Stiahnut.sk

Čo je hashtag a ako ho správne použiť?

Sociálne služby a médiá v sebe kumulujú toľko informácií od toľkých ľudí, že urobiť v celom tom chaose aspoň zdanlivý poriadok nie je vôbec jednoduché. So slušnou mierou úspechu sa to podarilo hashtagom, teda akýmsi kategóriám alebo štítkom, ktoré každý užívateľ môže priradiť svojmu príspevku, čo je dôležité najmä v prípade, že o danej veci hovorí viac ľudí a vy chcete patriť do tohto prúdu - prirodzene sa hashtag hodí aj pre vyhľadávanie príspevkov na tému (všeobecné alebo aktuálne), ktoré vás práve zaujímajú.

Prečo Hashtag?

Pretože prvým znakom je krížik, hash (#). Hashtag by mal čo najlepšie vystihovať povahu príspevku na sociálnej sieti, aby fungoval vlastne ako kľúčové slovo, podľa ktorého sú ľahko vyhľadateľné príspevky na rovnakú tému.

Hashtag jednoducho napíšete tak, že do príspevku (alebo napríklad na Instagrame do popisu obrázku) vložíte krížik a hneď za neho slovo, najčastejšie ustálené označenie pre príspevky na danú tému, takže keď si vyfotíte raňajky, tak do príspevku nezabudnite napísať #breakfast #food

Twitter

Hashtagy na Twitteri majú tú nevýhodu, že vám berú dôležitý priestor - 140 znakov proste nenafúknete, aj keď Twitter toto veľkostné obmedzenie (alebo vychytávku?) dosť pravdepodobne odstráni. Každopádne, hashtagy nemôžu obsahovať žiadne špeciálne znaky, len písmená, čísla a podtržítko "_" (tieto pravidlá odporúčame nasledovať aj u ostatných sietí, hoci napríklad umožňujú aj iné znaky). Netreba asi hovoriť, že práve Twitter so svojím informatívnejším zameraním je pre hashtagy hotovým rajom a to nielen preto, že v ich používaní je priekopníkom (od roku 2007, zatiaľ čo napríklad Google ich implementoval až o 6 rokov neskôr).

Instagram

Instagram je so svojou záplavou fotografií (ktoré majú tú nevýhodu, že za nich hovorí obraz a nie text) pre hashtagy doslova rajom. Tejto sociálnej sieti prospieva aj to, že má pomerne mladú užívateľskú základňu, ktorá ľahko a rada nové veci používa. Ku každej fotke sa dá pridať až 30 hashtagov, ale také množstvo rozhodne neodporúčame. Rozhodne ku každej fotke jeden až dva pridajte, pretože výrazne zvyšujú zdieľanie.

Facebook

Na Facebooku môžete pridať toľko hashtagov, koľko si len prajete, ale opäť odporúčame nepreháňať to (zo šikovnej funkcie sa potom stáva nič nehovoriaca spleť krížikov a slov). Hoci Facebook hashtagy plne podporuje, najskôr budete mať problém vo vyhľadávaní, teda aspoň pokiaľ nie je hashtag vyložene odfláknutý. Najlepší spôsob, aj keď ako z minulého tisícročia, ako sa na stránku hashtagov na Facebooku dostať, je napísať dopísať do adresného riadku za "https://www.facebook.com" ešte "/hashtag/vášhashtag/" - hashtag už sa do tohto riadku zadáva bez krížika.

Pinterest

Pinterest sa bohužiaľ s hashtagom a ich implementáciou pre dobro užívateľa zatiaľ príliš nepopasoval. Hashtag môžete k fotkám pridávať a klikať na ne, ale napríklad vo vyhľadávaní príliš nefungujú.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.7.2015   |   Zobrazené: 4906x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 8 6 9 d 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia