Stiahnut.sk

Shadow of the Tomb Raider

82 %

Využite džungľu vo svoj prospech a naplňte osud mladej vykrádačky hrobov

V roku 2013 začal reboot celej série Tomb Raider a tento rok došiel do zdarného konca s posledným dielom trilógie s názvom Shadow of the Tomb Raider. Najznámejšia archeologička Lara Croft prešla zmenou k temnejšej stránke, čo sa prejavuje najmä na jej rozhodovaní a mŕtvom mori nepriateľov, ktoré po nej zostáva. Navyše sa dopustila viacerých chýb vedúcich k spusteniu Mayskej apokalypsy a do toho sa jej do cesty opäť zapletie aj známa zločinecká organizácia Trinity. O zápletku je postarané.

Dej sa odohráva v nádherne a realisticky vytvorenej peruánskej džungli a je rozhodne najprepracovanejším prostredím z trojice hier. Príbehová linka je lineárna s možnosťou objavovať okolitý svet len v určitých miestach. Znamená to, že hráči musia plniť vopred dané ciele, ale niekedy si môžu vyraziť na malú prechádzku a objavovať zákutia krásneho a veľkého sveta. Hrobky, krypty, dedinky tamojších obyvateľov alebo staré chrámy – všetkého je dostatok. S miestnymi obyvateľmi sa dá pravidelne interagovať a získať od nich zaujímavé informácie o histórii miesta aj o užitočných tipoch na to, ako prežiť. V týchto momentoch sa Lara musí nahodiť do ich tradičného odevu, inak nie sú domorodci veľmi komunikatívny.

Systém objavovania hrobiek a podzemných priestorov zostal prakticky nezmenený, aj keď tentokrát je viac zameraný na zručnosti hráčov, než na logické riešenie hádaniek a rébusov. Odmenou budú relikvie a starodávne predmety. To všetko je ukryté v džungli žijúcej si vlastným životom. Nádherne spracovaná flóra, dynamická fauna a do toho starobylé chrámy, zrúcaniny a pohrebiská dávajú hráčom možnosť kochať sa všade, kam prídu.

Lara využíva prakticky totožné zbrane s predošlými dielmi, takže sa hráči chopia útočných pušiek, pištolí, brokovníc, ale aj najobľúbenejšieho a tichého luku. Okrem nich je možné investovať body do niekoľkých liniek vývojového stromu – Rýchlosť a Sila, Výdrž pod vodou, Orientácia v džungli alebo vylepšené Stopovanie zvierat. Po ceste zbiera Croft rastlinky, loví zvieratá a nachádza najrôznejšie predmety, ktoré potom môže použiť na craftenie užitočných vecí ako šípy, bandáže a pod. Výroba nie je nijak zložitá a je možné ju praktikovať priamo počas pochodu. Občasní obchodníci zase poskytnú priestor na vyjednávanie a zadováženie si lepšieho vybavenia.

Súbojový systém zostal podobný svojim predchodcom s menšími, no o to lepšie spracovanými novinkami. Prvou je používanie háku z korún stromov, čím si hráči pritiahnu nepriateľov a môžu ich zavesiť za nohy presne tak, ako to robil (a stále robí) Predátor. Ďalšou inováciou je možnosť používania blata ako maskovania v džungli. Plávanie sa takisto dočkalo väčšieho priestoru a hráči si ho užijú podstatne viac ako v minulosti. Celkovo je ale súbojov menej než v predošlých častiach. Dôraz je kladený na stealth prístup, ale ak dôjde k otvorenej prestrelke, nič sa nedeje a dá sa cez ňu dostať. Grafická stránka je nádherná, zvuk pôsobí vierohodne a hráči majú pocit, že sú priamo v džungli obklopení celým zástupom živočíchov a šuchotov. Trošku vtipne pôsobí Larin úsmev v situáciách, kedy má byť smutná, keď zomiera a pod. Tento maličký glitch ale, pravdepodobne, tvorcovia rýchlo odstránia.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: i3-3220 INTEL alebo AMD ekvivalent
RAM: 8 GB
GPU: Nvidia GTX 660/GTX 1050 / AMD Radeon HD 7770
HDD: 40 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 11, Win 7 64-bit
Shadow of the Tomb RaiderRôzne edícieJaguár

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Temné zakončenie trilógie
  • Nádherne spracovaná džungľa
  • Kobky, hrobky, chrámy...
  • Craftenie predmetov
  • Vývojový strom schopností
  • Stealth prístup aj otvorená akcia
  • Lovenie zveri
  • Konečne plnohodnotné potápanie
 

Externé stiahnutie

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://tombraider.square-enix-games.com/en-us
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 1191
Publikované: 14.9.2018
Poslední aktualizace: 14.9.2018
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Akčné hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 9 2 c 0 5  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider

Rôzne edícieShadow of the Tomb Raider

Rôzne edície

JaguárShadow of the Tomb Raider

Jaguár

High societyShadow of the Tomb Raider

High society

Divoké kmeneShadow of the Tomb Raider

Divoké kmene

CraftenieShadow of the Tomb Raider

Craftenie

PrepadnutieShadow of the Tomb Raider

Prepadnutie

MapaShadow of the Tomb Raider

Mapa

Ostrieľaná archeologičkaShadow of the Tomb Raider

Ostrieľaná archeologička

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  f d a 9 0 f  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia