Stiahnut.sk

Assassin’s Creed Origins

83 %

Vraždy z pomsty vo svete, kde sa stretli záujmy Egypta, Ríma a Grécka

Keď už sa zdalo, že sérii o vražedných zabijakoch Assasin’s Creed dochádza dych, prišiel Ubisoft približne po roku s novým dielom s prívlastkom Origins. V ňom sa tak vraciame nielen do počiatkov samotného brotherhoodu, ale aj ku koreňom hry, ktoré ju robili výnimočnou. Assassin’s Creed Origins sa tak opäť dostala do pozitívnych čísel a spokojnosť na strane hráčov je viac než vysoká.

Dej sa odohráva v starovekom Egypte, kde sa stretajú záujmy a kultúry Ríma a takisto aj Grécka. Panovníci a historické figúry si totiž robia nárok ako na trón, tak aj na územné zisky a bohatstvo. V tomto prostredí je hlavnou postavou Bayek zo Síwy, Medžaj (strážca poriadku) a obdoba národného hrdinu, ktorý má brať bohatým a chudobným dávať. Jeho žena Aya, pobočníčka Kleopatry, má takisto významnú úlohu v hre a po tom, čo sa dozvedia o smrti ich dieťaťa sa začína nemilosrdné prenasledovanie všetkých, ktorí s tým majú niečo spoločné.

Assassin’s Creed Origins stavia na otvorenom RPG svete, kde hráči plnia najrôznejšie misie, no zároveň majú plnú voľnosť pri skúmaní prostredia. Tvorcovia z Ubisoftu si dali poriadne záležať na interiéroch, exteriéroch a aj najmenších historických detailoch, akými boli napríklad balzamovanie tiel, náboženstvá, štýly stavieb a pod. Herný svet pôsobí úchvatne a ponúka mnoho výziev.

Popri plnení hlavných bodov hry nechýba ani kopec vedľajších misií, ktoré zahŕňajú plienenie, zabíjanie, stealth akciu atď. Bayekovou hlavnou zbraňou je tichosť, pretože už nie je možné púšťať sa do súbojov hlava-nehlava a zabíjať nepriateľov po jednom. Skupiny bojovníkov sa teraz vrhajú na hráčov naraz a nie je v hráčskych silách odolať takému náporu. Naproti tomu je opäť kladený dôraz na stealth akciu a zakrádanie. Štít tvorí hlavnú časť zbroje a sekundujú mu rôzne zbrane, ktoré je možné meniť neustále a aj počas boja. Bayek tak dokáže zaobchádzať s mečmi, kopijami, sekerami, dýkami a takisto aj s lukom. Ten sa dá využiť na lovenie zvery, ako aj na strieľanie nepriateľov.

Príroda samotná je kapitola sama o sebe. Nielen, že je nádherne spracovaná, ale bude s ňou aj množstvo interakcie. Levy, škorpióny či slony sú len zlomkom toho, čo hráči v hre uvidia a to nehovoriac o nadmerných veľkostiach, mýtických postavách a pod. Samotná atmosféra a mystickosť hrá v Origins veľkú úlohu a ako pre historických nadšencov, tak aj pre milovníkov akčných titulov má hra rozhodne čo ponúknuť. Aby sa herná séria odpichla od označenia umierajúceho herného titulu pritom stačilo málo; lepší príbeh, charizmatickejšia hlavná postava, vyladenie otvorenosti sveta alebo nádherné scenérie. Origins vykročil správnym smerom. A aby sme nezabudli: hra sa vracia do minulosti, ako aj do prítomnosti a nadväzuje na nedávny film z tohto univerza.

Assassin’s Creed OriginsEgypt a RimaniaKolos

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Prostredie Egypta zmietaného súbojom o trón
 • Hlavná postava má motiváciu pomsty
 • Kvalitný príbeh
 • Stret Egypta, Grécka a Ríma
 • Zamerané na stealth akciu
 • Nádherné mestá a príroda
 • Ide sa podľa zaužívanej a vyladenej šablóny
 • Otvorené herné prostredie
 • Desiatky hodín hrania
 • Množstvo vedľajších úloh
 • Prelínanie minulosti s prítomnosťou
 • Možnosť levelovania a strom skúseností
 

Assassin’s Creed Ori…

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://assassinscreed.ubisoft.com/game/en-gb/home/index.aspx
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 588
Publikované: 12.11.2017
Poslední aktualizace: 12.11.2017
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Multiplayerové hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 8 3 e 2 0  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed Origins

Egypt a RimaniaAssassin’s Creed Origins

Egypt a Rimania

KolosAssassin’s Creed Origins

Kolos

Na púštiAssassin’s Creed Origins

Na púšti

SfingaAssassin’s Creed Origins

Sfinga

SúbojAssassin’s Creed Origins

Súboj

Nočná misiaAssassin’s Creed Origins

Nočná misia

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  1 d c 4 4 2  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia