Stiahnut.sk

Fortnite prináša nové možnosti šprintovania. Dá vám skvelú výhodu

Obľúbená battle-royale hra Fortnite prichádza s novou možnosťou, ako využívať šprint. Ide o zmenu súvisiacu s príchodom Kapitoly 3 v aktuálne 2. sezóne. Nový spôsob rýchleho behu nesie prostý názov taktický šprint a vďaka nemu môžu hráči po mape pobehovať ešte efektívnejšie a rýchlejšie.

Zároveň s tým prichádza aj ďalšia novinka, ktorá výrazne ovplyvní hru ako takú a je ňou automatické zvýšenie rýchlosti klasického šprintu/behu. Tá platí pre všetkých rovnako a hráči si tak musia zvyknúť na ešte vyššie tempo hry.

S taktickým šprintom sa ale veľká časť gameplayu mení, pretože počas neho nebudú môcť hráči strieľať, čím sa stávajú oveľa zraniteľnejšími. Na druhej strane môžu pomocou tohto šprintu rozraziť napríklad dvere a prekvapiť nič netušiacu obeť. Akonáhle sa s ním hráči naučia pracovať, majú o výhodu navyše, ktorá im pomôže vo všetkých týždenných challengoch, ako aj v online multiplayeri. S novou Kapitolou totiž prišla aj nová Fortnite mapa, ktorá je síce stále čerstvá, ale už sa objavujú náznaky od hráčov, že by mohla byť uspôsobená aj práve na hru s taktickým šprintom.

Ako použiť taktický šprint vo Fortnite?

Taktický šprint premieňa Fortnite čoraz viac na zábavný parkúrový simulátor, a tak je dobré vedieť, ako ho využívať. Predvolenou možnosťou, ako šprintovať je stlačenie ľavého Shiftu. Akonáhle tak hráči urobia, objaví sa nad ich životom ďalšia kolónka so staminou/výdržou. Tá sa, pochopiteľne vyprázdňuje, ak hráč šprintuje a dobije sa až po chvíli. Nie je tak možné po celý čas šprintovať, ale je potrebné si takticky rozdeliť sily na celý súboj.

Dopĺňanie tejto energie, aby mohli hráči takticky šprintovať, je možné ovplyvniť sklzmi. Energia sa začne dopĺňať v momente, keď hráči vyjdú zo sklzu a začnú normálne utekať. Samozrejme, nie je potrebné čakať až do úplného naplnenia energie a šprintovať sa dá kedykoľvek sa doplní aspoň časť stamina baru.

V nastaveniach sa ale dá zmeniť, či budú hráči využívať klávesu Ľavý Shift, alebo si ju prestavia na inú. Všetko závisí od preferencií a rozloženia ďalších klávesov.

Možnosti využitia taktického šprintu

Hráči postupne prídu na mnoho spôsobov, ako najefektívnejšie využiť taktický šprint. Vo Fortnite je vďaka nemu možné už teraz napríklad skombinovať šprint s výskokom, aby postava dosiahla na predmety, na ktoré by inak nedosiahla. Získaná rýchlosť s výskokom navyše umožňuje vyskočiť ešte vyššie a napríklad zaujať lepšie postavenie než súper – high ground.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 27.3.2022   |   Zobrazené: 1132x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 1 9 0 0 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia