Stiahnut.sk

Najlepšie mobilné hry pre najmenších (1. díl)

V nedávnom článku sme sa zamerali na mobilné hry pre deti, čo je sama o sebe téma, ktorá medzi rodičmi vzbudzuje neistotu, či je vhodné požičiavať deťom drahé tablety a nechať ich, aby sa s nimi hrali. Dnes sa pozrieme na hry, ktoré sú určené ešte mladšiemu publiku, tým najmenší hráčom, teda okolo veku troch rokov. Tu už sa bez permanentnej pozornosti a zachraňovaniu tabletu asi nevyhnete, ale riziko môžete znížiť napríklad niektorým z odolných tabletov, alebo odolných puzdier. A verte, že sa to oplatí, pretože nasledujúcich 8 hier je len malou ochutnávkou.

Vláčik so zvieratkami

Skôr než hrou je Vláčik so zvieratkami interaktívnou hračkou, v ktorej sa deti stretnú s vláčikom a množstvom jeho zvieracích pasažierov. Tí pri poklepaní vydávajú svoje typické zvuky, takže sa deti príjemným spôsobom učia, že kravička robia bú, mačička mňauká a kohút robí kykyryký. V hre je k dispozícii celých 6 vagónikov, ale okrem prvého si budete musieť zvyšok za drobný peniaz zakúpiť priamo v hre (okolo 2 €).

Safari vláčik

Safari vláčik je trochu exotickejším variantom vláčika so zvieratkami. Miesto klasických zvieratiek z nášho okolia tu stretnete opičku, hrocha, plameniaka alebo leva! Rovnako ako v prípade predchádzajúcej hry, aj tu vydávajú autentické a hlavne zábavné zvuky, ktoré deti milujú.

Elmo's Monster Maker

Elmo zo Sezamovej ulice je jedným z najobľúbenejších Muppetov a teraz si v jeho hre deti môžu vytvoriť vlastného Muppeta! Stačí si vybrať telo a k nemu prirobiť nos, oči a klobúk, a potom sa s Muppetom hrať až do sýtosti. Rád si zatancuje alebo sa zabaví s Elmom a po vyfotení sa jeho obrázok nahrá do galérie obrázku v tablete/telefónu. Hra je dostatočne šialená, aby pobavila aj deti, ktoré nerozumejú angličtine, obzvlášť v Elmovej fistule to nie je nič ľahké.

Wheels on the Bus

Hra Wheels on the Bus je už vhodná aj pre deti staršie. Prináša celý interaktívny autobus plný možností, opäť v angličtine. Skvele tak doplní predškolskú výučbu angličtiny alebo poslúži ako obyčajná, veľmi roztomilá hra.

Colorama

Maľovanky deti priamo zbožňujú a Colorama im ponúkne veľa obrázkov a pohodlné nástroje pre vyfarbovanie. Zvládnu to aj tie najmenšie deti a s ich výtvormi sa môžete pochváliť cez Facebook a iné sociálne siete alebo dokonca môžete maľovanky vytlačiť.

Lego Duplo Circus

Lego cirkus je podarenou hrou bez mikrotransakcií, reklám a odkazov na webové stránky. Je tak 100% bezpečná pre deti, ktoré z nej omylom nevyskočia, ani nič nenakúpia. A čo ponúka okrem toho? Krásnu grafiku a nefalšovaný cirkus, v ktorom zvieratká predvádzajú najrôznejšie triky, ktoré si vyberiete. To všetko zadarmo.

Labyrinth Learning games 3-5

Bludiská sú medzi deťmi veľmi obľúbené a v prevedení pre tablety a mobilné telefóny sa nestane, že by sa jednotlivé čiary prekrývali a po pár neúspešných pokusoch by urobili labyrint nehrateľným. Hra je síce určená pre deti od 3 do 5 rokov, ale veríme, že si ju užijú rovnako tí najmenší aj odrastenejší hráči.

Bob the Builders Playtime Fun!

Bob Staviteľ (v anglickom origináli Bob the Builder) sa vo svojej hre bude venovať presne tomu, čomu v obľúbenom seriáli. Vyrieši všetky problémy a skvele sa pritom pobaví. Deti sa môžu hrať maľovanky, pexeso, puzzle alebo napríklad čistiť špinavé stavebné stroje.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 19.8.2014   |   Zobrazené: 11561x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d d 4 7 7 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia