Stiahnut.sk

Valheim

95 %

Skvelá nová survival hra s vikingskou tematikou

Nečakaným hitom roku 2021 sa stala nová hra Valheim, ktorá, ako už názov napovedá, vychádza z vikingskej tematiky a nórskej mytológie. V nórskej mytológii je vesmír rozdelený do deviatich svetov, ktoré sú späté s posvätným stromom Yggdrasil. Vy sa v hre ocitnete v koži zabitého vikingského bojovníka, ktorého Valkýry odniesli do Valheimu, desiateho sveta vytvoreného špeciálne pre účely hry.

Vašou úlohou bude zabíjať monštrá, ničiť Odinových nepriateľov a vybudovať si vlastný príbytok v tomto nehostinnom posmrtnom svete. Trvalo to len necelé dva týždne, a hra už predala viac ako 2 milióny kópií, čo je pozoruhodný úspech, zvlášť, pokiaľ ide o indie hru od malého štúdia, akým Iron Gate AB bezpochyby je. Valheim je survival hrou, čo znamená, že ste vrhnutý do otvoreného a rozľahlého herného sveta. Na začiatku máte len nejaké oblečenie a všetko, čo budete potrebovať na prežitie a zabíjanie, si budete musieť vyrobiť.

Už tradične stojí hra z kategórie survival open-world na šiestich základných pilieroch – Objavovanie sveta, Budovanie základne, Dobývanie oblastí, Craftenie, Prežitie a Kooperácia. Budete si musieť nazbierať suroviny, z ktorých si potom vyrobíte zbrane, odevy, jedlo, pitie, budovy a pod. Zjednodušene by sme mohli hru prirovnať k legende Minecraftu alebo titulu Rust, veľmi sa blíži aj ku hre The Forest. Vy ako hráč si môžete založiť vlastný server, pričom je mapa vždy iná od tej predošlej. Znamená to, že nikdy neviete, do čoho vás hra vrhne. Rozľahlé močiare, nádherné hory, zasnežené pláne, rybníčky aj delty riek, to všetko tu nájdete.

Samozrejmosťou je striedanie dňa a noci, ktoré má vplyv aj na vývoj a správanie charakterov aj života v hre. Môžete si zahrať v sólo móde alebo v kooperácii s až 9 hráčmi. Valheim má prvky PvP módu, kde proti sebe stoja hráči, no oveľa viac sa zameriava na PvE. Valheim dostal mimoriadnu pozornosť hráčov aj vďaka streamerom na Twitchi. Ak v hre zomriete, prídete o všetko, čo ste si doposiaľ nahonobili a musíte začať odznova. Nie je to ale nič špecifické, pre survival hry to platí všeobecne. Musíte si tak dopredu plánovať akcie, ktoré vykonáte, inak sa v hre stratíte a nič vám nedaruje zadarmo.

ValheimRybárčeniePortál

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Otvorený herný svet
  • Survival hra s vikingskou tematikou
  • Po smrti postavy začínate odznova
  • Procedurálne generovaný svet
  • Hra pre kooperáciu až 9 hráčov
  • Nečakaný úspech malej indie hry
  • Crafting, stavanie obydlia
  • Bojovanie proti monštrám
  • Striedanie dňa a noci
 

Valheim

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.valheimgame.com/
Operačný systém: Win 7, Win 10, Win 8, Win 8.1
Verzia: Steam - 1.0
Počet stiahnutí: 553
Publikované: 11.3.2021
Poslední aktualizace: 22.2.2021
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Multiplayerové hry, Simulátory, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 2 9 8 9 9  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Valheim

Valheim

RybárčenieValheim

Rybárčenie

PortálValheim

Portál

Záhadné bytostiValheim

Záhadné bytosti

PrírodaValheim

Príroda

SúmrakValheim

Súmrak

Runy a VikingValheim

Runy a Viking

OpevneniaValheim

Opevnenia

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  4 b a 3 6 c  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia