Stiahnut.sk

VozickarMAP (mobilné)

98 %

Život uľahčujúca pomôcka pre zdravotne postihnutých

Aj napriek veľkému pokroku vo vyhovení potrebám zdravotne postihnutým v posledných rokoch nedosahujú služby ani zďaleka takú úroveň, akú by si zdravotne znevýhodnení ľudia zaslúžili. Ľuďom na vozíčku sa snaží zjednodušiť život aplikácia VozickarMAP – jediná svojho druhu. Jej názov presne vystihuje podstatu, a teda mapu pre vozičkárov, ktorí si môžu na lokalite, kde sa práve nachádzajú, pozrieť miesta s bezbariérovým prístupom, miestami na parkovanie a pod.

VozickarMAP v sebe spája inovatívne myšlienky s moderným spracovaním tak, aby bolo jej používanie čo najpohodlnejšie. Ide v podstate o aplikáciu od ľudí pre ľudí. Na počiatku bol nápad, ktorý sa podarilo zrealizovať až po niekoľkých rokoch – teraz -, keď už technika dovoľuje okamžité nájdenie aktuálnej polohy na mape, drvivá väčšina mobilov má prístup k dostačujúcemu fotoaparátu, dátam atď. To, či bude aplikácia úspešne pomáhať závisí čisto na jej používateľoch.

Po nainštalovaní a spustení sa ihneď zobrazí Google mapa s aktuálnou polohou. Keďže je aplikácia nová, zadané a spracované miesta sa zmestia do niekoľkých stoviek. S rastúcim počtom používateľov sa mapa začne postupne zapĺňať nielen vo veľkých mestách, ako je tomu teraz (Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Praha, Nové Mesto nad Váhom...), ale aj v iných krajinách. Samozrejme, že najviac pokryté budú miesta v Českej a Slovenskej republike, ale už teraz sa objavia užitočné informácie o bezbariérovosti v Rakúsku alebo Poľsku.

VozickarMAP umožňuje triediť jednotlivé lokality do kategórií: Pošta, WC, Gastro, Obchod, Ubytovanie, Udalosti, Kultúra, Lekáreň, Služby, Turistika, Benzínová pumpa, Úrady, Šport, Zastávka, Parkovacie miesta, Banka alebo Bezbariérové absurdity. V spodnej časti sa nachádza jednoduché menu pozostávajúce zo štyroch možností. V nich sa používatelia dostanú do Mapy, pozrú sa na Miesta v okolí podľa aktuálnej polohy, zobrazia si Aktivitu iných používateľov alebo sa dozvedia viac o fungovaní aplikácie v položke Ďalšie.

Pridanie miesta do mapy je pomerne jednoduché, aj keď môže byť časovo náročnejšie. Na mape stačí kliknúť na tlačidlo Plus a následne na slovíčko Ďalšie. Otvorí sa menu Pridania nového miesta, kde už stačí vyplniť základné údaje – Názov, Umiestnenie na mape, Fotografie, Kategóriu – a miesto pridať do mapy. Zaujímavým aspektom je rozlišovanie autora daného miesta. Aplikácia rozlišuje, či ide o telesne postihnutého alebo zdravého človeka. Používatelia sa tak môžu vyjadrovať k vopred zaznačeným lokalitám a potvrdiť, resp. vyvrátiť dané tvrdenie o podmienkach. VozickarMAP je k dispozícii pre zariadenia s operačným systémom Android aj iOS.

VozickarMAP (mobilné)MapaVysvetlivky

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Zjednoduší život zdravotne postihnutým
  • Zobrazuje miesta s bezbariérovým prístupom
  • Česko, Slovensko aj zahraničie
  • Využíva systém „od vás pre vás“
  • Kategorizovanie lokalít
  • Pridávanie popisov
  • Fotografie zaznačených bodov
  • Intuitívny dizajn
  • Pohodlné pridanie lokality do mapy
 

Verzia

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.vozickar.info/
Operačný systém: iOS, android
Počet stiahnutí: 701
Publikované: 31.10.2019
Poslední aktualizace: 31.10.2019
Zaradené v kategóriách: Mapy (mobilné), Nástroje (mobilné), Produktivita (mobilné), Spravodajstvo (mobilné), Vzdelávanie (mobilné)

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 9 f b 8 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
VozickarMAP (mobilné)

VozickarMAP (mobilné)

MapaVozickarMAP (mobilné)

Mapa

VysvetlivkyVozickarMAP (mobilné)

Vysvetlivky

Hodnotenie lokalityVozickarMAP (mobilné)

Hodnotenie lokality

Podrobnosti o miesteVozickarMAP (mobilné)

Podrobnosti o mieste

FilterVozickarMAP (mobilné)

Filter

PodrobnostiVozickarMAP (mobilné)

Podrobnosti

VzdialenostiVozickarMAP (mobilné)

Vzdialenosti

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  1 2 7 2 3 2  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia