Stiahnut.sk

Total War Saga: Thrones of Britannia

81 %

Podrobte si Britské ostrovy v historickej stratégii

Herné štúdio Creative Assembly rozbehlo po fantasy hrách Warhammer novú etapu menších historických hier zameraných na kratší časový úsek, a prvým počinom je práve Total War Saga: Thrones of Britannia. Dej sa odohráva v Británii okolo roku 878, kde vládne Alfréd Veľký a ako prvý sa vysporiadal s inváziou vikingských nájazdov na pobrežia ostrovov.

Vy si môžete zvoliť, či budete hrať za Anglosasov, Galov, Welšanov alebo samozrejme Vikingov. Každá frakcia začína na inom území, čo má okamžitý dopad na vývoj celej hry. Územia pozdĺž pobrežia sú neustále vystavené útoku z mora, zatiaľ čo vo vnútrozemí zúri boj o zabezpečenie hraníc. Celkovo je v hre 10 hrateľných frakcií a 5 kultúr, kde nebude chýbať napríklad Mercia, Wessex, Mide, Circenn, Gwined alebo Northumbria. Z významných postáv môžeme spomenúť napríklad Guthruma, kráľa Anarauta, Ceowulfa a samozrejme kráľa Alfréda.

Už tradične sa musíte starať o svoje dŕžavy a obyvateľov, ktorí sa vám budú v hre častokrát búriť. Je teda potrebné dbať na to, aby bol poriadok vo veľkých mestách, ako aj na vidieku a v menších osadách. Ten zabezpečíte doplnením vojenskej posádky alebo pridaním vhodného guvernéra do oblasti. Práve poddaní v malých dedinkách sa starajú o produkciu surovín, ktoré sú v hre veľmi dôležité. Total War Saga: Thrones of Britannia je priam závislá na jedle, bez ktorého sa ďalej nepohnete. Závisia na ňom všetci obyvatelia vrátane armády, ktorá prešla v hre výraznou obmenou týkajúcou sa náboru jednotiek.

Tentokrát sa totiž nevytvorí po skončení kola celá jednotka, ale len časť vojakov, ktorí sa budú postupne dopĺňať po každom kole. Tento nový systém nesadne každému, ale dá sa na neho celkom rýchlo zvyknúť. Čo sa týka rozmanitosti jednotiek, tak každá z frakcií má základ v podstate rovnaký, no odlišnosti sa nájdu najmä vo farbách a malých detailoch. Okrem hlavných jednotiek sú k dispozícii aj špeciálne typy vojakov typické práve pre konkrétnych panovníkov a frakcie.

Výskum nových technológií a vhodná výstavba budov dokážu urobiť divy. Vylepšovanie jednotlivých prvkov tak má vplyv na vojakov, ako aj bežných obyvateľov. Pár dobrými krokmi si tak môžete zvýšiť produkciu, oddanosť obyvateľov alebo vylepšiť vojakov tak, aby sa počas bojového stavu vyčerpali menej než obvykle.

Veľký dôraz sa v hre kladie na rodinné vzťahy, ktoré ani zďaleka nie sú tak jednoznačné, na aké môžete byť zvyknutí z predošlých dielov Total War série. Stačí malá nepozornosť, nezhoda a iné zmýšľanie medzi vládcom a poddanými a môže dôjsť k odtrhnutiu vášho verného pobočníka. Ten si so sebou môže vziať aj celé mestá a oblasti, takže je potrebné dbať na dobré vzťahy vnútri ríše.

Diplomacia hrá takisto významnú úlohu v posúvaní sa dopredu a oproti minulým dielom TW série, kde bola skôr na príťaž a nebola rozhodujúcim faktorom, teraz ponúkne možnosti výhodne uzavierať zmluvy, spojenectvá a pod. Vy tak získate konečne pocit, že ste niečo dosiahli aj inak, než výbojmi. Výrazným mínusom je úplná absencia špehov a iných agentov, ktorí k TW hrám jednoducho patrili odjakživa a v Thrones of Britannia nedostali adekvátnu náhradu.

Súboje sú zvládnuté výborne a až na pár začiatočných bugov a chýb v ovládaní si hru užijete aj na bojisku. Nebudú chýbať ani námorné bitky, ktoré ale trošku zaostávajú za potenciálom, aký mohli ponúknuť. Veľa nových prvkov môže hráčov na prvý pohľad odradiť, ale Total War Saga: Thrones of Britannia má určite čo ponúknuť najmä fanúšikom historickejšie spracovaných stratégií.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel Core 2 Duo 3.0Ghz
RAM: 5 GB
GPU: NVIDIA GTX 460 1GB alebo AMD Radeon HD 5770 1GB
HDD: 30 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 11, Win 7
Total War Saga: Thrones of BritanniaNa bojiskuObliehanie mesta

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Bitka o Britániu
  • 10 herných frakcií
  • 5 rôznych kultúr
  • Známe historické postavy
  • Množstvo nových prvkov v sérii
  • Historické názvy
  • Podrobne spracované ostrovy
  • Vylepšená diplomacia
  • Absencia špehov a agentov!
 

Total War Saga: Thro…

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.totalwar.com/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 520
Publikované: 11.5.2018
Poslední aktualizace: 11.5.2018
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Multiplayerové hry, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 7 f b a 7  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War Saga: Thrones of Britannia

Na bojiskuTotal War Saga: Thrones of Britannia

Na bojisku

Obliehanie mestaTotal War Saga: Thrones of Britannia

Obliehanie mesta

Bitka na moriTotal War Saga: Thrones of Britannia

Bitka na mori

Dobývanie hradiebTotal War Saga: Thrones of Britannia

Dobývanie hradieb

StatkyTotal War Saga: Thrones of Britannia

Statky

MestoTotal War Saga: Thrones of Britannia

Mesto

ÚtokTotal War Saga: Thrones of Britannia

Útok

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  c 2 e f b 9  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia