Stiahnut.sk

Monster Hunter: World

98 %

Lovte, bojujte, lootujte!

Herná séria Monster Hunter plní sny malých chlapcov už od roku 2004 a obľube sa tešila najmä v Ázii, konkrétne v Japonsku. Milovníci obrovských monštier a nádherne spracovanej čistokrvnej akcie krochkali blahom prakticky pri každom jednom rozšírení tohto herného sveta, a Monster Hunter: World prišiel konečne s lepšou prístupnosťou aj pre západný trh. Hneď od začiatku sú hráči hodený do príbehového intra odohrávajúceho sa na lodi, ktorú prepadne obrovský predátor a začína sa zoznamovanie sa s prostredím a hernými mechanizmami.

Z názvu Monster Hunter: World je zrejmé, že spracovanie SVETA tu hrá jednu z najdôležitejších úloh. Nie je totiž nič lepšie, než vývojári, ktorí spracujú obrovský herný svet detailne a s gráciou. Každá hora, skala, strom alebo močiar hrajú v hre dôležitú úlohu a slúžia ako prostriedky na lov alebo skrývanie sa. Hra má svet rozdelený na niekoľko výrazne odlišných lokalít typu močiare, lávové krajiny, horské oblasti, zasnežené pláne a pod. Tam všade sa ukrývajú desiatky originálne spracovaných druhov monštier. Všetky druhy sa od seba líšia jednak veľkosťou, ako aj správaním, vzhľadom atď. Hráči tak na začiatku budú radi, že sa dožili druhého rána a prežili ostré strety s týmito obrovskými obludami.

Monster Hunter: World postupne zoznamuje s mechanizmami ako je lovenie monštier, ktorému ale predchádza stopovanie. V otvorenom svete je potrebné všímať si stopy na zemi, ako aj pach alebo poničené stromy. Vystopovať korisť hráčom pomôžu aj svietiace mušky, ktoré sú nedielnou súčasťou hry. Samotné príšerky potom prebývajú osamote alebo v stádach a dokonca sa spolu častokrát bijú, čo sú bezpochyby nádherné úkazy. Je ale čas zasiahnuť, a preto sa bližšie pozrieme na to hlavné, čo hra ponúka, a tým je samotné zabíjanie a lovenie monštier.

Na začiatku si hráči vytvoria vlastnú postavu a svojho peta (proces môže trvať niekoľko minút aj hodín, možností je neúrekom). Na výber majú viac ako 10 typov zbraní ako dvojité šable, meč a štít, veľký meč, dlhý meč, kladivo, strelné zbrane, kopije, lovecký roh, sekery, útočnú čepeľ, luk, halapartňu, bowgun alebo heavy bowgun. Každá jedna z nich sa hodí pre iný typ hráčov a štýl boja sa výrazne líši – ťažké kladivá sú pre razantnejšie údery, malé meče pre pohyblivých hráčov poskakujúcich z miesta na miesto a strelné zbrane na boj z diaľky. Zabíjanie prebieha sólo alebo v skupine štyroch hráčov, ktorí si rozdelia úlohy a snažia sa skoliť príšery, z ktorých po zabití padnú cennosti.

Obete lovu poskytujú suroviny ako kožušiny, šupiny, pazúry, zuby a pod., ktoré sa následne dajú zužitkovať v obchode. Je absolútne úžasný pocit zabiť niekoľkokrát väčšie zviera a pridať si jeho časť do novovytvorenej zbrane. Na meči tak môžu hráči mať pripevnenú čeľusť, namiesto čepele na strelnej zbrani sa dá pripnúť dopredu obrovský tesák a pod. V obchodoch sa trávi všeobecne veľa času, a to pre z dvoch hlavných príčin – zdĺhavé naučenie sa procesu a nekonečne veľa možností. Viac ako 40 druhov beštií poskytuje dostatok použiteľných častí, a navyše nie vždy lov vyjde podľa predstáv.

Veľa času potom trávia v dedinke, kde sa nachádzajú všetky potrebné služby ako kováčstvo, jedáleň, kupec a pod. Okrem lovenia, lootovania a stopovania je v hre aj príbehová línia, ktorá síce nehrá hlavné husle, ale aspoň ako-tak posúva motiváciu stále dopredu. Na lovecké misie je obmedzený časový interval a to isté platí aj o vedľajších úlohách (viac ako stovka). Súboje samotné môžu trvať pár minút až pol hodinu podľa toho, aké zbrane si hráči zvolili alebo aké silné je monštrum. Prostredie je pestré a plné života, lokality pôsobia naozaj nádherne, hudba umocňuje zážitok a lepšiu hunting-párty momentálne len ťažko dostať.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel® Core™ i5-4460, 3.20GHz / AMD FX™-6300
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 760 / AMD Radeon™ R7 260x (VRAM 2GB)
HDD: 20 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 11, Win 7
Monster Hunter: WorldNa hlave dinosauraLietanie na lane

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Otvorený herný svet
 • Nádherné lokality
 • Engine umožňuje plné využitie sveta horizontálne aj vertikálne
 • Desiatky druhov monštier
 • 14 zbraní s odlišným štýlom boja
 • Originálne spôsoby zabíjania
 • Multiplayerový lov vo štvorici
 • Lootovanie a tvorba vlastných zbraní
 • Stopovanie monštier
 • Využívanie prostredia na tvorbu pascí
 • Splnený sen milovníkov veľkých potvoriek
 • Potešujúco spracovaný príbeh
 

Monster Hunter: World

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.monsterhunterworld.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 892
Publikované: 11.9.2018
Poslední aktualizace: 11.9.2018
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Multiplayerové hry, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 0 a e c 0  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Na hlave dinosauraMonster Hunter: World

Na hlave dinosaura

Lietanie na laneMonster Hunter: World

Lietanie na lane

SúbojMonster Hunter: World

Súboj

Vo vzduchuMonster Hunter: World

Vo vzduchu

InventárMonster Hunter: World

Inventár

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  1 b c 7 5 d  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia