Stiahnut.sk

Ako vložiť video na Instagram z PC

Nahrávanie videa na Instagram priamo z PC je nielen pohodlné, ale veľakrát dokonca aj nutné. Či už máte málo miesta na SD karte, nemáte po ruke kábel alebo čokoľvek ďalšie. Lenže ako na to? Klasické webové rozhranie Instagramu nedovoľuje nahrať ani obyčajnú fotografiu, nieto celé video. Našťastie pre vás máme prekvapivo pohodlný spôsob, ktorý si poradí nielen s uploadom z PC, ale dovolí vám fotografie i videá pred nahraním upraviť. V článku nájdete podrobný postup aj s obrázkami pre ľahšiu orientáciu.

Čo potrebujem k nahraniu videa na Instagram

Nahrávanie videí priamo z PC sa už nezaobíde bez inštalácie špeciálneho programu. Oproti Návodu na nahrávanie fotografií na Instagram z PC si tak nevystačíte s jednoduchým internetovým prehliadačom. Budete potrebovať niektorý z programov - osobne odporúčam Gramblr a práve priamo k nemu nájdete v článku detailný návod. 

Upload videa z fotky

Návod na nahranie videa na Instagram z PC

1) Ako prvý krok si tak stiahnite a nainštalujte program Gramblr. Nejde o nič veľké ani zložité.

2) Program vám sám ponúkne vytvorenie účtu + prihlásenie do vášho Instagram profilu. Vyplňte ihneď oboje. (Nie je sa treba ničoho báť - tieto údaje sú potrebné pre upload videí priamo na váš profil.).

Přihlášení do Gramblr

3) Prostredie aplikácie Gramblr je veľmi jednoduché a prehľadné. Väčšinu funkcionality navyše bežný užívateľ nikdy ani nevyskúša (aplikácia okrem iného dokáže nakupovať followerov, zaisťovať platený dosah príspevkov a pod.).

4) V sekcii Upload Now! (automaticky sa otvorí) nahrajte súbory na spracovanie - použiť môžete ako fotografie, tak priamo video. Nahranie vykonajte pretiahnutím súboru z priečinka/kliknutím na hlavnú plochu (otvorí sa adresárová štruktúra a vy si vyberiete)/vložte ľubovoľnú Instagram URL s obsahom, ktorý chcete použiť.

Vkládání souboru

5) Vložené video môžete ľubovoľne orezať (k dispozícii sú aj pevne dané formáty ako 4: 3, 1: 1 a pod.). Pozor, aj ak nechcete video orezávať, musíte označiť celú jeho plochu, inak vás aplikácia nepustí ďalej. 

Před úpravamiOřezání videa

Pomocou lišty v spodnej časti (obsahuje 2 posuvníky) môžete video zostrihať - pracovať sa dá ale len so začiatkom a koncom.

6) Nakoniec si výsledné video môžete prehrať a skontrolovať. Následne už len dopíšete popis, pridáte hashtagy a video zverejníte. Dokonca si môžete vybrať aj načasovanie zverejnenia na neskoršiu dobu.

Upload videa na Instagram

Tip: Gramblr dokáže urobiť video aj z obyčajnej fotky. Jednoducho nahrajte fotografiu a v kroku Apply Some Filters kliknite na Motion. Aplikácia pomocou zoomovania vytvorí z fotky desaťsekundové video. Nezabudnite vždy potvrdiť tlačidlom Save/Continue, inak vás aplikácia nepustí ďalej. 

Možnosti ořezuOřezání fotografiePro vytvoření videa stiskněte 2 - Motion

Stiahnite si PC verziu Instagramu - Cervine program na stiahnutie zadarmo.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.9.2017   |   Zobrazené: 10178x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c d a 9 3 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia