Stiahnut.sk

Assassin's Creed III

90 %

Nové postavy, nové prostredie a zažitá hrateľnosť

Zmena prostredia je od vývojárov z Ubisoftu prirodzená a očakávaná, takže sa po vzore predošlého dielu, ktorý opustil Taliansko a zameral sa na Istanbul, presunieme tentokrát ešte ďalej, konkrétne do Severnej Ameriky. Zmeny sa nevyhli ani hlavným hrdinom - Desmond zostáva, ale tentokrát prežije životný úsek s dvojicou nových postáv Haythama a Connora. Najmä druhý menovaný bude mať v Assassin's Creed III priestor. Connor, vlastným menom Ratonhnhaké:ton, je napol Angličan a napol indián a osud sa s ním nepekne pohrá. Vydá sa teda za Achillom Davenportom (ktorý ho pomenoval práve Connor), aby ho vycvičil a stal sa z neho plnohodnotný zabijak.

Assassin's Creed 3 sa odohráva počas Americkej vojny za nezávislosť a nechýbajú ani historické udalosti ako Bostonské pitie čaju alebo historické osobnosti ako George Washington. Connor sa ocitol nielen uprostred konfliktu zúriaceho vonku, ale ani v sebe nemá svoje pocity usporiadané. Každou novou informáciou sa môže zmeniť strana, na ktorú sa pridá a časom zistí, že je len veľmi málo postáv, s ktorými môže spolupracovať. To zapríčiňuje, prečo je v hre väčšinu času sám.

Pri tvorbe bol použitý nový engine AnvilNext (opäť o čosi krajšia grafika už tak vyšperkovaných predošlých dielov) a takisto bolo aplikovaných množstvo noviniek. Hneď zo začiatku sa tak hráči zoznámia s hrou niekoľkohodinovým výkladom, ktorý je plnohodnotnou hrou, ale všetko je dopredu nachystané, hra sa snaží vysvetliť každú novú mechaniku (aby sa hráči zžili čo najlepšie s novinkami) a v týchto momentoch prakticky chýbajú akékoľvek možnosti slobodne sa rozhodovať. Po dokončení tohto hraného „tutoriálu“ sa začína to pravé orechové a Connor je vrhnutý do nehostinného sveta. Nechýba tak lozenie po strechách, prechod domami, obsadzovanie pevností, spájanie sa s vodcami jednotlivých štvrtí v Bostone alebo New Yorku alebo najnovšie aj lovenie zvery. Práve s poslednou menovanou činnosťou sa tvorcovia poriadne vyhrali, aby docielili čo najrealistickejší zážitok. Súčasťou sú tak skvelé zvuky, stopovanie, nastražovanie pascí a pod.

Asasín si ďalej môže vylepšovať svoju zbroj, kupovať si nové kostýmy a samozrejme zabíjať. Súboje nabrali na brutalite a surovosti a do ústrania išli inovatívne metódy vrážd. Na druhej strane sú finálne údery vždy niečím špecifický a neprestanú nudiť až do konca. Zachované zostali stealth akcia a prístup k nepriateľom a novinkou v tomto ohľade je vykúkanie spoza rohov. Asi najväčším posunutím hry je pridanie lodných bitiek. Hráči môžu plavidlá ovládať, brázdiť moria a skúmať ostrovy či obsadzovať námorné cesty a zúčastňovať sa bojov na obidvoch stranách znepriatelených strán. Connor nebude tentokrát bojovať len prostredníctvom zbraní, ale zúčastní sa aj dezinformačnej vojny.

Assassin's Creed III nezabúda ani na multiplayer s viacerými hernými módmi (Deathmatch, Domination...) určený pre ôsmych hráčov. Umenie zabíjať je možné ukázať na siedmych rozľahlých mapách.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: 2.60 GHz Intel® Core™2 Duo E8200 / 2.60 GHz AMD Athlon™ II X4 620
RAM: 2 GB
GPU: 512 MB DirectX 10 / AMD Radeon™ HD 4850 / NVIDIA® GeForce® 8800 GT
HDD: 17 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 10, Win 10
Assassin's Creed IIINad hlavamiPlavenie na plťke

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Obdobie Americkej vojny za nezávislosť
  • Nové postavy
  • Protagonista je väčšinu času sám
  • Brutálnejšie zabíjanie
  • Nový engine = krajšia grafika
  • Námorné bitky
  • Multiplayer s viacerými módmi
  • Živšie mestá
  • Dezinformačné vojny
 

Assassin's Creed III

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.ubisoft.com/en-gb/game/assassins-creed-3/
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 1858
Publikované: 10.8.2018
Poslední aktualizace: 7.8.2018
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Adventúry a RPG hry, Akčné hry, Multiplayerové hry, Origin hry, Steam hry, Uplay hry

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 3 d 5 c 0  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Assassin's Creed III

Assassin's Creed III

Nad hlavamiAssassin's Creed III

Nad hlavami

Plavenie na plťkeAssassin's Creed III

Plavenie na plťke

PresilaAssassin's Creed III

Presila

StreľbaAssassin's Creed III

Streľba

PrístavAssassin's Creed III

Prístav

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  8 1 f a 2 3  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia