Stiahnut.sk

Black Mesa

100 %

Legenda je späť! Half-Life vstal z mŕtvych

Názov Black Mesa pôvodne označoval tajné vládne zariadenie, v ktorom boli v hre Half-Life vykonávané experimenty s časopriestorom a vyspelými zbraňovými systémami. Všetko sa však zvrtlo a došlo k otvoreniu brány do sveta Xen. Na Zem začali prúdiť davy hrozivých monštier a začal súboj o holé prežitie. Titul zožal obrovský úspech a nakrátko sa stal kráľom počítačových hier. Zaslúžili sa o to skvelý fyzikálny engine, výborná grafika, prepracovaný príbeh a dokonalá hrateľnosť. Dej hry sa vryl hlboko do pamäti miliónov hráčov a ukázal im dosiaľ nevídané svety. Stal sa doslova vzorom ďalších vývojárov a scenáristov.

Spomínaný názov zariadenia bol prevzatý a použitý na označenie nového vydania Half-Life. Remake mal spočiatku niesť podtitul Source podľa použitého fyzikálneho enginu, no zostal nedokončený a opustený. Na jeho základoch ale postupne začala stavať iná skupina vývojárov, ktorá po neuveriteľných ôsmich rokoch priniesla skvost menom Black Mesa.

 

Čo je Black Mesa?

Black Mesa je úplným remakom pôvodného titulu Half-Life. Ten bol rozobratý na kúsky a znovu vytvorený tak, aby súčasným hráčom ponúkol čo najlepší herný zážitok. Okrem vylepšenej umelej inteligencie, nových možností a upravených dialógov, priniesol redizajn prostredia, ktoré sa stalo prakticky nekonečným. Zvuky a dabing boli vytvorené úplne nanovo. Zbrane vychádzajú z pôvodnej verzie a ku zmenám pri nich došlo len po grafickej stránke.

Projekt je nekomerčný a vznikal pod taktovkou herných nadšencov. Verzia je teda voľne dostupná a oproti iným podobným projektom nie je možné spätne prispieť na jej vývoj.

Zatiaľ je dokončená len hlavná časť končiaca teleportáciou na planétu Xen, no tvorcovia deklarujú minimálne osem hodín kvalitného hracieho času. Zvyšok bude poskytnutý formou opravného balíka. Noví hráči si titul zamilujú a veteráni budú neveriacky krútiť hlavou už pri úvodnej jazde v prepravnom vláčiku. Súboj s trojhlavým netvorom sa stane ešte epickejším a pri kontakte s Gargantuom vám zastane srdce.

 

Návod na inštaláciu hry

Hra je samostatne na stiahnutie a pre jej spustenie nie je potrebná inštalácia pôvodnej hry (Half-Life), ani druhého dielu, ktorý beží na potrebnom Source engine (Half-Life 2). Menšie obmedzenie je v podobe herného nástroja Steam, ktorý je nutnou súčasťou vašej softvérovej výbavy pre spustenie samotnej hry. Steam si prosím stiahnite a nainštalujte.

Na Steame si je potrebné stiahnuť a nainštalovať nástroj Source SDK Base 2007. Ten získate tak, že kliknete na Knižnicu (Library) a zvolíte Nástroje (Tools). Otvorí sa veľký výber možných nástrojov - vyberte Source SDK Base 2007 a ​​dvakrát na neho kliknite. Potvrďte inštaláciu a nechajte ju dokončiť (počítajte s tým, že stiahnutie a inštalácia chvíľu potrvá). Po dokončení aplikáciu Steam zatvorte. Teraz stiahnite všetky tri súbory umiestnené v aplikácii Black Mesa v záložke verzie ( archív .7 z, spúšťací súbor .Exe a kontrolný súčet .md5). Všetko umiestnite do priečinka C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\sourcemods\BMS (zložku BMS je potrebné vytvoriť).

Premenujte stiahnutý archív na BlackMesa.7z Následne stačí spustiť exe súbor a hra začne svoju inštaláciu (opäť počítajte s tým, že všetko chvíľu potrvá). Ku koncu inštalácie spustite službu Steam a potvrďte dokončenie inštalácie a spustenie hry. Teraz bude Black Mesa umiestnená medzi ostatnými hrami na vašom účte (Knižnica). Samotný archív BlackMesa.7z môžete zmazať pre ušetrenie miesta.

Black MesaPozor na výbojRaketomet dáva pocit bezpečia

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Vylepšené grafické spracovanie
  • Obohatený príbeh
  • Výborné ovládanie
  • Vynikajúci soundtrack
 

Verze Black Mesa - 3.298,10 M

Black Mesa

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.blackmesasource.com
Veľkosť súboru: 3.298,10 M
Operačný systém: Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64bit/7/7 64bit
Verzia: Black Mesa
Počet stiahnutí: 2508
Publikované: 3.10.2012
Poslední aktualizace: 24.9.2012
Zaradené v kategóriách: Grafika a fotografie, Akčné hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 7 8 5 0 4  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Black Mesa

Black Mesa

Pozor na výbojBlack Mesa

Pozor na výboj

Raketomet dáva pocit bezpečiaBlack Mesa

Raketomet dáva pocit bezpečia

Skvelá grafikaBlack Mesa

Skvelá grafika

Začínajú problémyBlack Mesa

Začínajú problémy

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  2 0 4 7 9 a  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia

Súhlasím Používame cookies, aby sme mohli prevádzkovať túto internetovú stránku a zlepšiť Vašu užívateľskú spokojnosť. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, predpokladáme, že súhlasíte s ukladaním súborov cookies z internetových stránok. (Ďalšie informácie)