera aj rozhovorov postáv.

Všetko zmení nájdený denník a zmienka o tajomnej oblasti Eden, a teda raj, kde môžu nájsť útočisko všetci mierumilovní preživší. Svet je pomerne veľký a detailne spracovaný a hráčov zavedie na zaujímavé miesta – temné lesy, tunely, lovecké rezervoáre, jaskyne a pod. Dvojica sa postupne rozrastie o nové charaktery a spoločne budú prechádzať zaujímavým svetom, aby sa prebili na strážené miesta a získali, čo chcú. Práve nevyužitý potenciál jednotlivých bojovníkov je veľké mínus. Aj keď ide o RPG titul, väčšina postavičiek má rovnaké schopnosti a líšia sa len minimálne. Na druhej strane je tu viacero schopností, ktoré potešia a zvýšia atraktivitu. Lietanie, zvýšenie presnosti, neviditeľnosť alebo možnosť zožrať mŕtvoly protivníkov – to všetko má svoje opodstatnenie a dá sa s tým dobre pracovať. Vývojový strom schopností to ale nenahradí, a tak je len málo možností, ako si bádateľov prispôsobiť podľa seba.

Čo sa týka zbraní, tvorcovia stavili na čisté prestrelky. Pušky, samopaly, energetické zbrane, kuše brokovnice či klasické pištole sú tu zastúpené hojne, ale ak hráči hľadajú boj na blízko, asi zostanú sklamaní. Zároveň s tým je vhodné spomenúť nepriateľov rôznych druhov aj inteligencie. Väčšinou hráčom nedajú nič zadarmo a niektoré lokality budú vyžadovať omnoho lepší taktický prístup, než iné. Ťahový prístup k súbojovému systému je podobný, ako v XCOM 2 titule a pred začiatkom súboja je vhodné obsadiť tie najlepšie pozície. Potom už príde na rad strategické cítenie a taktizovanie. Stealth systém je fungujúci, ale ničím špecifický.

Mutant Year Zero: Road to Eden je po grafickej stránke zvládnutá pekne, ale zároveň je hra pomerne nedoladená. Mierne dropy v FPS preto budú sem-tam prítomné. Pre hráčov bažiacich po objavovaní herného sveta a využívaní prostredia na taktické manévre je hra veľkým lákadlom. Naopak, milovníci RPG s množstvom vylepšení a voliteľným vývojom postáv zostanú zaskočení až mierne sklamaní.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i5-760 / AMD Phenom II X4 965
RAM: 6 GB
GPU: NVidia GTX 580 / AMD Radeon HD 7870
HDD: 8 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 11, Windows 7 64 Bit/ Windows 8 64 Bit/ Windows 10 64 Bit
Mutant Year Zero: Road to EdenPodivné rasyPohľad zhora

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Ťahový systém bojov
  • Rozmanité prostredia
  • Viacero rôznych postáv
  • Len malé rozdiely v schopnostiach
  • Všadeprítomné dialógy
  • Priemerný stealth systém
  • Post-apo svet
  • Horšia optimalizácia
 

Externé stiahnutie

Mutant Year Zero: Ro…

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.mutantyearzero.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: Demo
Počet stiahnutí: 1502
Publikované: 9.12.2018
Poslední aktualizace: 1.3.2019
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Logické hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 3 2 7 9 c  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Mutant Year Zero: Road to Eden

Mutant Year Zero: Road to Eden

Podivné rasyMutant Year Zero: Road to Eden

Podivné rasy

Pohľad zhoraMutant Year Zero: Road to Eden

Pohľad zhora

PohybMutant Year Zero: Road to Eden

Pohyb

Strážený objektMutant Year Zero: Road to Eden

Strážený objekt

V bareMutant Year Zero: Road to Eden

V bare

VýstrelMutant Year Zero: Road to Eden

Výstrel

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  8 f 5 3 2 2  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia