Stiahnut.sk

8 super tipov pre používanie LinkedIn

Od Facebooku a cez Twitter sme sa dostali až k LinkedIn a ako v tejto postupnosti rastie serióznosť konkrétnej sociálnej siete, tak klesá jej obľuba a užívateľská základňa. Dobrá úmera? Kto vie, každopádne aj pre LinkedIn, sociálnu sieť zameranú na pracovné konexie, máme niekoľko tipov, ktoré vám možno dodnes zostaly skryté.

1. Robte tajnosti

Či už preto, že meníte len prkotiny, alebo sa naopak deje niečo veľké, čo ale nechcete rozhlásiť do sveta. Zmeny sú cez LinkedIn totiž šírené rýchlo. Ak chcete mať kľud alebo istotu, môžete si vypnúť vysielanie noviniek o vás vašim spojeniam. Vlezte do Nastavení a v prvej záložke Profil ide hneď o prvú voľbu „Zapnúť/Vypnúť vysielanie aktivít“. Keď odškrtnete túto voľbu, nebudú sa zmeny na vašom profile vysielať automaticky každému.

2. Buďte ako tieň

Záleží len na vás, ako sa ostatným ľuďom zobrazíte ako návštevník ich profilu. Máte v zásade tri možnosti – tú prvú použijete, keď chcete byť videní, tú poslednú zase v prípade opačnom. Ide opäť o nastavenie profilu, tentokrát o voľbu „Nastaviť, čo vidia ostatní užívatelia potom, čo ste si zobrazil(a) ich profil“. Od profilovky s menom a pozíciou, cez nezaujímavý poloanonymný režim, až po úplnú anonymitu.

3. Viažte sa čo najviac

Nadväzovanie čo najväčšieho množstva spojení s ostatnými má na LinkedIn úplne zásadný a praktický dopad – ako spojenie prvej úrovne budete pri vyhľadávaní vždy navrchu (ak spĺňate kritériá zásadné pri vyhľadávaní), čo vás udrží na očiach.

4. Zbavte sa otravných ľudí

Aktualizácie profilov jednotlivých užívateľov môžu nepríjemne zahlcovať vašu hlavnú stránku na LinkedIn. Ak vás už niekto vyložene štve, nájdite si nejaký ten jeho status a v pravom hornom rohu tohoto príspevku kliknite na tlačidlo Skryť. Tím sa jeho updatov zbavíte.

5. Vyhľadávajte detailne

Neobmedzujte sa iba na obyčajné vyhľadávanie. Vpravo od vyhľadávacieho riadku a tlačidla s lupou je klikací nápis Rozšírené vyhľadávanie, ktorý vás privedie do plne nastaviteľného vyhľadávacieho formulára, vďaka ktorému môžete výrazne spresniť výsledky svojho hľadania.

6. Využívajte skupiny

Skupiny sú miestom, ktoré vám dovoľuje aj bez zaplateného prémiového účtu nadväzovať a udržovať kontakt s ľuďmi, s ktorými nemáte spojenie. A to sa vyplatí. Vyberajte si hlavne aktívne a početné skupiny.

7. Platený LinkedIn? Len na chvíľu

Ak už musíte kúpiť platený účet, objednajte si ho na mesiac, urobte všetko, čo potrebujete, a zrušte ho.

8. Upravte URL svojho profilu

Pri úprave svojho profilu máte pod svojou profilovou fotografiou malý riadok, v ktorom je aj URL adresa vášho profilu. Kliknite na Upraviť a prerobte ju do podoby, ktorá vás bude lepšie a výraznejšie prezentovať. Meno, biznis prezývka, brand... čokoľvek sa vám bude zdať prínosné a lepšie než zhluk čísiel, ktorý je tam defaultne.

 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.5.2015   |   Zobrazené: 3311x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 0 e 7 6 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia