Stiahnut.sk

Inside

89 %

Pokračovanie kultovej hry Limbo

Predstavte si, že ste jedným z posledných slobodne rozmýšľajúcich a pohybujúcich sa ľudí na Zemi. Všetci ostatní sa premenili na systémové ovečky bez vlastného názoru, slepo poslúchajúc pár vysoko postavených elít, ktoré riadia všetko navôkol. V hre Inside sa vžijete do postavy malého chlapca putujúceho svetom a bojujúceho s vlastnými démonmi, ako aj so spoločnosťou. Tvorcovia z Playdead priamo nadväzujú na ich predošlý hit Limbo a  ponúkajú ešte viac, a to po všetkých stránkach.

Inside je plošinovkou na temných základoch s prvkami hororu, psychológie, pohľadu do vnútra duše človeka a s dôrazom na poukázanie problémov spoločnosti, v akej sa raz môžeme ocitnúť. Chlapec postupne rieši problémy vnútorné, ale častokrát s ním musíte riešiť aj puzzle, ktoré sa vám pripletú do cesty.

Za celý čas sa prakticky nič nedozviete z rozhovorov alebo interakcie postáv, ale skôr sa budete sústrediť na vnútorné rozpoloženie chlapca a atmosféru. Tú vytvárajú nádherné kulisy a spracovanie prostredia, ako aj okolité zvuky ľudí, zvierat, vetra a pod. Po celý čas máte zároveň pocit, že vás niekto sleduje, a vedzte, že to väčšinou nezostane len pri pocitových vnemoch. Neustále totiž beháte skáčete a preliezate rôzne prekážky, utekáte pred štvavými psami, sledujete chovanie ľudí okolo a snažíte sa tomu všetkému prísť na kĺb.

Väčšina hry Inside sa odohráva v post-apo svete v šedých farbách, kde vládnu kovové konštrukcie, ale veľa času strávite aj pod vodou. Priamočiaro sa budete posúvať vpredu, ale kladené otázky len zriedka vyriešite ihneď, ak vôbec. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, presne ako v predchodcovi Limbo, no zároveň poskytuje postačujúcu hĺbku na riešenie všetkých prekážok. Táto originálna plošinovka sa ďalej môže pochváliť očarujúcim pracovaním s perspektívami a prostredím, bezkonkurenčnými nápadmi v rámci práce s postavami a ich ovládaním alebo skvelou umelou inteligenciou. Za malý nedostatok je možné považovať krátku hernú dobu aj napriek tomu, že hra bola vo vývoji niekoľko rokov. Aj napriek tomu je možné konštatovať, že Inside je jednou z najlepších plošinoviek posledných rokov a nechýba jej odhodlanie robiť veci inak, novátorsky a originálne.

InsideDepresívne počasieIde sa do vody

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Ponurá plošinovka
  • Minimum rozhovor
  • Zamerané na atmosféru
  • Podmanivé zvukové efekty
  • Sleduje príbeh chlapca
  • Dystopický svet
  • Intuitívne ovládanie
  • Riešenie puzzle
 

Externé stiahnutie

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.playdead.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 498
Publikované: 27.6.2018
Poslední aktualizace: 27.6.2018
Zaradené v kategóriách: Demá hier, Logické hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 b 8 2 0 9  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Inside

Inside

Depresívne počasieInside

Depresívne počasie

Ide sa do vodyInside

Ide sa do vody

ZombieInside

Zombie

Sám chlapecInside

Sám chlapec

Skrývanie sa pred robotomInside

Skrývanie sa pred robotom

ÚtekInside

Útek

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  e 0 c 0 2 8  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia