Stiahnut.sk

Graveyard Keeper

82 %

Stredoveká hrobárčina servírovaná na pixelovom podnose

Herné štúdio Lazy Bear Games sa od svojho vzniku špecializuje na tvorbu hier s pixelovou grafikou a od svojho plánu nepopustili ani v najnovšom titule Graveyard Keeper. Ten sleduje príbeh jedného zamilovaného chlapíka v súčasnosti, ktorý sa ale pomocou mágie prenesie do obdobia stredoveku, kde sa z neho stane neskúsený hrobár. Vôbec nevie, čo sa stalo, a tak mu nezostáva nič iné, len sa podvoliť danej situácii, zozbierať skúsenosti, splniť, čo sa od neho čaká a možno... Možno sa dostane naspäť do 21. storočia.

Graveyard Keeper je príjemnou hrou s trošku náročnejším začiatkom, pretože si hráči musia všetko zistiť sami. V malej dedinke sa veci točia prevažne okolo kostola, ktorý tak potrebuje neustále vylepšovať a zveľaďovať. Ak sa budú na omše hrnúť ľudia, budú odpustky, zlaté dukáty sa budú len tak hrnúť a s tým porastie aj biznis hrobára. Že to nebolo jednoduché povolanie hráči zistia hneď od začiatku. Okrem starania sa o telá mŕtvych obyvateľov dedinky je totiž potrebné naučiť sa spracovať kameň, ťažiť a opracovať drevo, variť, zaťať do poľnohospodárstva, priučiť sa stavbárčine, byť popredným šíriteľom viery a obchodovať.

Hra vyžaduje skĺbenie všetkých činností tak, aby boli plynulé a hrobárčina prekvitala. Jednotlivé úkony sú navyše vždy pekne postupne definované, takže najskôr je potrebné sťať strom, pokálať ho, odniesť do dielne a až potom sa z neho môžu vyrobiť predmety typu nábytok, kríže, strecha a pod. Počas hry sa strieda deň a noc a na prácu je len obmedzený čas. Každé ráno navyše prichádza vždy nové telo, ktoré treba buď priamo pochovať, alebo, a to je výhodnejšie, rozporcovať a využiť každý jeden kus. Táto morbídna činnosť sa venuje využitiu kože na tvorbu opaskov, vyňatiu orgánov a extrahovaniu svalov na neskoršiu výrobu jedál alebo odobratiu krvi pre neskoršie použitie v dungeonoch.

Dungy sú ďalším príjemným spestrením už tak časovo náročného spôsobu života, akým hrobárčina je. Hrobár je čas od času nútený vyraziť do temných priestorov podzemných hrobiek alebo opustených domov, aby pozabíjal pár démonov a ochránil usadlosť. Nič ale nie je zadarmo, a tak aj tu môže nájsť cenné predmety na neskorší predaj na trhu. Medzi ďalšie denné činnosti patrí napríklad rybárčenie, craftenie predmetov, sadenie plodín alebo pálenie kacírov na hranici. V nenápadnej a nízkorozpočtovej hre Graveyard Keeper sa skrýva oveľa viac, než je na prvý pohľad zrejmé.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel core i5, 1.5 GHz
RAM: 4 GB
GPU: 1 Gb dedikovaná grafická karta
HDD: 1 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 10, Win 7
Graveyard KeeperDedinkaRybárčenie

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Obdobie stredoveku
  • Zamerané na management
  • Každodenné craftenie predmetov
  • Mnoho povolaní
  • Porcovanie a pochovávanie mŕtvol
  • Náročnejšia hrateľnosť
  • Pixelová grafika
  • Dungeony
 

Graveyard Keeper

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.graveyardkeeper.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.030
Počet stiahnutí: 594
Publikované: 8.9.2018
Poslední aktualizace: 8.9.2018
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Simulátory, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 6 8 5 2 c  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

DedinkaGraveyard Keeper

Dedinka

RybárčenieGraveyard Keeper

Rybárčenie

InventárGraveyard Keeper

Inventár

Stavebný módGraveyard Keeper

Stavebný mód

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  5 0 a e b 4  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia