Stiahnut.sk

Total War: ARENA

89 %

Masívne strategické súboje online až pre 20 hráčov

Poriadne a masívne online strategické hry, kde sa stretnú armády hráčov, sú nedostatkovým zbožím a aj napriek pár pokusom niektorých veľkých značiek nie je na trhu niečo, čo by si mohol zahrať každý. Vždy je totiž nutné kúpiť si daný titul, čo rozdeľuje hráčov, a zároveň sa zneprístupní hra širokému spektru ľudí. To je ale minulosťou, pretože na scénu prišla Total War: Arena od Creative Assembly v spolupráci s majstrami online kooperácie Wargamingom. Momentálne je hra v otvorenej beta verzii a môže si ju zahrať každý a zadarmo.

Total War: ARENA sleduje súboje až dvadsiatich hráčov rozdelených do dvoch tímov po desať. Na celkovo 14 historicky inšpirovaných mapách (Salernum, Termopyly, Marathón, Gergovia, Germánia, Hadriánov val, Teutoburský les alebo Capua) dôjde na približne 15 minútové súboje dvoch znepriatelených strán, ktoré sa snažia dobyť nepriateľské územie a zabrať vlajky, prípadne spôsobiť protivníkom väčšie škody, než sami utrpia.

Každí z hráčov ovláda svojho veliteľa a tri skupiny jednotiek, ktoré si vyberie pred začiatkom bitky. Na výber je zo štyroch herných frakcií – Grécko, Rímska ríša, Barbari a Kartágo – pričom každá z nich má iných veliteľov a iné typy jednotiek. Za Grécko si môžu hráči zahrať za Leonida, Miltiada alebo Alexandra Veľkého; Rimanov vedú velitelia Julius Caesar, Germanicus či Sulla; Keltovia sa postavia do boja pod veliteľmi Arminiusom, Vercingetorixom alebo Boudicou; Kartágu šéfuje Hannibal s Hasdrubalom. Každí z veliteľov prináša bojisku nové schopnosti, ktorými ovplyvňuje chovanie svojich jednotiek. Čím viac bitiek sa hráči s veliteľmi zúčastnia, tým viac skúseností naberú, a navyše získajú hernú menu, ktorá poslúži na vylepšovanie.

Jednotlivé frakcie sa líšia aj jednotkami a štýlom boja. Pre Grékov sú typické falangy, Rimania majú krátke meče s veľkými štítmi, Barbari disponujú bojovými psami a Kartágo má legendami opradené slony. Ďalej potom nechýbajú klasické jednotky ako lukostrelci, kavaléria alebo artiléria. Práve rozmanitosť jednotiek dáva bitkám mieru nepredvídateľnosti a núti taktizovať do najmenšieho detailu. Hráči sa dohovárajú pred zápasom v chate alebo môžu kresliť na mapu, čo majú v pláne. Obidve tieto činnosti sa dajú praktizovať aj počas súbojov.  

Vzhľadom na fakt, že ide o online hru pre viacerých hráčov, tvorcovia sa rozhodli „pošetriť na grafike. Neznamená to, že je zlá a nekvalitná, len je prijateľnejšia aj pre slabšie herné zostavy a notebooky tak, aby si mu mohlo zahrať čo najviac hráčov. Všetci milovníci historických strategických hier by mali titul minimálne vyskúšať, no je viac-menej jasné, že nezostane len pri tom. A aby sme nezabudli, Total War: ARENA je vybavená českým dabingom a popismi!

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i3-550 / AMD Phenom II x4 945
RAM: 2 GB
GPU: ATI Radeon HD 5770 / Nvidia GeForce GTS 450
HDD: 6 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 9, Win 7/8/8.1/10
Total War: ARENAHannibalBojové psy

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Historické bitky online
  • Reálne postavy z minulosti
  • 4 herné frakcie
  • 14 mapiek známych bojísk
  • Levelovanie jednotiek a veliteľov
  • Nutné spolupracovať so spoluhráčmi
  • Veľa typov jednotiek
  • Relatívne presné historické spracovanie
  • Čeština!
 

Verze Open Beta - 4,85 MB

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://totalwararena.com/cs/about-game/
Veľkosť súboru: 4,85 MB
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: Open Beta
Počet stiahnutí: 207
Publikované: 27.8.2018
Poslední aktualizace: 25.8.2018
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Akčné hry, Multiplayerové hry, Plné hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 3 7 f 2 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Total War: ARENA

Total War: ARENA

HannibalTotal War: ARENA

Hannibal

Bojové psyTotal War: ARENA

Bojové psy

Kartágo a slonyTotal War: ARENA

Kartágo a slony

KorytnačkaTotal War: ARENA

Korytnačka

Bojový stretTotal War: ARENA

Bojový stret

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  1 9 4 f 7 c  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia