Stiahnut.sk

Mass Effect: Andromeda

78 %

Sci-fi RPG ako pokračovateľ známej hernej série od BioWare

Mass Effect: Andromeda je posledným herným titulom z tejto fanúšikmi ospevovanej série, ktorá roky stavala na krásne spracovaných lokalitách, prepracovanom súbojovom systéme a najmä na príbehoch, ktoré chytili za srdce väčšinu hráčov. Tentokrát sú hlavnými postavami brat a sestra Ryderovci, ktorí sa prebudili po niekoľko sto rokoch na palube lode, ktorá má za úlohu preskúmať vzdialené planetárne systémy a získať čo najviac informácií. Súhvezdie Andromeda je komplexný a ako výprava čoskoro zistí, je plný nových rás, surovín a pod.

Hra si od svojho vydania už množstvom, najmä negatívnej kritiky, čo je na veľa miestach aj zaslúžené. Nie všetci však boli ku hre kritickí a to nebude ani tento prípad. Aj keď došlo k výraznému odklonu od predošlých dielov a veľa sa toho zmenilo, Mass Effect: Andromeda pôsobí uceleným dojmom a aj keď nejde o najlepšiu hru v sérii, stále sa viac než oplatí ju mať v knižnici.

BioWare sa tentokrát menej zameralo na príbeh, ktorý hru preslávil. Linky sú podstatne slabšie, ako tomu bolo v minulosti a častokrát máte pocit, že plníte misie len preto, aby vývojári natiahli čas hry. Postavy sú plytkejšie a dialógy pôsobia ako nútené zlo, ktoré tam jednoducho musí byť. Samozrejme to je na každom, ako sa k tomu postaví, ale hráči, ktorí okúsili minulé tituly si rozdiel v kvalite dozaista všimnú.

Na čom ale BioWare určite opäť nešetrili, sú lokality a súbojový systém. Prvé menované opäť ponúkajú krásne spracovanie a častokrát sú v hre „wow“ momenty, kedy vám jednoducho padne sánka zo západu viacerých sĺnk na planéte, spracovania vegetácie v horách a pod. Druhý spomenutý je súbojový systém, ktorý je takisto jedným z hlavných pozitív hry. Nielen, že si môžete sami vylepšovať postavu a dávať jej body do rôznych schopností, ale možností je tak veľa, že v súbojoch môžete používať kopec zbraní, skillov a vôbec to nebude pôsobiť prehnane. Počas bojov vám spoločnosť robí dvojica pomocníkov, ktorých si na každú misiu vyberiete. Ich inteligencia nie je najlepšia (rozbehnú sa síce za vami, ale ak majú v ceste prekážku, neprejdú cez ňu), no na druhej strane sa s nimi aspoň nenudíte. Na taktické plnenie vašich rozkazov sa ale nemôžete často spoliehať.

Systém craftovania je priam dokonalý. Na planétach zháňate suroviny a rôzne minerály, potrebujete nové technológie a sami si potom môžete navrhnúť zbraň, dať jej vlastné meno a pod. Dobíjanie nábojov prebieha len na určitých miestach, preto si častokrát budete musieť odbehnúť zo súboja a porušiť tak svoje krytie. Samotné krytie je takisto výborne riešené. Postava sa automaticky vždy prikrčí za najbližšie predmety, pričom môže strieľať z rohu na nepriateľov. Tí sú vo väčšine hry zastúpení rasou Kettov, ktorí ale pôsobia veľmi fádne a neoriginálne.

Základ Mass Effect hier tvorili aj video scény, ktoré rozvíjali príbeh. Tie sú tu aj teraz a vo veľmi hojnom počte, no už horšie je to z ich spracovaním. Tentokrát bude vadiť najmä mimika postáv a ich výrazy v tvári, ktoré akoby tvorcovia nechali na poslednú chvíľu a sú častokrát dobugované. Samotný systém RPG je opäť o čosi lepší, než v predošlých dieloch série. Tentokrát sa nemusíte rozhodovať len medzi dobrou a zlou odpoveďou, ale môžete si vybrať z viacerých možností, ktoré nemusia byť vyslovene čierne alebo biele a poskytnú vám tak väčšiu variabilitu. Mass Effect: Andromeda nie je zlou hrou, len si tvorcovia mohli dať viac záležať na celkovom dojme a doladení niektorých, pre sériu zásadných vlastností. Za príbeh, animácie a neoriginálnych nepriateľov tentokrát mierne mínus, za dynamické súboje, krásne lokality, RPG systém a crafting veľké plus.

Pre spustenie hry je treba mať účet v službe Origin.

Mass Effect: AndromedaKrásny výhľadHlavné postavy

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Súrodenci Ryderovci
 • Dynamický súbojový systém
 • Krásne prostredia
 • Horšie animácie tvárí
 • Prepracovaný RPG systém
 • Videá rozprávajúce príbeh
 • Výber rozhodnutí a reakcií na dané situácie
 • Plnenie misií v systéme Andromeda
 • Dobíjanie nábojov len na vytýčených lokalitách
 • Systém craftovania a pomenovanie vlastných zbraní
 • Absencia pútavejších rozhovorov a dejových liniek
 

Mass Effect: Andromeda

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.masseffect.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 522
Publikované: 11.8.2017
Poslední aktualizace: 10.8.2017
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Origin hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 7 5 c c 7  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda

Krásny výhľadMass Effect: Andromeda

Krásny výhľad

Hlavné postavyMass Effect: Andromeda

Hlavné postavy

Výber postávMass Effect: Andromeda

Výber postáv

PlanétaMass Effect: Andromeda

Planéta

SúbojMass Effect: Andromeda

Súboj

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  4 6 2 b 5 5  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia