Stiahnut.sk

Aktualita: Brány Skeldalu – vyjde verzia pre iOS a Android?

Česká legenda v podobe ťahovej RPG dungeonovky Brány Skeldalu sa môže dočkať svojho portu na smartfóny a tablety. No prečo je tam to slovíčko "môže"? Jednoducho preto, že na portáciu je nutné získať dostatok financií.

Pôvodný autor hry – Jindřich Rohlík (Napoleon Games) sa po pätnástich rokoch od vypustenia Brán Skeldalu rozhodol urobiť na československé pomery vskutku zaujímavý krok – portáciu na platformy iOS a Android. Výsledok následne hodlá ponúknuť širokej verejnosti zadarmo a bez reklám. Takýto proces však vyžaduje nemalú sumu peňazí, nakoľko je prerábku (resp. čas vývojára) nutné zaplatiť. Jindřich Rohlík sa na tento účel rozhodol použiť novo rozbehnutú českú obdobu Kickstarteru – Startovač. Celkovo bojuje o čiastku 180 tis. Kč, ktorá pokryje všetky potrebné náklady na úspešný port. Vďaka veľkému časovému odstupu, úplne odlišným platformám a hlavne použitému HW bude potrebné hru prakticky od základov prepísať do nového kódu za použitia C++ či iného OO jazyka. Herná logika, grafika a všetko ostatné však zostane zhodné s pôvodnou verziou – ostatne, ide iba o port a nie o žiaden prequel, sequel alebo HD port.

Souboj se skřetem

V dobe písania článku zostáva do konca 52,5 dňa a projekt celkovou čiastkou 36,5 tis. Kč podporilo už 47 Štartérov. Zaujímavosťou je využitie jedného z dvoch najvyšších možných donate levelov – Koproducent v hodnote 19 999 Kč. Štartéri majú na výber celkom pätnásť rôznych úrovní príspevkov, ktoré sa líšia finančným objemom či odmenami, ktoré z prispenia plynú. Za povšimnutie rozhodne stojí úroveň Tester (iOS alebo Android). Získate tak prístup k hre skôr než ostatní a zároveň pomôžete jej vývoju aktívnym testovaním.

Pokiaľ teda chcete prerod hry na mobilné platformy podporiť akoukoľvek čiastkou, neváhajte a učiňte tak ešte dnes tu: Startovač Brány Skeldalu. Pre všetkých milovníkov driád, mamutov, Temného úsvitu, skvelých hádaniek a náročných logických úloh s teleportami ide skoro o povinnosť. Ostatným odporúčame zhliadnuť videoprezentáciu alebo vyskúšať plnú verziu pôvodnej hry pre PC. Odkaz na jej stiahnutie nájdete pod článkom.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 9.4.2013   |   Zobrazené: 4240x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 4 9 e 4 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia