Stiahnut.sk

Apache OpenOffice

91 %

Kompletná sada kancelárskych aplikácií

Sada súborov OpenOffice je bezplatná alternatíva kancelárskych aplikácií MS Office. Slúži pre písanie textových dokumentov (nahrádza Word), využívanie tabuľkových výpočtov (Excel), tvorbu prezentácií (PowerPoint), prácu s databázovými systémami (Access) atď.

OpenOffice je dostupný v stovkách jazykov a je dostupný pre operačné systémy Windows, Linux, Mac OS X a ďalšie. Okrem klasického ukladania a otvárania súborov, navyše umožňuje aj ukladanie a čítanie vo formátoch klasického MS Office, čím je zaručená prípadná kompatibilita oboch sád programov. Programy ponúkajú kvalitnú možnosť prepojenia, takže môžete jednotlivé súčasti programov (tabuľky, grafy, vzorce, obrázky a pod) využívať naprieč aplikáciami.

Súčasti Open Office:

Writer - Textový procesor Writer je určený na vytváranie jednoduchých textových dokumentov. Text je možné stylovať, doplňovať obrázky, vkladať do neho tabuľky, apod. Podporovaná je i kontrola pravopisu v celej rade jazykov vrátane slovenčiny. Ukladať môžete súbor pod klasickou príponou ODT alebo v ďalších formátoch, ako je RTF, PDF, DOC alebo HTML.

Calc - Calc je tabuľkový procesor, ktorý sa svojím prostredím i funkciami plne vyrovná svojmu vzoru MS Excel. Okrem jednoduchých výpočtových operácií, tak možno využiť počítanie s funkciami, kreslenie grafov aj jednoduchšie databázové operácie.

Math - Aplikácia Math slúži k vytváraniu zložitejších vzorov, ktoré možno využiť v ďalších súčastiach OpenOffice. Ďalej je určená na riešenie rovníc a ďalších matematických úkonov.

Impress - Na vytváranie prezentácií slúži v OpenOffice nástroj Impress, vďaka ktorému môžete vytvárať rýchlo a jednoducho pôsobivé prezentácie s celou radou vizuálnych i zvukových efektov.

Draw - Vektorový editor Draw je pripravený pre prácu s vektorovou grafikou. Okrem klasických funkcií tu nájdete podporu práce s vrstvami.

Apache OpenOfficeTextový editor WriterTabulkový procesor Calc

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • široké využitie pri bežných kancelárskych činnostiach
  • podpora formátov MS Office
  • slovenská lokalizácia
  • bezproblémové prepojenie jednotlivých súčastí
  • podpora formátu ODF v EÚ
 

Verze 4.1.6 - 129,15 MB

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.openoffice.sk/
Veľkosť súboru: 129,15 MB
Operačný systém: Win Vista, Win XP, Win 2000
Verzia: 4.1.6
Počet stiahnutí: 26814
Publikované: 11.1.2012
Poslední aktualizace: 27.11.2018
Zaradené v kategóriách: Multimédiá, Kancelárske balíky, Ostatné kancelárske aplikácie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Stenly
Stenly

Dobrý deň, mám stiahnutý program openoffice 4.1.5. Po kliknutí na odkaz sa mi spustí program s tomi oknami, to tretie malé okno vypisuje Kontrola pravopisu ukončena. Po kliknutí na OK mi nechce toto okno zavrieť a teda nemôžem začať v tomto programe pracovať. Robilo mi to aj keď som mal nainštalovaný program Microsoft office profesional 2007. Môžete mi prosím nejak poradiť prečo sa mi stále pri otvorení tohto programu zobrazuje toto hlásenie a ako sa to dá odstrániť? Ďakujem pekne za odpoveď.

03.03 14:20 reagovat

Marta Masarova
Marta Masarova

Dobrý deň, ja by som potrebovala zohnať Word v nemčine s korektúrami a synonymá. Viete mi poradiť?

05.04 15:00 reagovat

Branislav Stofko
Branislav Stofko

Ja pouzivam Open Office 4.1.2 . Zrejme nie je problem stiahnut si taky volny software v nemcine, netreba mat doma MS Word. b.stofko@zoho.com

11.04 10:12 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 0 b 3 f d  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Apache OpenOffice

Apache OpenOffice

Textový editor WriterApache OpenOffice

Textový editor Writer

Tabulkový procesor CalcApache OpenOffice

Tabulkový procesor Calc

Tvorba prezentací ImpressApache OpenOffice

Tvorba prezentací Impress

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  7 9 9 8 6 a  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia