Stiahnut.sk

Far Cry 5

82 %

Poctivá akčná adventúra od Ubisoftu o zastavení sektárskeho hnutia

Po predošlom a v poradí štvrtom diele série s názvom Far Cry Primal sa vývojársky tím Ubisoftu rozhodol, že na ďalšiu hru si doprajú viac času na prípravy a samotný vývoj. Výsledkom po dvojročnom čakaní je Far Cry 5 odohrávajúce sa vo vymyslenej oblasti Hope County v Montane, kde sa v poslednom období rozrástol kult Eden’s Gate vedený fanatikom a samozvaným spasiteľom Josephom Seedom. Hráči sa vžijú do postavy Rookieho, zástupcu šerifa, ktorý sa na tento kult pozrie bližšie a posnaží sa rozpútať povstanie za oslobodenie oblasti od fanatikov.

Seed na vedenie oblasti nie je sám: pomáhajú mu jeho súrodenci zastávajúci úlohy ako vojenský veliteľ, právnik alebo pacifista schopný presviedčať ľudí o správnosti hnutia. Hráči sa teda budú musieť postarať o rôzne aspekty súboja, a to ako akčné, tak aj diplomatické a politické. Opäť sa môžu tešiť na otvorený a prepracovaný herný svet ponúkajúci nespočetne veľa možností, ako viesť konanie postáv. Ako to už v Ubisoft tituloch býva, každá akcia má vplyv na osud postáv. V tomto prípade môžeme uviesť príklad, kedy sa po vyhnaní kultu z určitej oblasti vrátia do svojich domovov pôvodní obyvatelia, aby následne boli hráčom zaviazaní a pomohli im zničiť diktátorský Seeda.

Far Cry 5 má doposiaľ najväčší arzenál zbraní, mechanizmov a dopravných prostriedkov v celej sérii, pričom si hráči môžu svoju postavu vytvoriť od základov (čo v predošlých dieloch chýbalo). Na výber majú potom veľké množstvo strelných zbraní, ako aj výbušnín a špeciálne miesto tu majú chladné zbrane na blízko, ktorým sa venovala zvýšená pozornosť.

Hlavný mozog piateho dielu, Dan Hay, opísal Far Cry 5 ako mix predošlých dielov, z ktorých si hra požičiava to najlepšie. To platí pre krotenie zvierat (Far Cry Primal) alebo pre nábor obyvateľov do hráčskych služieb (Buddy systém z Far Cry 2 alebo Guns For Hire z Far Cry 4). Či už zvieratá, alebo zverbovaní obyvatelia budú veľmi nápomocní v boji proti Seedovi a jeho posluhovačom. Kampaň je navyše možné hrať samostatne, alebo môžu hráči hrať dvaja a prejsť si hrou spoločne.

Neoddeliteľnou súčasťou navyše je aj tvorba vlastných máp pod názvom Far Cry 5 Arcade. Hra je už tradične postavená na CryEngine, konkrétne na jeho upravenej verzii Dunia Engine. Ten dovoľuje hráčom rozvinúť svoje chúťky a ničiť všetko, na čo narazia. Nepriateľských táborov je viac než dosť, stačí si ukázať prstom a vydať sa vpred. Navyše, princíp hry sa oproti predošlým dielom príliš nezmenil, a hráči tak budú ničiť, objavovať, oslobodzovať, šplhať, lietať (vrtuľníky alebo lietadlá sú samozrejmosťou) a plniť misie ako na bežiacom páse. Menšou trhlinkou na kráse sú všadeprítomné bugy, ktoré by sa ale mali postupne odstraňovať. Určite ale nejde o chyby veľké a znemožňujúce si hru užiť tak, ako si zaslúži!

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz alebo AMD FX-6300 @ 3.5 GHz
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 670 alebo AMD R9 270
HDD: 40 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 9.0c, Win 7 (64-bit)
Far Cry 5MontanaOdstreľovač

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Súboj so sektou
  • Otvorený svet
  • Najväčšie množstvo zbraní v sérii
  • Možnosť skrotiť si zvieratá
  • Verbovanie obyvateľov do hráčskych služieb
  • Plnenie rôznorodých misií
  • Zložitejší príbeh ako v predošlých dieloch
  • Lietanie s vrtuľníkom aj lietadlami
  • CryEngine
  • Vytváranie vlastných mapiek
 

Far Cry 5

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://far-cry.ubisoft.com/game/en-gb/home/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 1024
Publikované: 27.3.2018
Poslední aktualizace: 27.3.2018
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Multiplayerové hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 2 e c 2 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Far Cry 5

Far Cry 5

MontanaFar Cry 5

Montana

OdstreľovačFar Cry 5

Odstreľovač

VýsluchFar Cry 5

Výsluch

Arcade módFar Cry 5

Arcade mód

PrestrelkaFar Cry 5

Prestrelka

Psí pomocníkFar Cry 5

Psí pomocník

Vzdušný súbojFar Cry 5

Vzdušný súboj

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  1 a 1 b 0 a  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia