Stiahnut.sk

SimCity 2000

86 %

Budovateľská stratégia s otvoreným koncom

Zaujíma vás  budovanie a výstavba ? Radi sa staráte o chod vecí a vedenie mesta bolo vždy Vaším snom? Potom ste tu správne. Nachádzate sa totiž na stránke venovanej legendárnej hre SimCity 2000. Tá je vylepšenou verziou pôvodnej hry, ktorú je autor dlho nemohol vydať, pretože niekto z vydavateľov neveril v jej úspech. Will Wright bol teda nútený založiť vlasntnú vydavateľskú spoločnosť a titul publikovať sám. V dôsledku toho vznikla firma Maxis a SimCity uzrelo svetlo sveta.

V roku 1993 dostalo nový kabát, veľa nových funkcií a vylepšení . Hra bola nazvaná rovnako veľkolepo a dostala vizionársky podtitul 2000. Zakrátko po vydaní získala obrovskú popularitu a výborné predajné výsledky. 

Na začiatku hry ste menovaný za starostu mesta. To si však musíte celé vybudovať. Začínate pekne od základov. Najpr upravíte terén tak, aby na ňom mohla prebiehať výstavba. Začnete budovať stavby a infraštruktúru a v poslednej fáze svoju metropolu rozvíjate a udržiavate v čo najlepšom stave. 

Keďže ako starosta riadite a vylepšujete mesto za peniaze ďaňových poplatníkov, musíte sa o nich dobre starať. Čím lepšie sa majú, tým vyššie odvádzajú dane. Vyššie príjmy zasa zabezpečia lepšiu starostlivosť o mesto a obyvateľov. Musíte stavať komunikačné spojenia (cesty, železnice, letiská) a dbať na blaho občanov. To znamená, že v blízkosti obydlí musíte postaviť nemocnicu, školu a podobne. Dôležitým faktorom vplývajúcim na spokojnosť obyvateľov je dobrá a rýchla mestská doprava. Absolútnym základom je teda premyslená dopravná sieť. Hoci Vám bude všetko vycházať a počet obyvateľov mesta bude stúpať, neradujte sa úplne. Vaše mesto môžu zasiahnuť obrovské katastrofy, s ktorými si budete musieť poradiť. Nie je vzácnosťou, že sa mesto po katastrofe už nespamätá.

Hra je skutočnou, aj keď mierne zjednodušenou simuláciou vedenia a budovania reálneho mesta. Daňový systém je veľmi prepracovaný a musíte ho správne nastaviť. Je dôležité, aby ste mali v pokladni dostatok peňazí. Zároveň ale musíte dane nastaviť tak, aby s ich výškou boli obyvatelia spokojní. Ide teda o politiku najvyššieho stupňa.

SimCity 2000SimCity 2000 - Celé mestoSimCity 2000 - Detailný pohľad na mesto

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Zaujímavá grafika
  • Otvorený koniec
  • Prednastavené scenáre
  • Veľké moľnosti
  • Celková prepracovanosť
 

Verze 1993 - 2,08 MB

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.maxis.com/
Veľkosť súboru: 2,08 MB
Operačný systém: Win 7, Win XP, Win 2000, Win 98, Win 95, DOS
Verzia: 1993
Počet stiahnutí: 3393
Publikované: 29.7.2012
Poslední aktualizace: 26.7.2012
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Stratégie, Tvorba hier

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 a 5 3 6 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
SimCity 2000

SimCity 2000

SimCity 2000 - Celé mestoSimCity 2000

SimCity 2000 - Celé mesto

SimCity 2000 - Detailný pohľad na mestoSimCity 2000

SimCity 2000 - Detailný pohľad na mesto

SimCity 2000 - Naplnené mestoSimCity 2000

SimCity 2000 - Naplnené mesto

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  3 8 9 f d b  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia