Stiahnut.sk

5 najlepších prehrávačov online televízií

 

Predstavte si, že idete na dovolenku, alebo cestujete vlakom, či autobusom a radi by ste si pozreli telku. Lenže televízor sa Vám do batohu asi nevojde a v kufri sa naň budete pozerať len ťažko. V dnešnej dobe má väčšina z Vás k dispozícii notebook alebo netbook. Pokiaľ túto podmienku spĺňate a máte chuť sledovať televíziu takmer kdekoľvek, je tento článok určený práve pre Vás. Predstavíme Vám v ňom celkom päť prehrávačov, ktoré určite spríjemnia Vaše voľné chvíle. Ponúkané možnosti vysielania sú často oveľa väčšie ako pri klasickej televízii a sledovať budete môcť kanály z celého sveta. Tak na čo čakáte, online televízie sú tu iba pre Vás!

 

E-radio Manager

Ako prvú Vám priblížime aplikáciu z dielne Davida Kolářa. Umožní Vám počúvať vyše 100 rádiových staníc, medzi ktorými nájdete aj najznámejšie české a slovenské rádia. Sledovať môžete viac ako 30 televíznych kanálov, ktoré zahrňajú aj české a slovenské stanice. Isto Vás potešia aj široké možnosti prehrávača.

Poďme sa im teda pozrieť na zúbok. Kanály je možné filtrovať podľa žánru a k tým, ktoré si obľúbite sa dá priradiť hviezdička. Stanice je tiež možné hodnotiť. Program podporuje ID3v1 tag, čo je nástroj zobrazujúci informácie o interpretovi. Hlavnou výhodou ale je, že sa zobrazené informácie dajú meniť priamo v prehrávači.

Na svoje si prídu aj užívatelia, ktorí chcú sledovať televíziu napríklad pri práci. Program podporuje prehrávanie videa v malom okne, a ak počúvate len rádio, stačí ho schovať do systémovej lišty vedľa hodín.

Zhrnutie: E-radio Manager Vás určite nesklame. Predstavuje plnohodnotný multimediálny prehrávač pre sledovanie obľúbených televíznych a rádiových staníc.

 

GE3K TV

Na tejto aplikácii je pekné to, že je zadarmo. Je voľne dostupná a každý si ju môže stiahnuť a používať bez obmedzení. Ide o ďalší z rodiny prehrávačov online vysielania. Ponúkne Vám viac ako 90 televíznych kanálov z celého sveta. Možnosť počúvania rádia síce chýba, no jej absenciu vyvažuje stabilné pripojenie a jednoduché ovládanie.

Stanice sú rozdelené do kategórií, ktoré zahŕňajú správy, šport, vzdelávanie, hudbu a mnoho ďalších. Pre lepšiu orientáciu v staniciach, si často sledované kanály môžete pridať do obľúbených položiek. Prehrávanie videa je kvalitné a program užívateľa neprekvapí žiadnymi neznámymi ovládacími prvkami.

Zhrnutie: Jednoduchý a prehľadný klient ns prehrávanie televíznych staníc. Ponúka pekný vzhľad a množstvo ovládacích prvkov.

 

 MyInternetTV

Táto zaujímavá aplikácia sa riadi heslom, v jednoduchosti je krása. Ponuka televíznych staníc je naozaj široká a nájdete ich zoradené podľa abecedy a krajiny pôvodu. To znamená, že môžete sledovať vysielanie krajín od Albánska až po Zimbabwe. Samozrejmosťou je ja tvorba vlastného zoznamu staníc. 

K dispozícii máte aj vyhľadávanie, do ktorého stačí zadať názov kanála, ktorý chcete sledovať. Program ho okamžite nájde a spustí vysielanie. Veľkou výhodou je aj prśitup k webovým kamerám. Vďaka tejto funkcii ľahko zistíte napríklad to, aké je práve počasie v krajine, do ktorej sa chystáte cestovať. Aplikácia poskytuje podporu prehrávania na celú obrazovku a informácie o dátových prenosoch. Jediné čo zamrzí, je že za plnohodnotné používanie MyInternetTV musíte zaplatiť. Stiahnuť si však môžete Trial verziu, ktorá aj napriek obmedzeniam ponúka more zábavy.

Zhrnutie: V platenej verzii je úplne skvelý. Trial ale z hľadiska funkcionality nijako nezaostáva. Program odporúčame najmä, ak sa radi pozeráte na zahraničné kanály.

 

SopCast

Vývojári zo Sopcast pre Vás pripravili veľmi kvalitný prehrávač na sledovanie streamovaných nahrávok vašich obľúbených televíznych staníc. Pre lepší a kvalitnejší prenos dát využíva technológiu P2P. Navyše má veľmi jednoduchú inštaláciu, čo určite ocenia menej skúsení užívatelia. Po spustení vás program vyzve k prihláseniu. Neľakajte sa, ak sa nechcete registrovať, stačí sa prihlásiť pomocou prednastaveného anonymného účtu.

V ponuke na Vás čaká 5 záložiek, prvá obsahuje iba reklamu od výrobcu. V druhej, pre Vás zaujímavejšej, nájdete prehľad kanálov. Tie sú zoradené podľa žánrov a podľa krajín. Kategórie sú spracované formou rozbaľovacích ponúk, čo ich činní veľmi prehľadnými. Ďalšie záložky nie sú až také dôležité. Len pripomenieme záložku MyServer, prostredníctvom ktorej môžete streamovať video po sieti. Posledná záložka obsahuje nápovedu a často kladené otázky.

Zhrnutie: Kvalitný a užívateľsky prívetivý prehrávač. Ponúkne Vám kvantum možností, od prehratia televíznej stanice až po vysielanie Vášho vlastného videa. Navyše je úplne zadarmo!

 

Free Online TV

Posledný program, ktorý Vám dnes predstvíme pochádza z dielne spoločnosti NetGate. Licencia je freeware, čo znamená, že je úplne zadarmo. To ale nič nemení na fakte, že má užívateľovi naozaj čo ponúknuť. Hlavným plusom programu je, že Vám umožní sledovať televíziu bez TV karty. Stačí, ak máte stabilné internetové pripojenie. Okrem tuzemských a zahraničných staníc Vám navyše ponúkne i sledovanie videí na YouTube. V rozhraní programu na tento účel nájdete špeciálnu záložku.

Kanály sú zoradené abecedne a ich spustenie prebieha v externom prehrávači. To znamená, že ak máte nainštalovaný potrebný VLC player, videá sa budú otvárať v ňom. Výhodou tejto funkcie je, že môžete používať prehrávač, na ktorý ste zvyknutí a viete ovládať jeho funkcie. Samozrejmosťou je aj triedenie položiek podľa zadaných kritérií a rozsah možností nastavenia.

Zhrnutie: Veľmi výkonná a prehľadná aplikáciá na prehrávanie internetového vysielania. Ponúka širokú škálu nastavení a veľmi užitočnú funkciu prehrávania v externom playeri.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.2.2012   |   Zobrazené: 28785x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 2 b 5 e 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia