Stiahnut.sk

Vikings - Wolves of Midgard

87 %

Slovenská hack & slash hra s mytologickou tematikou

Vynikajúce a konkurencie schopné hry sa robia aj na Slovensku. Košické štúdio Games Farm už niekoľko rokov produkuje prvotriedne herné tituly najmä z prostredia mytológie a v RPG žánri. Medzi najnovším Shadows: Awakening a predošlým Kult: Heretic Kingdoms prišla v roku 2017 na scénu hra Vikings - Wolves of Midgard inšpirovaná seriálom Vikingovia aj majstrovským dielom Diablo lll, ktoré v niektorých ohľadoch dokonca prevyšuje.

Ide o hack and slash RPG so severskou tematikou a mytológiou starých Vikingov, kde si hráči vytvoria postavu (zvolia pohlavie – mužský bojovník alebo ženská štítonoška, vyberú kozmetické úpravy) a pustia sa do viac než 20 hodinového gameplayu. V ňom sa najskôr pokúsia oslobodiť jedno malé mestečko, aby sa následne stalo ich domovom, kam sa budú neustále vracať a odkiaľ budú podnikať výpravy do Midgardu, Nilfheimu alebo Balheimu. Svety pokrývajú ohnivú zem, ľadové kráľovstvá, púšte, jaskyne aj hlboké a mrazivé lesy, kde sa ukrýva viac ako 50 rôznych typov bojovníkov a nepriateľov. Okrem nich čakajú na hráčov na niektorých územiach bossovia, ktorí sú pomerne originálni a väčšinou vyžadujú rozdielny prístup.

Postavy majú niekoľko schopností, ktoré môžu využívať a ako správni bojovníci disponujú skillmi, aby mohli ovládať prakticky všetky zbrane, ktoré nájdu – meče, sekery, dýky aj luky. Tvorcovia sa veľmi poctivo pripravili a ponúkajú malé herné elementy dodávajúce prostrediu pocit autentickosti. Zbieranie krvavých fragmentov po usmrtených nepriateľoch, tradičné obety bohom, úlohy s runami, plavby na lodiach, lovenie zveri, talizmany či podrobne spracované božstvá – to všetko dáva hre pocit plnosti a vierohodnosti. Postavy majú prakticky neobmedzený inventár, kam je možné ukladať všetko, čo hráči nájdu a až v neskorších fázach hry budú musieť veci odstrániť a vymeniť.

Súboje nie sú len bohapustým mlátením všetkého naokolo, ale aj prepracovaným prístupom k taktizovaniu, kedy je potrebné sa nepriateľom uhýbať, robiť kotrmelce do strán, prepadávať ich na nechránených miestach alebo čakať na vhodnú chvíľu, kedy urobiť výpad. Nepriatelia totiž efektívne využívajú štíty a iné obranné mechanizmy, kedy sú prakticky neporaziteľní a hráči musia chvíľu počkať, než môžu zasadiť úder. Zúrivosť je niečo, čím sa každá postava časom plní a keď pohár pretečie, je treba vypustiť nahromadenú energiu. Tá sa prevedie do lepších bojových schopností, ako napríklad vypustenie obrovského množstva šípov alebo silnejšie zárezy sekerou. Tradičným RPG prvkom sú stromy schopností, kde si hráči sami navolia, akým smerom sa bude postava uberať.

Pozor si treba dávať aj na nástrahy prírody, akými sú napríklad jedovatý vzduch v jaskyni alebo veľká zima, ktorá aj z najsvalnatejšieho bojovníka spraví pri chvíľke nepozornosti večne stojacu sochu v modrom kabáte. Okrem hlavných dejových liniek je možné plniť aj vedľajšie úlohy v jednotlivých oblastiach, takže bude potreba zbierať suroviny a totemy, zabíjať kacírskych kňazov a pod. Dejovo nejde o nič prevratné, aj keď je vidieť snahu o oživenie príbehu. Dopredu sa hráči posúvajú formou statických obrazoviek, kde sa dozvedia viac o postavách, lokalitách, bohoch či nepriateľoch. Vikings - Wolves of Midgard ponúka okrem sólo kampane aj lokálny či online multiplayer. Množstvo zaujímavých nápadov sa slovenským tvorcom podarilo úspešne pretaviť do podarenej hry, ktorú si môžete vyskúšať aj v demoverzii.

Vikings - Wolves of MidgardInfernoĽadový boss

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Vikingská tematika
 • Inšpirovaní známym seriálom aj Diablom 3
 • Originálne herné nápady
 • Božstvá a bájne krajiny
 • Vylepšovanie bojovníkov
 • Runy, obety aj talizmany
 • Interakcia s prostredím
 • 50 druhov nepriateľov
 • Nápadití bossovia vyžadujúci stále nový prístup
 • Pekné a rozmanité lokality
 • Nevýrazný príbeh a postavy
 • Multiplayer
 

Externé stiahnutie

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.kalypsomedia.com/eu
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: Demo
Počet stiahnutí: 798
Publikované: 11.11.2018
Poslední aktualizace: 11.11.2018
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Demá hier, Multiplayerové hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 7 d 3 4 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Vikings - Wolves of Midgard

Vikings - Wolves of Midgard

InfernoVikings - Wolves of Midgard

Inferno

Ľadový bossVikings - Wolves of Midgard

Ľadový boss

Ohnivý gigantVikings - Wolves of Midgard

Ohnivý gigant

KúzloVikings - Wolves of Midgard

Kúzlo

VylodenieVikings - Wolves of Midgard

Vylodenie

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  3 0 1 3 2 8  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia