Stiahnut.sk

Doom 3

81 %

Desivá akčná hra

Doom 3 je dlho očakávaným pokračovaním akčnej série, ktorá sa stala vzorom (spoločne s Wolfenstein a Quake) pre celý žáner FPT strieľačiek. Trojka nenechala Doom v hanbe a rovnako, ako jej predchodcovia zožala chválu od kritiky i hráčov.

Herná séria Doom bola už od počiatku založená na drsných bojoch a hororových nepriateľoch. Herné prostredie bolo temné, až desivé a hráč sa počas celého hrania cítil veľmi stiesnene. Tretia časť série je jej jasným vyvrcholením a všetky pôvodné prvky umocňuje minimálne na tretiu. Prináša ponurú zábavu, pri ktorej si ani na chvíľu nevydýchnete. Núdza je takmer o všetko, bezpečné miesta, lekárničky aj muníciu, zato nie o nepriateľov.

Strašidelný je aj samotný príbeh. Na vojenskej základni umiestnenej na Marse sa v roku 2145 uskutočnilo niekoľko náročných experimentov. Výskumný tím sa zaoberal teleportáciou a armádnymi zákazkami na vývoj zbraní. Naoko úspešný pokus o teleportáciou však vytvoril priamu bránu do pekla, odkiaľ začali prúdiť húfy strašlivých nepriateľov a príšer.

Hráč sa stáva bezmenným vesmírnym mariňákom so špičkovým vybavením. Arzenál je naozaj pestrý a ako základná zbraň mu slúži motorová píla, ktorá je neoceniteľným pomocníkom v prípade nedostatku nábojov. Samozrejmosťou ďalej je brokovnica, guľomet, plazmová puška a dobre známe BFG 9000.

Priebeh hry je čisto lineárny a hlavný dôraz je kladený na surovú akciu okorenenú hororovými prvkami. Popri desivých monštrách, nejasných zvukoch a náhlych útokoch nepriateľov je totiž hra presiaknutá desivou atmosférou, ktorá je vytvorená nedostatkom svetla. Hráč je teda odkázaný na používanie ručnej baterky. Tú však nemôže kombinovať so žiadnou zbraňou. Vo výsledku tak dochádza k ešte väčším šokom, kedy sa hráč snaží čo najrýchlejšie vytasiť zbraň.

Doom 3 je určený pre nebojácnych fanúšikov drsných ľakačiek. Beží na prepracovanom engine iD Tech 4, ktorý v dobe svojho vzniku predstavoval dokonalé herné jadro a na jeho základe bolo vyvinutých niekoľko ďalších úspešných titulov. 

Doom 3Brokovnica je základDesiví nepriatelia

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Desivá atmosféra
  • Monštrá, netvory a démoni
  • Klasická akčná hra plná krvi
  • Obľúbené zbrane
  • Skvelé ovládanie
 

Verze 3 - 483,60 MB

Doom 3

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.idsoftware.com/games/doom/
Veľkosť súboru: 483,60 MB
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP
Verzia: 3
Počet stiahnutí: 3991
Publikované: 14.11.2012
Poslední aktualizace: 5.11.2012
Zaradené v kategóriách: Akčné hry, Demá hier

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f b d 3 4 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Doom 3

Doom 3

Brokovnica je základDoom 3

Brokovnica je základ

Desiví nepriateliaDoom 3

Desiví nepriatelia

Bývalá ochrankaDoom 3

Bývalá ochranka

Súboj v temnej miestnostiDoom 3

Súboj v temnej miestnosti

Skľučujúce priestoryDoom 3

Skľučujúce priestory

Prekvapenie!Doom 3

Prekvapenie!

Použitie baterkyDoom 3

Použitie baterky

Absurdné tvoryDoom 3

Absurdné tvory

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  6 4 3 e 1 7  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia