Stiahnut.sk

Ako nainštalovať obchod Google Play na nové zariadenia Huawei a Honor?

Najnovšie telefóny značiek Huawei a Honor už nemôžu mať predinštalované Google aplikácie. Ide o modely Huawei mate 30 Pro, Honor 9X Pro a ďalšie, ktoré v sebe nemajú obchod Google Play. Zároveň s tým sa ale objavil spôsob, ako si tieto aplikácie do telefónu zadovážiť. Upozorním len, že ide o neoficiálne, no zato fungujúce, riešenie.

Kvôli tomu, že značky telefónov Huawei a Honor neposkytujú podporu Google Mobile Services (GMS), si mnoho ľudí radšej zvolilo alternatívu pri kúpe nového zariadenia. Je viacero spôsobov, ako si do mobilu stiahnuť tieto aplikácie, no v článku sa zameriame len na obchod Google Play. Sám Google odporúča neinštalovať takého aplikácie z neoverených zdrojov, nakoľko neprešli ich kontrolou. Navyše sa môže stať, že sa budú správať časom nespoľahlivo a nebude ich možné aktualizovať.

Ak aj napriek tomu túžite po obchode Google Play, pokračujte v čítaní ďalej. Inštaláciu preveďte na vlastné riziko a odporúčam pred tým zálohovať súbory.

Ako získam Google Play Store na svoj Huawei/Honor telefón?

Prvým a hlavným krokom je získanie aplikácie s názvom Chat Partner. K dispozícii je len ako neoficiálne vydanie na tejto stránke. Po stiahnutí a inštalácii aplikáciu otvorte. Následne zvoľte možnosť „Detect device“, ktorá vaše zariadenie nájde a otvorí sa vám nové menu. Následne dôjde k zoskenovaniu vášho mobilného zariadenia za účelom zistenia, že sa v ňom nenachádzajú žiadne Google aplikácie. Zvolíte možnosť „Repair now“ a následne „Activate“. Po týchto dvoch krokoch sa do vášho zariadenia Google Play Store nainštaluje.

Návod na nainštalovanie obchodu Google Play do akéhokoľvek mobilného zariadenia nájdete tu

V niektorých prípadoch je nutné reštartovať zariadenie. Pokiaľ vám aplikácia nebude fungovať na prvýkrát, skúste znova. Akonáhle bude všetko v poriadku, môžete sa prihlásiť k svojmu účtu a pohodlne sťahovať aplikácie. Samozrejmosťou bude aj ich aktualizovanie v priebehu času. Importovanie vami zvolených aplikácií potom už bude hračkou. Toto riešenie môže byť k dispozícii roky, ale takisto ho môžu odstrániť v priebehu pár dní či mesiacov. Zatiaľ ale ide všetko v poriadku. Len zopakujem, že postup vykonajte na vlastné riziko.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 17.3.2020   |   Zobrazené: 26408x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 8 1 b a e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia