Stiahnut.sk

Ako prepínať medzi kartami v prehliadačoch Chrome a Firefox pomocou klávesových skratiek

Poznáte to. Máte otvorený internetový prehliadač a v ňom spustených niekoľko samostatných kariet (tabov). Postupne sa ich množstvo zvyšuje a vyznať sa v nich vám zaberie viac a viac času. Existuje ale šikovná klávesová skratka, pomocou ktorej je prepínanie medzi kartami v prehliadači intuitívne, rýchle a pohodlné. Funguje v prehliadači Chrome, Firefox aj v ďalších browseroch ako Microsoft Edge či Opera.

So spustenými kartami v prehliadači sa dá šikovne pracovať vďaka klávesovým skratkám. Uľahčujú prácu, šetria čas aj nervy a ich používanie je väčšinou jednoduché. Stačí pár použití a zvyknete si ich využívať každý deň v bežnom či pracovnom živote.

Ako prepínať medzi kartami v prehliadači Chrome, Firefox či Microsoft Edge

Predpokladajme, že máte otvorené jedno okno prehliadača, v našom prípade Chrome. V hornej lište ste si spustili niekoľko stránok, ktoré sa zobrazujú na samostatných kartách. V jednej vám hrá na pozadí hudba z YouTube, na ďalšej máte pozastavený film v streamovacej službe a zvyšok tvoria napríklad sociálne siete a práca.

Aby ste si uľahčili život, naučte sa využívať klávesovú skratku ctrl + tab, pomocou ktorej môžete prepínať medzi kartami otvorenými v prehliadači. Ako sme už spomenuli, rovnako funguje v Chrome, Firefoxe aj prehliadačoch Microsoft Edge či Opera. Stlačte a podržte kláves ctrl a do toho začnite stláčať kláves tab. Každé stlačenie klávesu tab znamená prepnutie na nasledujúcu otvorenú kartu.

Existuje ale ešte jedna klávesová skratka na prepínanie medzi kartami. Kombináciou kláves ctrl + shift + tab si môžete zobraziť vždy predchádzajúcu kartu a funguje na rovnakom princípe, ako predošlá skratka. Stlačíte a podržíte ctrl + shift a stláčate kláves tab dovtedy, dokým neprejdete na požadovanú kartu.

Otvorenie požadovanej karty v prehliadači

V situácii, kedy máte otvorené menšie množstvo kariet v prehliadači, môžete využiť otvorenie špecifickej karty podľa poradia. Ide o kombináciu kláves ctrl + číslo na numerickej klávesnici, ktoré zobrazí danú kartu.

Príklad: ctrl + 5 otvorí piatu spustenú kartu, ctrl + 7 zase siedmu a v prípade, že chcete prejsť na poslednú otvorenú kartu, zvolíte klávesovú skratku ctrl + 9. Bez ohľadu na to, koľko kariet máte v prehliadači otvorených, sa vám zobrazí vždy posledná otvorená karta.

Postup platí pre prehliadače Chrome, Firefox, Microsoft Edge aj Opera.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.5.2023   |   Zobrazené: 678x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 3 4 c c 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia