Stiahnut.sk

Dlhodobý test antivírusov

Od antivírusového programu očakávame lacnú a spoľahlivú ochranu. Najhodnotnejšie sú teda testy robené po dlhšie časové obdobie. Tentoraz pre vás máme výsledky hneď štvormesačného testovania, v ktorom veľmi dobre uspel český Avast, ktorý ako jeden z mála antivírusov do testu nominoval bezplatnú verziu - o to je jeho úspech cennejší.

Začnime výnimočne od konca - ktoré antivírusy dopadli najlepšie? AV-Comparatives udeľujú hodnotenie na základe kvality ochrannej práce antivírusu, ktoré následne ešte môže zhoršiť, ak má antivírusový program príliš falošných detekcií - teda neškodných súborov mylne označených za škodlivé. Najlepšie hodnotenie, trojhviezdičkové ADVANCED +, si odnieslo osem antivírusových programov, medzi ktorými figuruje Avast, AVG, ESET, alebo Kaspersky Lab a ďalšie. Na dve hviezdy kvôli vysokému poštu falošných poplachov spadol mimo iného i ďalší kvalitné bezplatný antivírus v teste - Panda. Iba jeden antivírus nedosiahol na aspoň jednu hviezdu - ThreatTrack VIPRE, ktorý by dopadol o niečo lepšie, keby opäť nemal príliš veľa falošných detekcií. Aj antivírus od Microsoftu, ktorý si môžete bezplatne k Windows 7, na ktorom testy prebiehali, zaobstarať, by dopadol lepšie - získal by jednu hviezdu, avšak v teste slúžil len ako odrazový mostík pre porovnanie ostatných antivírusových programov.

Nasledujúci obrázok ukazuje, ako sa antivírusom darilo - na grafe je vyznačený aj rozptyl (čierne úsečky), kedy najvyššia hodnota ukazuje výkon z mesiaca, kedy sa antivírusu darilo najlepšie, a najnižšia naopak najhorší čiastočný výsledok.

Celý test si môžete prejsť na stránke AV-Comparatives.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.1.2016   |   Zobrazené: 3975x

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 d 7 0 9 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia