Stiahnut.sk

Middle Earth: Shadow of Mordor

81 %

Akčné RPG z Tolkienovho sveta

Hry z Tolkienovho sveta majú obrovský potenciál najmä vďaka silnému základu, ktorý predstavujú knihy. Potom je už len na vývojároch, ako sa s tým popasujú a či ponúknu obstojné spracovanie. Middle Earth: Shadow of Mordor ním určite je a my tak môžeme konštatovať, že Monolith Productions odviedli dobrú robotu. Hráčom potom ani nevadí, že si hra požičala obrovské množstvo nápadov a mechaník z iných herných titulov ako Assassin’s Creed alebo Batman: Arkham City. Poďme sa ale bližšie pozrieť do Mordoru k Sauronovi.

Hlavnou postavou je hraničiar Talion, ktorému ohyzdi vyvraždili rodinu a nakoniec aj jeho, no on sa zmenil na elfský prízrak a vydal sa cestou pomsty. No a ako jasne vraví názov, nepôjde nikde inde, než do centra zloby, a teda do Mordoru. Tam sa potom môže poriadne odviazať, čo bol aj hlavný zámer tvorcov, ktorý z hry chceli mať od začiatku čo najviac akčnú vec. To sa im podarilo, o tom niet žiadnych pochýb. Nekonečné súboje s hordami ohyzdov a ich šéfov sú na pláne prakticky neustále. Samozrejme, že sa dá ísť aj potichu a riešiť veci s kľudom, z tieňov a pod. Veľké množstvo nepriateľov ale bude priam vyzývať k tomu, aby sa hráči do nich pustili pri každej príležitosti.

Middle Earth: Shadow of Mordor je prešpikovaný questami a úlohami, ktoré majú väčšinou násilný charakter, ale niekedy sa hráči pozrú aj na pokojnejšiu stránku hry a budú sa snažiť niekam dostať potichu, otráviť pár grogov atď. Z už spomínaného Assassin’s Creed si hra berie najmä prístup k nepriateľom (zabíjanie – dýky, stealth akcia) a pohybovanie sa po stenách, skákanie a parkour celkovo. Oproti svojmu inšpirátorovi je ale Shadow of Mordor podstatne akčnejší. Nezaostáva ale ani v prepracovanosti sveta, ktorý je veľký a ponúka dve tváre Mordoru. Jedna je prehnitá, kde trávia väčšinu času Sauronovy posluhovači, druhá je plná lesov a lúk, kam sa hráči takisto s Talionom vydajú v neskorších fázach hry.

Talion ako správny hraničiar ovláda bojové umenie ako pán a hráči si môžu zvoliť, akou cestou ho budú viesť. Na výber je niekoľko možností, čo si vylepšovať počas hrania. Užijú si tak rôzne druhy zabíjania. Talion postupne silnie a ani na jedno prejdenie, ktoré zaberie okolo 15 hodín, nebude stačiť na prejdenie celej hry. Vždy je totiž čo objavovať a plniť. Potešia skvelo spracovaní ohyzdi a Uruk-hai, ktorí medzi sebou vedú častokrát vtipné dialógy, sú naozaj blbí a dodávajú hre správnu atmosféru. V boji sú to ale tuhí chlapi, ktorí inteligencie veľmi nepobrali, ale za to sú veľkou výzvou!

Vývojári sú navyše pyšní na svoj systém Nemesis, čo znamená, že si nepriatelia hráčov pamätajú a ak sa s nimi opäť stretnú, už budú inak hláškovať a budú aj silnejší. Celá mordorská banda hnusákov má navyše prepracovaný systém hierarchie, kde sa zastupujú a doplňujú vždy, keď im zomrie veliteľ. Aj keď je hra primárne v žánri RPG, ide o veľmi akčné poňatie, ktoré vsádza skôr na súboje, ale popri tom rozvíja aj príbeh postavy, ktorý sa oplatí vidieť. Middle Earth: Shadow of Mordor nemá náročné ovládanie, no aj napriek tomu sa môže pochváliť zložitejším súbojovým systémom.

Middle Earth: Shadow of MordorFatalityObrovský protivník

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Verne zachytený Mordor
 • Pútavý príbeh hraničiara
 • Až neuveriteľne veľa akcie
 • Systém Nemesis
 • Lezenie po stenách, scoutovanie
 • Stealth prístup
 • Množstvo akčne poňatých questov
 • Viac ako 20 hodín herného času
 • Systém vylepšení
 • Nepriatelia nezabúdajú
 • Rozsiahly herný svet
 

Middle Earth: Shadow…

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.shadowofwar.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 446
Publikované: 11.7.2017
Poslední aktualizace: 11.7.2017
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 6 1 7 e 5  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Middle Earth: Shadow of Mordor

Middle Earth: Shadow of Mordor

FatalityMiddle Earth: Shadow of Mordor

Fatality

Obrovský protivníkMiddle Earth: Shadow of Mordor

Obrovský protivník

Inšpirácia Assassin's CreedMiddle Earth: Shadow of Mordor

Inšpirácia Assassin's Creed

KronikaMiddle Earth: Shadow of Mordor

Kronika

Systém vylepšeníMiddle Earth: Shadow of Mordor

Systém vylepšení

Popis nepriateľaMiddle Earth: Shadow of Mordor

Popis nepriateľa

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  4 0 8 e 1 b  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia