Stiahnut.sk

Tyranny

80 %

Izometrické RPG zamerané na príbeh

Fanúšikovia RPG žánru postavenom na dialógoch určite ocenia hru Tyranny od štúdia Obsidian Entertainment. Hrať sa bude za jedného z Fatebinderov, čo sú postavy zabezpečujúce poriadok v krajine a starajúce sa o dodržiavanie zákonov.

Hráči od začiatku slúžia tyranovi, ktorý si hovorí Kyros, ale tvorcovia si pre hráčov vymysleli naozaj parádny príbeh, pretože sa sami môžu rozhodnúť, na ktorú stranu sa pridajú. Či budú bojovať na strane dobra, alebo zla, to je základná otázka, ktorá ale nie je vôbec jednoduchá. Všetky strany majú totiž svoje pre a proti a nedá sa povedať, že by bola hra čierno-biela, skôr naopak.

Zo začiatku zaujme skvelo spracovaný tutoriál, ktorý je náučný (opíše sa celý svet a jeho fungovanie), a zároveň sa všetky rozhodnutia z neho prenesú do neskorších fáz hry. Každý úkon či zrealizovaná myšlienka tak má dopad na celkový vývoj postavy aj príbehu, čo zaručuje veľa originálneho obsahu a znovuhrateľnosť.

Počas hrania je nevyhnutné dávať pozor na dialógy a čítať všetko, čo sa na obrazovke objaví. Tyranny si totiž zakladá na interakciách postáv a na rozprávaní príbehu. Okrem toho je ale v rámci možností dobre zvládnutý aj súbojový systém, ktorý umožňuje hráčom pozastaviť hru a rozhodnúť sa, ako ďalej. Všetky postavy sú navyše absolútne voľné, čo sa týka bojových umení, kúzlenia a pod. Znamená to, že je možné neustále meniť všetky schopnosti podľa toho, aké symboly a runy hráči nájdu. Netreba sa tak fixovať na jednu cestu vylepšení. Všetky kúzla si skladajú hráči sami! Na druhú stranu boje nie sú tak výrazné, ako v iných, podobných RPG tituloch ako napríklad v Pillars of Eternity.

Tyranny má svetlé aj tmavšie miesta. Medzi pozitíva patrí skvelo spracovaný fantasy svet, atmosféra, komplexné postavy, dialógy alebo RPG levelovanie a výber kúziel a schopností. Ako negatíva musíme uviesť ničím originálny súbojový systém, nie najlepšie zvolené ukončenie príbehu alebo nepohodlnú prácu s inventárom.

TyrannyCharakterFantasy svet

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • RPG s poriadnym príbehom
  • Komplexné postavy
  • Nič nie je čierno-biele
  • Tvorenie vlastných kúziel
  • Rozhodnutia majú vplyv na výsledok
  • Prepracovaný fantasy svet
  • Desiatky hodín hrania
  • Zaujímavé posolstvá
  • Pútavé a originálne dialógy
 

Tyranny

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.paradoxplaza.com/tyranny/TYTY01GSK-MASTER.html
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 720
Publikované: 21.6.2018
Poslední aktualizace: 21.6.2018
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 f 3 3 c c  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Tyranny

Tyranny

CharakterTyranny

Charakter

Fantasy svetTyranny

Fantasy svet

Ohnivé šípyTyranny

Ohnivé šípy

RozpravaTyranny

Rozprava

KúzloTyranny

Kúzlo

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  1 d c 4 d 4  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia