Stiahnut.sk

The Neverhood

93 %

Neuveriteľne zábavná logická hra

Neverhood je naozaj pozoruhodným počinom, ktorý v čase svojho vzniku rozpútal búrlivú polemiku o budúcnosti žánru logických hier. Ukázal, že aj rébusy môžu byť zábavné a pri prechádzaní bludiskom vám môže od smiechu doslova cvrknúť. O obdiv sa zaslúžila aj originálna grafika. Všetky herné prvky, vrátane prostredia totiž boli najprv vymodelované z plastelíny a ich následným zosnímaním vznikla grafická stránka titulu. Ak k tomu pridáme neuveriteľný príbeh a intuitívne ovládanie, dostaneme jednu z najlepších hier v dejinách.

Dej sa zameriava na hlavnú postavu, Klaymana. Ten sa jedného dňa prebudí v cudzom svete. Netuší, kto vlastne je, ako sa tam dostal a už vôbec nie, čo má robiť. Pomaly začína preskúmavať okolie až narazí na nahrávku, ktorá mu objasní časť záhady. Ide však len o malý kúsok, preto sa  púšťa do hľadania ďalších záznamov. Tie dohromady tvoria kroniku sveta Neverhood, ku ktorej sa hráč počas cesty bude často vracať.

Grafika a hudba sú skutočným umením. Na ich tvorbe sa podieľali výtvarníci a muzikanti, ktorí pre každú scénu vytvárali malé umelecké diela.  

Hra by ale nedosiahla taký úspech bez všadeprítomného humoru. Skúste si napríklad odtrhnúť kúsok muchotrávky. Po jej požití si Klayman spokojne odgrgne. Urobte to znova a grgnutie sa stane dlhším. Po tretej konzumácii si budete musieť chvíľu počkať. Výsledok  ale stoji za to. Z reproduktorov sa totiž ozve minútové grgnutie. Z planéty tiež môžete vypustiť všetku vodu, nechať sa vystreliť z dela, či jazdiť smiešnym autíčkom.

Opomenúť nesmieme ani logické úlohy, ktorých vyriešenie neraz zaberie niekoľko minút. Okrem tradičného skladania puzzle, budete napríklad musieť v správnom poradí pľuť vodu do píšťal. Ak sa vám to podarí a zaznie melódia, otvoria sa dvere do ďalšej miestnosti.

The Neverhood je skutočne unikátnym titulom, ktorý neomrzí ani po rokoch. Pokiaľ ste sa s ním doteraz nestretli, určite ho vyskúšajte. 

The NeverhoodMenuŠpeciálne vozidlo

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Úžasné grafické spracovanie
  • Unikátny hudobný sprievod
  • Plno vtipných situácií
  • Náročné a zaujímavé logické úlohy
 

Verze 1996 - 22,41 MB

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Demo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.neverhood.se/
Veľkosť súboru: 22,41 MB
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP
Verzia: 1996
Počet stiahnutí: 2672
Publikované: 17.10.2012
Poslední aktualizace: 8.10.2012
Zaradené v kategóriách: Adventúry a RPG hry, Demá hier, Logické hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e e a 9 f 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
The Neverhood

The Neverhood

MenuThe Neverhood

Menu

Špeciálne vozidloThe Neverhood

Špeciálne vozidlo

Hmyzák s klepetamiThe Neverhood

Hmyzák s klepetami

PuzzleThe Neverhood

Puzzle

Hala nahrávokThe Neverhood

Hala nahrávok

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  2 3 d a 7 e  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia