Stiahnut.sk

Hearts of Iron lV

89 %

Masívna stratégia z obdobia druhej svetovej vojny

V poradí štvrtý diel známej vojenskej stratégie od spoločnosti Paradox je ukážkou, ako sa aj po niekoľkýkrát môže stať ten istý námet ešte o čosi lepším a výdatnejším zážitkom, ako predošlé diely bez toho, aby nudil alebo musel odkloniť svoje zameranie úplne novou cestou. Hearts of Iron IV je zatiaľ najnovším prírastkom do rodiny grand stratégií, ktorá hráčov zavedie do obdobia druhej svetovej vojny, aby tak rozhodli o osude ľudstva.

Tento typ stratégie sa venuje veciam čisto na veľkej mape a neponúka žiadne real-time súboje. O to viac je ale všetko zamerané na maximálne detaily, či už ide o politiku, diplomaciu ako takú, ekonomiku, vedenie vojny, priemysel atď. Hráči si na začiatku hry vyberú v podstate ktorýkoľvek štát z mapy a s ním sa snažia zachovať po sebe stopu na mape, prežiť, dobyť okolité krajiny, uzatvárať pakty o neútočení či spojenectvá, alebo sa jednoducho snažia prežiť.

Herný systém sa oproti minulým dielom o čosi zjednodušil, nakoľko je HOI ťažkým orieškom pre nováčikov už od svojho prvého dielu. Tentokrát je ale začatie vyriešené lepšie, pribudli detailnejšie popisy a takisto aj tutoriál pre zoznámenie sa s hrou. Hráči sa na všetko pozerajú zhora a veľkú mapu si môžu približovať a odďaľovať  tak, aby videli aktuálne počasie v danej oblasti, mohli zmapovať terén a mohli tak naplánovať ofenzívu, defenzívu a pod. Keďže je hra maximálne realistická, nechýbajú známe historické postavy (Rommel, Churchil, Stalin, Tiso...), známe stroje (či už lietadlá, lode, tanky, delá alebo rôzne strelné zbrane) a samozrejme sú prítomné aj diplomatické vzťahy, aké vtedy vládli a rozloženie krajín. Častokrát ale dôjde k zvratu udalostí, kde sa môže na Britských ostrovoch rozvinúť nacizmus alebo sa Etiópia dostane do čela Spojencov šikovnými strategickými ťahmi. To všetko je v rukách hráčov, ktorí majú prakticky neobmedzené možnosti a sami si môžu naplánovať a premyslieť ďalšie pôsobenie. Poteší aj multiplayer pre 32 hráčov!

Hearts of Iron IV zaberie veľa času na osvojenie herných mechanizmov, no po desiatkach strávených hodín v hre poskytne ten najlepší a najrealistickejší strategický zážitok, aký sa na stratégiu patrí. Navyše je možné hru opakovať donekonečna a nikdy neomrzí.

Predošlý diel Hearts of Iron III môžete stiahnuť tu.

Hearts of Iron lV70. divíziaInvázia z Británie

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Dôraz na realistickosť
  • Obrovské možnosti ťahov
  • Diplomacia, priemysel, vojny, dohody....
  • Podľa skutočnosti
  • Známe historické postavy
  • Možnosť opakovať a dosiahnuť vždy iný koniec
  • Pohľad zhora
  • Online hranie pre 32 hráčov
 

Hearts of Iron lV

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.heartsofirongame.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 395
Publikované: 19.6.2017
Poslední aktualizace: 19.6.2017
Zaradené v kategóriách: Simulátory, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 9 4 9 0 2  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Hearts of Iron lV

Hearts of Iron lV

70. divíziaHearts of Iron lV

70. divízia

Invázia z BritánieHearts of Iron lV

Invázia z Británie

Rozmiestnenie divíziíHearts of Iron lV

Rozmiestnenie divízií

FrontaHearts of Iron lV

Fronta

VylepšeniaHearts of Iron lV

Vylepšenia

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  0 9 8 e 1 7  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia