Stiahnut.sk

Settlers 2 - Gold Edition

95 %

Vylepšená verzia klasickej stratégie Settlers 2

Po veľkom úspech hry Osadníci – The Settlers, bolo vytvorené aj jej pokračovanie. Tá bola prijatá nad očakávania a stala legendou, na ktorý mnohí hráči nedajú dodnes dopustiť. Z tohto dôvodu vznikla verzia Settlers 2 – Gold Edition. Sú v nej odstránené menšie nedostatky, ktoré boli objavené počas hrania pôvodného titulu. Navyše je rozšírená o ďalšie funkcie a herné prvky, čo možno považovať za príjemné plus.

Vráťme sa však späť k postate hry. Už z názvu je jasné, že celá hra stojí na osadníkoch osídľujúcich nové územia. Zaoberať sa budete ich potrebami, spoločenskými úlohami a povolaniami. Na tradičné stratégie, v ktorých si vystačíte s ťažbou základných surovín teda môže rovno zabudnúť. V Settlers ich nájdete rovno šestnásť a každá je potrebná pre výkon určitého povolania. Oproti ostatným RTS je ale hra ochudobnená o prepracované bitky a zostavovanie vojska. K dispozícii máte len malý počet bojaschopných jednotiek. Boj ale nie je primárnym cieľom hry, naopak zameriavate sa na zaberanie nových území, správu existujúcich sídiel a vytváranie ekonomickej prevahy. Vojna je považovaná za nevyhnutný prostriedok ekonomického rastu.

Nezľaknite sa komplikovaného menu a podrobného nastavovania jednotlivých parametrov. Netreba sa nechať odradiť, radšej siahnite po pomocníkovi a vyskúšajte metódu pokus / omyl. Hra vás za to odmení desiatkami hodín výbornej zábavy. Na začiatok odporúčame zvoli rímsku kampaň, ktorá slúži ako tutorial (najmä jej prvé kolá).

V čom teda spočíva herný princíp? Oproti ostatným stratégiám neovládate jednotlivé jednotky alebo postavičky, teda dedinčanov. Vašou úlohou je plánovanie a rozmiestňovanie stavieb. K nim je potrebné priviesť cesty. Keď sú hotové, začnú po nich chodiť remeselníci a naplánované budovy postavia. O proces výstavby sa starať nemusíte, dôležitá ale je dobrá infraštruktúra a dostatok surovín. Tie získate ťažbou. To znamená, že v blízkosti lesa postavíte drevorubačskú chatu a podobne. Ťaženie hornín je o niečo komplikovanejšie. Najprv musíte vyslať geológa, aby krajinu preskúmal a oznámil vám, aké nerasty sa nachádzajú pod zemou.

Pozor si dávajte na dôležité dopravné tepny a ich uzly. Ak sa ich na jednom mieste začne zbiehať priveľa, dôjde k ich upchatiu.

Hra má veľmi milú grafiku, ktorá je prepracovaná naozaj do detailov. Výborne sú spracované aj animácie postavičiek osadníkov.

Na správny chod hry Settlers 2 - Gold Edition budete potrebovať aplikáciu DOSBox. Môžete si ju stiahnuť tu.

Settlers 2 - Gold EditionMestoZačiatok hry

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • 4 národy
  • Veľké množstvo surovín
  • Veľa povolaní
  • Osobitý herný štýl
 

Verze 1997 - 14,02 MB

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: nie
Domovská stránka: http://thesettlers.uk.ubi.com/the-settlers-7/
Veľkosť súboru: 14,02 MB
Operačný systém: Win 7, Win XP, Win 2000, Win 98, Win 95, DOS
Verzia: 1997
Počet stiahnutí: 1180
Publikované: 3.8.2012
Poslední aktualizace: 2.8.2012
Zaradené v kategóriách: Staré hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 5 2 5 c 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Settlers 2 - Gold Edition

Settlers 2 - Gold Edition

MestoSettlers 2 - Gold Edition

Mesto

Začiatok hrySettlers 2 - Gold Edition

Začiatok hry

Prehľad hrySettlers 2 - Gold Edition

Prehľad hry

Mesto pri moriSettlers 2 - Gold Edition

Mesto pri mori

Prístavné mestoSettlers 2 - Gold Edition

Prístavné mesto

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  2 d 1 7 d 3  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia