Stiahnut.sk

Ako vrátiť tlačidlo Štart do Windows 8?

Možno ste už aj Vy podľahli reklamnej masáži spoločnosti Microsoft a vyskúšali nový operačný systém Windows 8. Osmička okrem celého radu noviniek prináša aj revolučný systém ovládania tzv. Metro. Ten nahradil doteraz známu plochu, a to vrátane tlačidla Štart, namiesto ktorého sa má používať ľavý horný roh. Na tomto mieste sa nachádza neviditeľný hotspot, ktorý aktivujete dotykom alebo kliknutím.
Postup pre pridanie tlačidla Štart

  1. Windows spustite bežným spôsobom a zapnite Prieskumníka WindowsPotom vyberte záložku Zobrazenie (View) a začiarknite políčko pre zobrazenie skrytých súborov a priečinkov.
  2. Pravým tlačidlom myši kliknite na panel úloh, vyberte položku Panel nástrojov (Toolbars) a v nasledujúcej ponuke Nový panel nástrojov (New toolbar ...).
  3. Na obrazovke, ktorá sa objaví po predchádzajúcom kroku, prejdite na Program Data \ Microsoft \ Windows \ Ponuka Štart a označte ju. Táto zložka sa potom objaví vpravo v paneli úloh. Ak chcete Ponuku Štart presunúť, odomknite hlavný panel (to urobíte kliknutím pravého tlačidla myši na panel úloh a odškrtnutím položky Zamknúť panel úloh). Ponuku presuňte na požadované miesto, a panel rovnakým spôsobom uzamknite.
  4. Kliknutím na dvojitú šípku sa zobrazí klasický výpis Ponuky Štart.

Tento návod fungoval iba v prvotne vypustených verziách - v plnohodnotných Windows 8 si už musíte poradiť iným spôsobom, samostatnými programami, z ktorých si niekoľko najlepších predstavíme.

Programy pre pridanie Ponuky Štart

Prvou z týchto aplikácií je, už starší, program ViStart, ktorý je primárne určený na zmenu tlačidla Štart v operačnom systéme Windows XP na tlačidlo so vzhľadom Windows Vista. Okrem toho ale tento program výborne funguje aj vo Windows 8, kde sa vďaka nemu tlačidlo Štart objaví na pôvodnom mieste. Pri inštalácii programu je treba dávať pozor a odškrtnúť dodatočné inštalácie ďalších panelov.

Program, ktorý bol priamo vyvinutý pre návrat Ponuky Štart, nesie príhodný názov Start8. Jeho výrobcom je spoločnosť Stardock a jednoduchou inštaláciou tohto programu vrátite tlačidlo Štart späť na plochu. Zvoliť si môžete aj jeho dizajn a využiť ďalšie možnosti, ktoré Vám prácu s Windows 8 výrazne uľahčia.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.3.2012   |   Zobrazené: 37858x

Značky

Podobné články

Diskusia

aree
aree

na w8 treba viac času, ale dá sa ne ňu navyknúť, len to chce kľud a chápať nové logické postupy, jedno je však isté že bude veľa opráv...zlatá 7 - radšej túto mali vyšperkovať, 8smička je pre tablety, mobili a iné dotykové srač....y, no mikrosoft.... :o[

28.02 14:15 reagovat

Jožo
Jožo

S w8 som narozdiel od vás spokojný. Na to, že tam nie je štart som si rýchlo zvykol. Nemal som problém z inštaláciou žiadnych softvérov, čoho som sa pri kúpe bál. Pavel mal nejaký problém s tlačiarňou, ale pri mojej tlačiarni HP som maximálne s kompatibilitou spokojný. Stačilo zasunúť USB a mohol som okamžite tlačiť, nemusel som inštalovať HP ovládače, čo mi naozaj žralo nervy. Neviem čo viac dodať, som spokojný.

26.12 13:39 reagovat

jano
jano

win8 ? cisty hnus, je to totalna kravina s malovankami a obrazkami pre deti z materskej skolky, dobry windows skoncil pri win xp profesional.

02.09 21:28 reagovat

Viktor
Viktor

Aj ja si myslim ze Win 8 je dobrý ale je skoda ze niektore hry nejdu :((((

09.02 21:43 reagovat

joe
joe

priateľka si kúpila laptom aj s týmto W8, maximalne neodporúčam !!! Veľký krok späť !!! idem reinstal na 7 ! Hrôza-nikdy viac nechcem vidieť WINDOWS 8 !

24.12 17:12 reagovat

Emil
Emil

Otras novy Win8, cakal som mierne revidovanu 7, ale toto je hruza.

15.12 14:54 reagovat

Pavel
Pavel

Ahoj, ďakujem pekne za odpoveď. Už sa zmierujem z reinštálaciou... Vrátenie tlačidla štart mi nefungovalo - hláška (this version of Start 8 for Widows 8 has expired).Dokonca na domovskej stránke W8 "zmizla" ikona "plocha". Upgradoval som na W8 Pro cez VUP licenciu. Veľmi to ľutujem sedmička bola celkom good..

26.11 15:08 reagovat

Pavel
Pavel

Classic Shel funguje zatiaľ fain. Ďakujem veľmi pekne. Ešte musím povypínať všetky tie nepotrebné hovadiny - "na otvorenie to a aonoho máte (nemáte) to a ono.. a podobne.. je to robené skôr pre dotykové obrazovky tá úvodná obrazovka..

27.11 07:30 reagovat

mirecdca
mirecdca

Na vypnutie toho a onoho máte aj vo Windows 7 ale len treba vedieť kde to vypnúť a je to v pohode. Čau.

01.02 12:29 reagovat

Pavel
Pavel

Ďakujem, vyskúšam, len chcem dať najprv Repair W8 aby sa vrátili tie nastavenia čo som vyskúšal a nefungujú. teraz my bežia zálohy pre istotu, a potom sa do toho pustím. Dík. Napíšem ako to dopadlo

27.11 07:15 reagovat

Pavel
Pavel

Tak neviem ale z W8 som absolutne sklamaný. Tlačidlo štart sa mi zdá dom vrátil ale stále je v pravom rohu, zdá sa že nefunkčné a ešte tam mám aj tlačidlo programy. Presunúť sa nedá, cestuje so všetkými ostatnými ikonami panela, na miesto aby ich "preskočila" ich natlačí do ľavého rohu..a urobí scroll.. W7 bol dobrý. neviem prečo som sa ja idiot rozhodol kúpiť w8. Ako by mi mohli vrátiť peniaze? Nejde mi ani jedna tlačiareň..nie sú ovládače tie čo som mal na w7 64b na w8 nejdú. Odoslal som ešte e mail na tú aktivaciu WMC..ale som na nervy s tej osmičky... obnoviť system sa tiež nedá, nie je tam žiadny skorší bod ako ten po inovácii ked som este odobral nejake nekompatibilné programy..Budem musieť reinštalovať? nechcem tu osmičku, hadžem ju do krbu..

25.11 21:16 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý deň, downgrade je síce možný, ale iba za veľmi obmedzených podmienok - downgradovať na Win 7 Pro alebo Win Vista Buss. možno iba z Win 8 Pro a to iba z predinštalovaných OEM verzií.

26.11 10:44 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 a 5 6 6 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia