Stiahnut.sk

Portal

96 %

Jedna z najlepších logických hier s realistickou fyzikou

Ak ste ešte nepočuli o hre Portal, ako by ste sa ani nepohybovali vo svete počítačových hier. Už od svojho vydania je vychvaľovaná do nebies a hráčmi po celom svete masívne obľúbená. Ide o jednu z vlajkových lodí spoločnosti Valve, ktorá má na svojom konte všetky Half-Life hry alebo Team Fortress. Portal sa svojimi skrytými hádankami a odkazmi spája so všetkými, no ide o logickú hru, kde hrá úlohu gravitácia, reálna fyzika a hlavne logické uvažovanie.

Hlavnou časťou hry sú portály – tie si, ako po nainštalovaní hry zistíte, môžete sami vytvárať na rôznych miestach v prostredí hry. Pomocou nich sa budete musieť premiestňovať po okolí, prechádzať nimi, prehadzovať cez ne predmety alebo ničiť prekážky, ktoré stoja medzi vami a cieľom hry. Jeden portál je modrý, druhý oranžový, pričom zo začiatku budete môcť robiť len jeden a druhý bude niekde už nachystaný a až v neskorších leveloch si môžete vytvoriť obidva. Pomocou nich sa tak musíte preštrikovať až na koniec hry, ktorá má okolo 3 hodín čistého herného času. To je, na tak skvelú hru, málo, ale zase je tu možnosť opakovať hru na ťažšej náročnosti.

Ak hru prejdete, môžete si vyskúšať Výzvy. Tie zahŕňajú 3 módy – kroky, čas a počet portálov. V hre na čas musíte zvládnuť mapky na čo najnižší čas. Počet krokov zase počíta každý váš pohyb a ako zistíte, levely je možné prejsť pomocou portálov na minimálny počet krokov. Mód počet portálov zase limituje v používaný teleportovacích kruhov a musíte si tak dávať pozor na nevynútené chyby a správne portáli umiestňovať.

Portal je nutnosťou pre každého fanúšika Valve kúskov, ktoré ešte viac ponorí do univerza. Nejde totiž len o logickú hru, Portal má totiž aj vlastný príbeh a aj to je jeden z dôvodov, prečo je tak obľúbený. 

PortalModrý portálKocka

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Realistická fyzika
  • Skvelý príbeh
  • Univerzum hier Half-Life
  • Kladenie portálov po mapke...
  • ...a vyhýbanie sa prekážkam
  • Slabšia grafika
  • 3 výzvy pre hardcore hráčov
 

Externé stiahnutie

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.valvesoftware.com/games/portal.html
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 1052
Publikované: 4.12.2015
Poslední aktualizace: 3.12.2015
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Demá hier, Logické hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 2 6 6 e e  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Portal

Portal

Modrý portálPortal

Modrý portál

KockaPortal

Kocka

Riešenie problémuPortal

Riešenie problému

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  5 c 1 d 0 1  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia