Stiahnut.sk

Jednoduchý návod, ako si vytvoriť koláž cez Google Fotky

Časy, kedy sme na fotografie mali len vlastnú galériu v telefóne sú preč. Cloudové úložisko Google Fotky ponúka nielen väčší priestor na ukladanie fotografií a videí, ale aj veľmi šikovné vychytávky. Jednou z nich je aj tvorenie koláží z vašich fotiek, či už automatické, alebo vytvorené priamo vami. V jednoduchom a podrobnom návode si ukážeme, ako vytvoriť koláž z fotografií v službe Google Fotky.

Z vašich fotografií si vytvoríte skvelé koláže buď priamo v aplikácii Google Fotky vo vašom mobilnom zariadení, alebo na webovej stránke.

Ako vytvoriť koláž z fotiek na Googli?

Postup vytvorenia koláže z fotografií je jednoduchý, ale nie každému sa doteraz podarilo v Google Photos spustiť tvorbu koláže. Aj preto si v krátkom návode ukážeme, ako na to.

Vytvorenie koláže z fotiek cez aplikáciu Google Fotky

Ak máte v mobilnom zariadení nainštalovanú aplikáciu Google Fotky (Google Photos), môžete si v nej prehliadať všetky vaše fotografie aj videá. Z tohto materiálu potom jednoducho vytvoríte koláž, kde si zvolíte napríklad tematické fotky z dovolenky, vašu rodinu a podobne.

1. Otvorte aplikáciu Google Fotky.

2. Vyberte 2 až 6 fotografií/obrázkov. Požadované fotky vyberiete podržaním prsta na jednej z nich, až kým sa neoznačí a vy si budete môcť vybrať 6 fotiek, ktoré do koláže vložíte.

(Poznámka: ak aj vyberiete viac ako 6 fotiek, aplikácia vás upozorní, aby ste vybrali len 2-6 fotografií).

3. V spodnej časti obrazovky kliknite na “Pridať do” a zvoľte “Koláž”.

4. Vyberte si tému koláže, ktorú môžete ľubovoľne meniť. Takto zvolené fotky v dizajne koláže si potom môžete uložiť.

5. Pri tvorbe koláže môžete fotky ľubovoľne vkladať a odoberať. Stačí kliknúť na jednu z nich, zvoliť “Nahradiť”, vybrať inú fotku a stlačiť “Hotovo”. Nechýba ani možnosť fotky editovať, taktiež v aplikácii Google Fotky.

Ako vytvoriť koláž na webovej stránke Fotky Google

Na tvorbu koláže môžete využiť aj internetovú stránku Google Fotiek. Cez prehliadač si otvorte stránku photos.google.com a prihláste sa pod svojím účtom Google. Oproti mobilnej aplikácii má tento spôsob výhodu a môžete si vybrať až 9 fotografií. Postup je ďalej nasledovný:

1. Podržte myš nad fotografiou a kliknutím na zaškrtávacie políčko, ktoré sa zobrazí, vyberte obrázok. Môžete vybrať až deväť fotografií.

2. V pravom hornom rohu zvoľte tlačidlo + a vyberte "Koláž". Po pár sekundách sa vám vygeneruje koláž v základnom rámčeku, ktorý si môžete upraviť podľa seba.

Rovnako si môžete upraviť aj jas, farbu, kontrast alebo zvýrazniť detaily. Na úpravu koláže využite tlačidlo s tromi horizontálnymi líniami.

3. Vytvorenú koláž je možné uložiť alebo pridať do samostatného Albumu. 

Tak, to je veľmi jednoduchý postup na tvorbu koláží z Fotiek Google. Pohodle tak spravíte z mobilnej aplikácie alebo z webovej stránky.

Alebo sa nechajte každý deň prekvapiť samotnou službou, ktorá vám automaticky prináša staré spomienky v daný deň - fotky, videá aj koláže, to všetko miestami so zaujímavým hudobným sprievodom.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.1.2023   |   Zobrazené: 89x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 2 7 0 6 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia