Stiahnut.sk

15 najlepších detských hier pre mobil a tablet

Tablety už nie sú hračkou len pre dospelých a mládež. Čím ďalej častejšie ich v rukách držia aj deti, ktoré sotva vedia (alebo nevedia) čítať. Vďaka jednoduchosti ovládania, ktoré mnohokrát nevyžaduje ani žiadnu veľkú koordináciu, či jemnú motoriku, sa hry na tabletoch deťom hrajú dobre. 15 takých sme vybrali, aby sme vám ich predstavili bližšie.

Where's My Water?

Swampy, sympatický aligátor, sa rád kúpe, lenže voda sa k nemu veľmi nedostane. A práve dodávka vody bude vašou úlohou, čo je spočiatku veľmi jednoduché, ale neskôr začne ísť postupne do tuhého, aby si aj deti na zvyšujúcu sa náročnosť zvykli, ktoré si tak zábavnou formu precvičia logické myslenie a plánovanie. Nejde totiž len o dodanie vody do Swampyho sprchy, ale aj o zbieranie bonusových kačičiek. Záleží teda len na deťoch, či si vyberú ľahšiu cestu, alebo sa budú cítiť aj na zbieranie bonusov.

Pou

Pou je modernejším poňatím fenoménu Tamagoči, oproti ktorému ponúka hlavne krajšie spracovanie a viac možností. Staráte sa v ňom o svojho Poua, čo nie je ani pes, ani mačka, ani kôň, ani jednorožec, ale jednoducho Pou. Čoskoro si ho zamilujete a budete sa o neho starať, kŕmiť ho, hrať sa s ním, kupovať mu oblečenie... Je toho veľa, čo od vás bude chcieť a ešte viac vám toho dá - zábavu, radosť i dobrého kamaráta.

Subway Surfers

Hra Subway Surfers nie je príliš výchovná, ale deti baví a to je najdôležitejšie. V úlohe prichyteného sprejera musíte utekať, skákať po vlakoch a zbierať pri tom mince. K mladosti ale nezbedy patria a v Subway Surfers si deti precvičia rýchle reakcie ako nikde inde.

Talking Tom Cat

Zvieracích kamarátov sú plné obchody s aplikáciami, ale Talking Tom je z nich najšikovnejší. Zopakuje po vás, svojím vysokým mačacím hláskom, všetko, čo mu poviete a okrem toho zvláda aj celý rad ďalších vecí - nezjesť vtáčika, byť terčom vtipov zradného psa a byť stredom zástupu podobných veselých príhod.

My Horse

Ideálnou hrou pre dievčatá, ktoré chcú vlastného koňa, je My Horse. O svoje vyvolené zviera sa staráte po všetkých stránkach a dokonca môžete mať celú stajňu plnú koňov, zebier a dokonca aj jednorožcov. Svoje nepárnokopytníky musíte kŕmiť, umývať, česať, ale aj cvičiť a odmeňovať cukríkmi a podobnými dobrotami.

Candy Crush Saga

Najsladšia hra na svete baví chlapcov, dievčatá i dospelých. Ide vlastne o prezlečený bejeweled, alebo akúkoľvek inú hru "spoj tri", ale oveľa premakanejšiu. Či už graficky, zvukovo alebo hernou náplňou, v ktorej sa to len tak hemží efektnými bonusmi a prvkami, ktoré výrazne obohacujú inak rutinný postup v odbúravaní farebných kameňov (tu sladkostí).

Despicable Me

Film "Ja, Zloduch" si získal srdcia detí po celom svete, a tak je len prirodzené, že podľa neho vznikli rady hier. Na mobilných telefónoch a tabletoch ide hlavne o klasickú runner hru (rovnaký žáner ako Subway Surfers), v ktorej v úlohe slávnych žltých poskokov zbierate banány, skáčete a vyhýbate sa rozmanitým pascám. Ako už je v týchto hrách zvykom, nemôžu chýbať ani bonusy alebo nové oblečenie pre vašu hrdinu.

Turbo Racing League

Turbo je obľúbený filmový slimák, ktorý sa rozhodol pre veľmi neslimačie povolanie, povolanie pretekár. Aj Turbo Racing league je teda hra čisto pretekárska, v ktorej budete musieť všetkým ukázať, kto je ten najrýchlejší slimák na svete.

Littlest Pet Shop

Pripravte sa na zbesilý útok roztomilosti. V Littlest Pet Shop sa budete starať o rastúci počet neuveriteľne roztomilých zvieratiek, ktorých je v hre cez 150. Pre zvieratká dokonca staviate aj celé mestečko a môžete navštevovať mestečká aj svojich priateľov.

My Little Pony

Hra vám podľa neuveriteľne populárneho detského seriálu My Little Pony dáva šancu vytvoriť si vlastný Ponyville, v ktorom budete mať veľa poníkov a priateľov. Aby vás to neprestalo len tak baviť, tak môžete hrať aj rôzne minihry, napríklad lietacie alebo zbieranie jabĺk.

My Boo

Nielen menom pripomína Boo svojho ​​predchodcu Pou. Opäť sa staráte o zvieratko veľmi pochybného pôvodu, ktoré kŕmite, umývate a tiež rozveseľujete. Hra obsahuje aj celý rad minihier, ktoré sú veľmi podarené a obstáli by aj samostatne. Booa môžete aj rôzne obliekať, rovnako ako je možné dekorovať aj miestnosti, v ktorých sa pohybujete.

My Dolphin Show

Delfíny sú jednými z najinteligentnejších a najkrajších cicavcov na svete. Ich schopnosť učiť sa rôzne triky z nich robí hviezdy predstavení v morských svetoch po celej zemeguli. Jedného takého šikovného delfína môžete ovládať vďaka hre My Dolhin Show, v ktorej musíte predvádzať akrobatické prvky, ktoré uvedú vaše publikum do varu.

Sýrový svet

Vynikajúcich detských hier nie je nikdy dosť a Syrový svet od českých Alda Games je jednou z tých vôbec najpoctivejších. Budete v nej riešiť rôzne logické úlohy, aby sa myšia rodinka dostala k syru, ktorý by zahnal jej rastúci hlad. V krásne kreslenej grafike sa môžete tešiť na desiatky levelov s rôznymi prekážkami, ktoré musíte spolu s myšiakom vyriešiť.

Home Sheep Home

Najznámejšia ovečka sveta, Shaun, zažíva v Home Sheep Home veľké dobrodružstvo, v ktorom musí spoločne so svojimi spoločníkmi dokončiť 20 rôznorodých levelov. Základom hry je spolupráca, pretože jedna ovečka skáče vysoko, druhá sa všade vojde a tretia je zasa veľká a silná. Každá z nich je pritom nenahraditeľná a budete si medzi nimi musieť často prepínať. Hra disponuje úplne fantastickou kreslenou grafikou, kvôli ktorej si ju deti okamžite zamilujú.

Minecraft

Áno, aj Minecraft je možné hrať na mobiloch a tabletoch a aj Minecraft je hrou milovanou deťmi. Pravda, skôr tými trochu staršími, ale napriek tomu by bola škoda ho svojim deťom neukázať. Veď toľko miesta pre kreativitu inde nenájdu! Pocket Edition Minecraftu sa neustále zlepšuje, aby sa, ak je to možné, vôbec vyrovnala svojej počítačovej verzii, ale to nie je zase tak ľahké. Hráči sa ale aj tu budú cítiť ako doma, pretože väčšina funkcií z PC a konzol je súčasťou aj Pocket Edition.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.7.2014   |   Zobrazené: 29644x

Značky

Podobné články

Diskusia

FRANTISEK
FRANTISEK

kde si mozem stiahnut aplikaciu google play s ikonou nakupnej tasky. dakujem

16.02 09:55 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 3 9 2 8 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia