Stiahnut.sk

World of Warships – vymodlená open beta

Posledný diel z multiplayerového akčného trojlístka na seba nechával čakať až nezdravo dlho. Je to už niekoľko rokov, kedy sme vám na stránkach Stiahnut.sk rozprávali o tom, že "do konca roka" beta už pobeží. Lenže vývoj sa nakoniec pretiahol a otvorená beta dorazila k hráčom po celom svete až tento rok v lete. Stálo čakanie za to?

S vojnovými loďami to nie je jednoduché. Lietadlá i tanky sú "malé" stroje, ktorých ovládanie jedným človekom nie je ťažké si predstaviť. U veľkých vojenských plavidiel je to však inak. Bitky boli vedené aj dlhé hodiny či dni, delá pálili niekoľko kilometrov ďaleko a manévre lodí boli ťažkopádne a zdĺhavé. Napriek tomu ide o námet tak lákavý, že na World of Warships čakala komunita vojenských simulátorov ako na zmilovanie.

Našťastie sa Wargamingu podarilo zachovať zdanie realistickosti (respektíve uveriteľnosť) bojov týchto oceánskych kolosov aj pri veľmi akčných a nie dlhých herných bitkách. A to je vlastne všetko, čo je potrebné, pretože rutinu zvládajú vo Wargaming s prehľadom, poučení dlhou starostlivosťou o World of Tanks a World of Warplanes.

USA vs. Japonsko

Vymodelovať a do hry napasovať obrovské vojnové lode nie je ľahké ani pre tak veľké vývojárske štúdio akým sa Wargaming v poslednej päťročnici stalo, čo tvorcovia sami priznali. Niet teda divu, že na začiatok dostali hráči k dispozícii len dva národy, našťastie tie vo svetových oceánoch počas druhej svetovej vojny najaktívnejšie. Vybrať si tak môžete medzi loďami označenými USS a IJN - v prvých ľahko nájdete americké a v druhých asi trochu ťažšie japonské námorníctvo.

Niet sporu o tom, že najväčším ťahákom World of Warships, keby sme teda museli vybrať jednu triedu lodí, je top-tier battleship Yamato, najmocnejšia bojová loď druhej svetovej vojny, ktorá by napríklad v našich končinách známejší Bismarck pravdepodobne v priamom súboji rozmetala na kúsky. Nie že by Bismarck a Yamato nejakým zásadným spôsobom do druhej svetovej vojny zasiahli, ale sú to práve tieto obrovské oceľové koráby schopné potápať nepriateľov na desiatky kilometrov, čo láka hráčov najviac. Nepridať teda japonské námorníctvo s ikonou Yamato by bol neodpustiteľný hriech, ktorého sa našťastie vo Wargamingu nedopustili.

Pozrite sa sami, ako sa Yamato v rukách skúseného hráča bez vážnejších ťažkostí prehrýza nepriateľským loďstvom:

Ďalšie národy budú nasledovať

USA a Japonsko ale neboli jedinými štátmi, ktoré vynikajú svojou námornou flotilou. Nemci a Briti rozhodne nemôžu zostať bokom. Nasledovať by potom mal aj Sovietsky zväz, Taliansko a ďalšie. Na záver vám však znovu ukážeme Yamato, ako jej to pristane v akčnejších bitkách v 60 fps.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.11.2015   |   Zobrazené: 1877x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 0 b 9 d 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia