Stiahnut.sk

15 najlepších pluginov pre Wordpress

Wordpress je pre mnoho tvorcov webových stránok ideálnym kompromisom, ktorý dovoľuje vytvoriť najlepšie stránky s ohľadom na to, že na ich realizáciu nemusíte vedieť vôbec nič. Základná funkcionalita Wordpressu pomerne pohodlne stačí na vytvorenie zaujímavých stránok, ale jeho najväčšia sila je v nekonečnom množstve pluginov, ktoré si môžete doinštalovať, opäť úplne bez problémov cez vstavaný automatický inštalátor priamo vo Wordpresse. Ich obsluha je potom náročná podľa toho, čo všetko plugin vie, ale opäť ide o záležitosť niekoľkých minút, ktoré sa vám ale môžu odvďačiť pridaním novej funkcie, ktorá zásadným spôsobom zmení buď vašu prácu na webe, alebo jeho samotný obsah, prípadne oboje. Pozrite sa teraz s nami 15 najlepších pluginov, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo a ktoré vám pomôžu v rozmanitých situáciách.

All In OneSeoPack

Optimalizácia pre vyhľadávače je dôležitou súčasťou tvorby webov a Wordpress by si s ňou mal sám poradiť veľmi dobre. Bohužiaľ ale neponúka možnosti, ktoré sa naozaj hodia, napr.  tvorbu titulku, alebo popisku, ktorý by sa vo vyhľadávači zobrazil (namiesto toho sa vám zobrazí začiatok príspevku, čo nemusí byť vždy zmysluplné a dostatočne lákavé).

All In OneSeoPack patrí medzi jeden z pluginov, ktoré to všetko naprávajú. Pridáte si titulok, štítky i meta menovku, takže vyhľadávače aj návštevníci lepšie odhalia, čo ste chceli svojím príspevkom povedať a či vás majú navštíviť.

Čo sa týka funkcií, tak ich majú niektoré "SEO packy" určite viac, ale tento prináša všetko potrebné a nezahlcuje vás zbytočnosťami.

Index nutnosti: 90 %

Akismet

Akismet je určený pre všetkých, ktorí sa na svojom Wordpressovom webe nechcú nechať zavaliť spamom. Po získaní unikátneho kľúča (pre osobné využitie aj zadarmo) budú príspevky filtrované na externých serveroch, aby očividný spam neprešiel až na vaše stránky.

Index nutnosti: 100 %

NextGENGallery

Wordpress v základnej výbave neprináša príliš kvalitné funkcie pre správu multimédií. Keď mu chcete pridať peknú obrázkovú galériu, ktorá sa bude správať tak, ako od modernej galérie očakávate (jednoduché listovanie, slideshow, ...), budete potrebovať plugin a práve NextGENGallery je najlepší z nich. Vytváranie galérií aj ich vkladanie do stránok/príspevkov je naozaj jednoduché a nároční užívatelia majú k dispozícii zase veľa volieb. Pozor si len dávajte na najnovšiu verziu pluginu, ktorý má určité problémy s kompatibilitou a nemusí fungovať dokonale v spojení s ostatnými pluginmi. Napriek tomu nenájdete lepšie bezplatnú galériu pre Wordpress.

Index nutnosti: 90 %

Better WP Security

Wordpress nie je práve oázou bezpečnosti pred útokmi, teda aspoň nie bez tohto pluginu, ktorý väčšinu bezpečnostných dier zacelí. Zároveň ponúka scan podozrivých aktivít užívateľov aj zálohovanie databázy.

Index nutnosti: 100 %

Captcha

Ďalšia ochrana dostupná pre váš web je typická Captcha. Keď bude užívateľ vykonávať nejaké úkony, ako registrovať sa, obnoviť heslo, alebo komentovať príspevky, bude musieť odpísať kód, ktorý robí spam botom veľké ťažkosti rozlúsknuť.

Index nutnosti: 30 %

Google XML Sitemaps

Sitemapy sú vlastne zoznamom všetkých stránok, ktoré sa na vašom webe objavujú a s ktorými majú vyhľadávače počítať. Vďaka tomuto pluginu Velkému bratovi doslova svoj ​​zoznam vnútite a ten potom nemá na výber, než všetky vaše stránky brať na zreteľ a to aj s ohľadom na štruktúru webu, takže sa nestane, že by automatickým robotom nejaký obsah unikol, čo by sa mohlo podpísať napríklad na horšej pozícii pri vyhľadávaní. A ako to funguje? Tento plugin dá ihneď o vašich nových príspevkoch a stránkach vedieť všetkým veľkým svetovým vyhľadávačom a to automaticky.

Index nutnosti: 100 %

ContactForm

Kontaktný formulár je vhodný, keď chcete so svojimi návštevníkmi komunikovať neverejne. Môžete si nechať zasielať oslavné správy, alebo napríklad objednávky, to už je na vás. ContactForm vám pomôže formuláre vytvárať a vkladať ich do stránok. ContactForm zvláda aj pridávanie príloh.

Index nutnosti: 60 %

WPtouch

Dotykové mobilné zariadenia začínajú pomaly ale isto fušovať do remesla aj veľkým počítačom. Nie, s WPtouch nemôžete tvoriť web cez mobil, ale po nainštalovaní tohto pluginu bude vaša stránka prispôsobená pre dotykové ovládanie. To znamená hlavne úplne iný layout. Skvelé je, že na mobiloch a tabletoch sa dá medzi oboma verziami voľne prepínať a že by plugin nemal nijako zaťažovať vaše stránky.

Index nutnosti: 50 % a rastie

Google AnalyticsforWordPress

Spoznajte svojich návštevníkov vďaka Google Analytics, službe, ktorá vám dá najpodrobnejšie informácie. Zistíte tak, koľko k vám prišlo ľudí, ako sa k vám dostali, ako dlho na vašej stránke pobudli, odkiaľ sú a mnoho ďalšieho. Vďaka tomuto pluginu si ľahko, bez manuálneho vkladania meracích kódov, prepojíte svoj ​​wordpress web so svojím Google Analytics účtom.

Index nutnosti: 70 %

WP-Optimize

Optimalizácia Wordpressu je s WP-Optimize veľmi jednoduchá. Tento plugin prečistí vašu databázu od starých verzií príspevkov, ktoré sú inak automaticky ukladané. Rovnako tak zvláda automatické mazanie spamov a ďalšie veci, ktoré pomôžu zachovať váš web v top kondícii.

Index nutnosti: 90 %

WassUp

Nechce sa vám prihlasovať do Google Analytics a radšej by ste mali všetky dáta o návštevnosti a správaní sa návštevníkov pekne po ruke priamo v administrácii Wordpressu? Potom sa nebojte vyskúšať Wassup, ktorý Google Analytics spoľahlivo nahradí. Len si musíte dávať pozor, aby vám Wassup so svojím vyčerpávajúcim zdrojom dát nezahltily databázu. V takom prípade plugin ponúka niekoľko volieb, aby k tomu nedošlo, napr. upozornenie pri dosiahnutí určitej veľkosti, alebo možnosť staré záznamy zmazať.

Index nutnosti: 70 %

WordPressBackup To Dropbox

Zálohovanie by malo byť samozrejmosťou, najlepšie automatizovanou. Tento plugin spája príjemné s užitočným, keď po vás nechce nič, než účet na Dropbox, do ktorého bude vašu stránku zálohovať a to so všetkým možným, automaticky vo zvolený čas, deň a v ľubovoľnej frekvencii. Nemusíte sa tak už báť, že by vám nejaká nepríjemnosť mohla web nenávratne zničiť.

Index nutnosti: 100 %

SimpleFacebookConnect

Chcete, aby si vašu stránku obľúbilo čo najviac užívateľov? Potom sa bez sociálnych sietí už nezaobídete. SimpleFacebookConnect ponúka asi všetko, čo by ste od podobného pluginu mohli chcieť. Prihlasovanie cez facebook, zdieľanie cez facebook, lajkovanie, ale aj widget do sidebaru, ktorý zobrazuje fanúšikov vašej stránky na facebooku, ktorú máte na svoj ​​web napojenú. Okrem toho zvláda aj automatické (teda nám to automatické nepríde, vždy je potrebné kliknúť, ale možno je dobre, že táto voľba zostala na adminovi webu) publikovanie príspevkov a stránok na facebookovej stránke, takže priamo z administrácie po publikácii článku môžete jedným kliknutím obohatiť aj svoj facebook.

Index nutnosti: 80 % a rastie

TinyMCEAdvanced

Pripadá vám textový editor príspevkov a stránok vo Wordpresse príliš obmedzený? Nám áno, takže TinyMCEAdvanced považujeme za veľmi užitočný plugin. Rozširuje možnosti nebývalým spôsobom, takže si konečne môžete s textom (html, css, ...) robiť, čo sa vám zapáči.

Index nutnosti: 60 %

SlideDeck 2

Slidery rozhodne nie sú esenciálnou zložkou väčšiny webov, ale sú tak populárne, že si kvôli nim dosť možno skúsite obsah svojho webu nejako napasovať, aby sa k nemu slidery dali použiť. So SlideDeck 2 máte obrovskú škálu možností, ako a ktoré obrázky a ďalšie multimédiá v slideroch zobrazovať. Môžu to byť napríklad videá z Youtube, alebo obrázky z Flickerua Pinterest a mnohých ďalších zdrojov.

Index nutnosti: 20 %

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.10.2013   |   Zobrazené: 6684x

Značky

Podobné články

Diskusia

Peter Čelko
Peter Čelko

Hmm, zaujímavé pluginy pre Wordpress. Osobne ich ale veľmi nevyužívam. Snáď iba Akismet.
Na SEO sa mi zdá lepší YOAST, na Facebook používam Likebox a Facebook comments a kontaktné formuláre si tvorím v Mailchimpe...
Pri tom nikde nevidím pluginy a zdieľanie na sociálnych sieťach. Vďaka nim bežne dosiahnem desiatky zdieľaní.

24.11 15:22 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 2 a 7 1 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia