Stiahnut.sk

Navrhnite si vlastný byt – jednoducho a online

Vysněné bydleníZariaďujete nový byt alebo ste si postavili vlastný dom a potrebujete ho vybaviť? Kreslíte si plániky izieb na papieriky a tie rôzne skladáte dokopy? Potom je najvyšší čas prejsť na elegantné, detailné a hlavne prenositeľné riešenie. Online programy a nástroje na návrh či dizajn miestností vám pomôžu. Vďaka nim rýchlo vytvoríte pôdorys vášho bytu, na ktorý môžete začať kombinovať nábytok, vyberať farbu stien a pokladať koberce. Všetko online, zadarmo a bez zdĺhavých návodov alebo platených hodín školení odborníkmi. Jediné, čo potrebujete, je zariadenie pripojené k internetu, internetový prehliadač a vlastnú fantáziu. Nižšie nájdete zoznam najlepších online programov - stačí si vybrať a môžete začať.

MyDeco 3D Home Planner

MyDeco 3D Home Planner patrí medzi najlepšie a najkomplexnejšie plánovače izieb a celých domov, ktoré sú k dispozícii pre online navrhovanie. Avšak, aj napriek jeho širokému spektru možností a veľkú databázu dizajnérskych prvkov (k dispozícii je 120 tis. reálnych produktov v 3D), je program možné využiť na ľahký a rýchly návrh obývačky alebo spoločenskej miestnosti.

mydeco website

Samotný nástroj a jeho rozhranie je veľmi podobné bežným 3D programom. Pracovná plocha s orientačnou mriežkou, ľavý panel na ovládanie či prepínanie pohľadov (navyše s okamžitým renderovaním náhľadu) a niekoľkými ďalšími možnosťami a konečne pravý panel, ktorý ponúka všetky modelovacie možnosti - od výberu tvaru miestnosti, až po jednotlivé kusy jej vybavenia. Pri štarte nového projektu je automaticky na pracovnú plochu umiestnená 3D kamera. Jej pozíciu je možné ľubovoľne meniť a získavať tak zábery Vašej modelovej izby a to v 2D aj v 3D s následnou možnosťou exportu na sociálne siete či emailovú adresu.

MyDeco Editor

Zhrnutie: MyDeco 3D Home Planner pokrýva široké spektrum užívateľských požiadaviek a prianí. Umožňuje ľahké a rýchle navrhovanie a detailný dizajn s dôrazom na presné prevedenie. Ovládacie prvky môžu spočiatku pôsobiť mätúco, ale všetko sa zmení počas niekoľkých prvých kliknutí.

 

MyDeco 3D Home Planner online

Autodesk Homestyler

Autodesk Homestyler zaujíma jednoznačne najvyššiu priečku medzi online nástrojmi pre rýchly a kvalitný návrh dizajnu miestností alebo celých stavieb. Jeho rozhranie, bohaté na ovládacie prvky a napriek tomu dokonale intuitívne, zaujme na prvý pohľad. Ľavú časť obrazovky zaberá menu, ktoré ponúka nástroje označené pomocou veľavravných ikon, ako aj obsiahle kontextové menu. Úzka horná lišta v sebe skrýva klasické menu s potrebnými funkciami na ukladanie aj editáciu projektov a vo svojej pravej časti zároveň hosťuje prvky na ovládanie pohľadov a zobrazenia. Dominantným prvkom editora samozrejme nie je nič iné, ako pracovná mriežka, ktorá je vybavená možnosťou zobrazenia veľkostí navrhnutých prvkov.

Autodesk Homestyler website

Samotný dizajn miestností potom prebieha podľa klasickej schémy - používateľ vyznačí obvod miestnosti, zvolí podlahovú krytinu, určí pozíciu okien a dverí a následne sa presunie k vybavovaniu izby nábytkom a ďalšími drobnosťami. Každý takto vytvorený projekt je možné jednoducho uložiť, prípadne z neho zaobstarať screenshoty vo veľkom rozlíšení.

Autodesk Homestyler Editor

Zhrnutie: Spoločnosť Autodesk patrí medzi absolútnu špičku v oblasti návrhového a projekčného softvéru. Vďaka mnohoročným skúsenostiam tak program Autodesk Homestyler ponúka dokonale prepracovaný nástroj na návrh miestností či celých bytov a domov. Jednoduché ovládanie programu sa spája s precíznym zobrazením, ku ktorému je potrebné pripočítať plynulý chod celého nástroja. Vďaka uvedeným vlastnostiam tak Homestyler nemá na webe konkurenciu..

 

Autodesk Homestyler online

Design A Room

Online nástroj od veľkovýrobcu podláh a stropov Armstrong spája jednoduché rozhranie a možnosť priameho nákupu vybraných komodít. Jedná sa však o amerického výrobcu a v európskych podmienkach logicky teda možnosť navrhnúť si niektorú z izieb a zároveň si ju ihneď objednať odpadá. Editor Design A Room však predsa len obsahuje možnosti, ktoré je možné využiť. Rozhranie nástroja pripomína interaktívnu fotku. Užívateľ si najprv zvolí jeden zo štyroch druhov miestností (kuchyňa, kúpeľňa, obývacia izba, spálňa). Ďalej vyberie jeden z piatich štýlov, v ktorom má byť daná miestnosť zariadená. Následne môže kombinovať farby podlahy, stien, stropu alebo nábytku.

Design A Room Editor

Zhrnutie: Design A Room nezapadá do klasického poňatia 3D dizajnérskych nástrojov. Zato však skvele poslúži ako zmiešavač farieb a farebných prevedení. Pomocou tohto editora jednoducho zistíte, či Vami vybraná farba stien bude vhodne dopĺňať farbu a materiál nábytku a opačne.

 

Design A Room online

Sweet Home 3D Online

Sweet Home 3D patrí medzi najpopulárnejšie desktopové programy na návrh dizajnu obytných miestností. Nie je teda divu, že aj online prehliadačová verzia pôsobí rovnako kvalitne a plní tak všetky požiadavky náročných užívateľov.

Užívateľské rozhranie sa skladá zo štyroch hlavných rámcov. Prvý z nich obsahuje všetky predmety, ktoré je možné použiť pri návrhu. Pod ním je umiestnený druhý, rovnako veľký rámec, ktorý je s prvým logicky spätý. Používateľovi totiž vypisuje všetky prvky, ktoré do návrhu vložil. Jednotlivé kusy nábytku tak možno samostatne prechádzať, okamžite zistiť ich skutočnú veľkosť a hlavne im nastavovať transparentnosť pre potreby náhľadov a rozhodovania. Zvyšné dva rámce zaberajú oveľa väčší priestor, oproti dvom predchádzajúcim. Horný z nich slúži ako pracovná plocha, na ktorej pozadí vystupuje jemná orientačná mriežka. Na ňu používateľ v 2D prostredí skladá jednotlivé súčasti miestnosti. Posledný rámec, ktorý je situovaný do spodnej časti obrazovky, potom ukazuje reálny vzhľad vytvorenej miestnosti.

Sweet Home 3D Editor

Zhrnutie: Sweet Home 3D Online zaujme čistotou zobrazenia a pohodlným ovládaním. Jednoduchej schéme nechýba dostatočná možnosť detailného návrhu a paradoxne tak opäť spája nespojiteľné - detail s jednoduchosťou. Cez počiatočné preľaknutie z menu adresára bytových doplnkov, sa tento štýl zobrazenia stal naopak jedným z najobľúbenejších a program sa tak zaradil medzi trojicu najlepších.

 

Sweet Home 3D Online

FloorPlanner

Floor Planner ponúka skutočne jednoduché a pekné užívateľské prostredie, ktoré zaujme svojím prívetivým vzhľadom. Ten sa veľmi líši od strohého a funkčného rozhrania ostatných predstavených nástrojov. Menu je vyvedené v niekoľkých farbách, ktoré dohromady tvoria zaujímavý program s pohodlným ovládaním.

FloorPlanner website

Majoritná časť plánovača je opäť venovaná návrhovej ploche, ktorá opäť v pozadí obsahuje slabú mriežku. Súčasťou je aj ovládanie pohľadu, prepínanie 2D a 3D režimu a použité meradlo. Ľavá časť online programu potom zobrazuje vybavenie, ktoré je k dispozícii na okamžité použitie. Užívateľ môže vyberať z databanky, ktorá má viac ako 2200 objektov. Výhodou je fultextové hľadanie položiek, kedy je možné použiť filtrovanie podľa kľúčových slov a zobraziť si iba presne ten druh nábytku alebo vybavenia, ktorý má byť použitý.

FloorPlanner Editor

Zhrnutie: FloorPlanner ponúka jednoduché ovládanie, kompaktné zobrazenie a pohodlný výber vybavenia z bohatej databanky. Výsledkom tak je takmer dokonalý program, ktorý zaisťuje dostatočné zobrazenie použitých prvkov a jednoduchú a rýchlu tvorbu návrhu.

 

FloorPlanner online

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.10.2013   |   Zobrazené: 39490x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a e 3 3 4 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia