Stiahnut.sk

Valve pracuje na nových hrách. Pravdepodobne ich spustíme aj na Steam Decku

Len nedávno vydala spoločnosť Valve svoju dlho očakávanú handheld konzolu Steam Deck a už tu máme ďalšie novinky. Členovia spoločnosti Valve poskytli v posledných dňoch viacero rozhovorov, v ktorých spomínali aj plány na najbližšie mesiace a roky.

Čo bolo inšpiráciou pre Steam Deck?

Hlavné slovo mal Greg Coomer, dizajnér Valve, ktorý najskôr bližšie špecifikoval voľbu názvu zariadenia Steam Deck. Predlohou a inšpiráciou bol, trošku nečakane, skateboarding aj sci-fi – jednoducho oblasti, ktoré majú tvorcovia radi. Vývojári sa zamerali najmä na veľkosť displeja, s čím súvisela najmä túžba priniesť obľúbené hry pre hráčov skutočne kamkoľvek.

Menší displej, veľkosť batérie aj samotné chladenie zariadenia – to všetko brali do úvahy pri tvorbe Steam Decku, rovnako ako aj farebné varianty, ktoré pravdepodobne uvidíme aj iné, než klasické čierne.

Už teraz podľa Coomera vieme, že Valve prejde všetkých viac ako 50 000 hier v Steam knižnici s tým, že budú zisťovať kompatibilitu so zariadením. Nejde vôbec o jednoduchú úlohu, ale času je dosť a už teraz je k dispozícii niekoľko desiatok titulov, ktoré sú so zariadením Steam Deck kompatibilné.

Kompatibilita Steam Decku a nové hry od Valve

S kompatibilitou súvisí aj zistenie, či je hra plne hrateľná aj to, či je v hre text viditeľný. Už teraz je jasné, že niektoré AAA tituly na konzole nepôjdu. Spomeňme napríklad Destiny 2 či Fortnite. Teda aspoň nateraz – rozhodnutie nie je v rukách Valve, ale samotných vývojárov hier.

To najlepšie sme si ale nechali na záver – Valve aktuálne pracuje hneď na niekoľkých nových hrách, ktoré ale bližšie nešpecifikovali. Popri Steam Decku tak od Valve budeme v najbližšej dobe vidieť aj iné novinky, pretože hry jednoducho robiť vedia. Aktuálne sa ale väčšina pozornosti bude sústrediť na doladenie Steam Decku po odozve od hráčov a na hrách sa bude pracovať v tichosti.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.3.2022   |   Zobrazené: 632x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 c f 2 7 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia