Stiahnut.sk

Fortnite je späť! Chapter 2 ponúka skvelé novinky

Ambiciózny update dostala najhranejšia battle royale hra Fortnite. Hráči si po pár desiatkach hodín, kedy zostali v neistote, môžu vydýchnuť, pretože nielenže dostali svoju hru naspäť, ale dokonca ju majú vylepšenú o niekoľko veľmi podstatných a zaujímavých vecí. Chapter 2 Season 1 – ako sa nová kapitola oficiálne nazýva – prináša úplne novú mapu, čerstvé a neokukané skiny aj zábavu na vode. Všetky podstatné informácie o zmenách sa dozviete nižšie:

1. Úplne nový herný svet

Desať sezón ubehlo na starej mape ako voda. Teraz je čas na úplne novú mapu s 13 novými lokalitami. Pôvodný ostrov bol vtiahnutý čiernou dierou a okrem pár známych miest ide o úplne nový zážitok. Na hráčov tak čakajú nové výzvy na prekonávanie a nové miesta na objavovanie. Na začiatok si ale vývojári z Epic Games pripravili pre hráčov prekvapenie vychádzajúce z nevedomosti. Celá mapa je totiž pri prvom výsadku akoby prázdna a všetkých 13 lokalít sa bude postupne odhaľovať zároveň s pohybom hráčov. Trošku dobrodružstva v nepoznanej krajine určite nikomu nezaškodí.

2. Voda je nový kamarát

Oproti predchádzajúcej mape je Kapitola 2 bohatšia na detaily aj na vodné plochy. Tie je konečne možné aj využívať a to hneď dvoma spôsobmi. Do hry pribudli nové dopravné prostriedky – lode. Na nich sa hráči voľne prepravujú z miesta na miesto, alebo z nich môžu „rybárčiť“. Z vody si ulovia to najcennejšie, čo v hre existuje, a teda zbrane. Navyše nechýba ani možnosť plávať. To len pre prípad, keby sa hráčom nepošťastilo získať žiadny dopravný prostriedok. Možností vo vode je viac, než dosť.

3. Väčšia interakcia s mapou

Pre Fortnite Chapter 2 platí, že sa snaží hráčov viac pohltiť, a to doslovne. Ostrov je spracovaný tak, aby bolo možné čo najviac využívať okolie v prospech výhry. Je niekde na blízku hromádka sena? Postava sa do nej bez problémov skryje. Pri dome sú vynesené odpadky? Ideálne miesto na prepadnutie nepriateľov zo zálohy. No a v prípade, že sa niekde v okolí nachádzajú sudy, majú hráči možnosť do nich streliť a prekvapiť súperov obrovským výbuchom.

4. Supporti dostali nový zmysel života

Absolútnou novinkou je Bandage Bazooka – zbraň, ktorá dovoľuje strieľať po spojencoch liečivé bandáže. Využitie nájde priamo v akcii a za pohybu. Sny všetkých supportov sa naplnili do takej miery, že by mohla výrazne stúpnuť obľúbenosť tejto hernej triedy aj pri hráčoch, ktorí o ňu predtým nejavili až taký záujem. A aby toho nebolo málo, tak pribudla aj možnosť niesť padlého spojenca na chrbte do bezpečia!

5. Vylepšovanie zbraní

Už to nie je len o skorom získaní tej najlepšej zbrane. Tie časy sú dávno preč, a prichádza na rad vylepšovanie bojového arzenálu. Hráči, ktorí majú ku svojim zbraniam veľmi osobný vzťah, si ich tentokrát môžu spraviť ešte lepšími, ničivejšími a silnejšími. Zdroje, ktoré nájdu po mape, umožňujú prestavať zbrane a vyžmýkať z nich absolútne maximum.

Mobilná verzia hry Fortnite na stiahnutie zadarmo

6. Zbieranie skúseností je záživnejšie

Ako predošlé sezóny, aj teraz je k dispozícii Battle Pass, ktorý však umožňuje zbierať skúsenosti novými spôsobmi. XP, levely a medaile sa dajú získať za plnenie viacerých aktivít priamo v hre, ako napríklad hľadanie určitých typov predmetov, zabíjanie nepriateľov, plnenie výziev a pod. Všetky tieto činnosti pridávajú hráčom skúsenosti aj úrovne Bojového Denníka. Medaile sa delia do troch kategórií: Battle, Scavenger a Survivor.

7. Grafická prepracovanosť

S novou kapitolou prichádzajú aj zmeny v grafike. Fortnite je stále najvýraznejším spomedzi všetkých battle royale titulov, ale klasická „cartoonish“ grafika sa predsa len posunula na miske váh na stranu menej rozprávkového spracovania. Stále si však zachováva svoje hlavné rysy a nestráca nič zo svojej jedinečnosti.

8. Pohodlnejšie pripojenie do hry

V minulej verzii Fortnitu museli hráči po smrti aktuálne prebiehajúcu hru najprv opustiť, vojsť do lobby a dať vyhľadávať novú hru. To už ale neplatí, pretože sa môžu pripojiť do novej hry priamo po tom, ako ich niekto vyradil z tej predošlej. Kontinuita zápasenia je tak oveľa viac konzistentná a hranie ako také plynulejšie.

9. Nové truhličky

Pravidlom je, že čím vzácnejšie predmety, tým odľahlejšia a horšie dostupná lokalita. To platí aj v prípade modrých truhlíc – novinky, ktoré v sebe skrývajú lepšie a raritnejšie zbrane. Rozmiestnené sú rôzne po mape, stačí len dobre hľadať, prípadne mať poriadny kusisko šťastia.

Fortnite Chapter 2 Season 1 na stiahnutie zadarmo

Aj napriek početným novinkám je koncept hry stále nezmenený. Hrať je možné sólo alebo v tímoch a hrá sa o konečného víťaza na mape, kde sa neustále zmenšuje životný priestor. Fortnite Chapter 2 Season 1 je k dispozícii zadarmo na počítačoch, mobiloch, tabletoch aj konzolách.

Minimálne HW požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz / AMD Phenom II X4 805
RAM: 4 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 520 v2 / Intel HD Graphics 4000 Desktop
HDD: 20 GB volného místa
Ďalšie: Win 7 (64-bit)
 
Odporúčané HW požiadavky na PC:
CPU: Intel Core i5-760 2.8GHz / AMD FX-8100
RAM: 4 GB
GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
HDD: 20 GB voľného miesta
Další: Win 7 (64-bit)
Autor: Michal M.  |   Publikované: 16.10.2019   |   Zobrazené: 4787x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 1 3 d b c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia