Stiahnut.sk

Žiadna 720-ka, nástupca XBOXu 360 nesie názov ONE

Včera bol redmondským počítačovým gigantom predstavený nástupca úspešnej hernej konzoly XBOX 360, ktorý sa trochu nečakane vzdáva vysokých čísel v názve sa stačí mu "skromná" jednotka.

Noviniek je hromada, no žiadna neohúri

Nebudeme tajiť, že nový XBOX ničím prevratným neprekvapil. Teda okrem toho, že na slávnostnom predstavení toho predviedol pomerne málo. Poďme ale postupne.

Hardware

Už XBOX 360 mal architektúru veľmi podobnú PC a v tejto oblasti sa toho veľa nezmenilo. Zatiaľ je známe, že One bude poháňať osemjadrový procesor a 8GB operačnej pamäte. Výkon bude samozrejme neporovnateľný s momentálnou generáciou konzol, no pravdepodobne nepôjde o skok, aký predviedli mašinky od Sony a Microsoftu v rokoch 2005 a 2006.

Samozrejmosťou bude aj Kinect a tiež nový ovládač, ktorý by mal byť vo všetkých smeroch dokonalejší a príjemnejší na používanie.

Spätná kompatibilita

Bude bohužiaľ nulová – hry zo starších XBOXov si na One nezahráme.

Hry

Okrem tradičných multiplayerových titulov sa na XBOX One môžeme tešiť na Forzu alebo Quantum Break od tvorcov Maxa Payna, či Alana Wakea a ďalšie obľúbené exkluzivity.

Vydanie a cena

To sú dve veľké neznáme, o ktorých sa snáď čoskoro dozvieme viac na nastávajúcej videohernej megaakcii E3. One by však byť do predaja uvedený už počas tohto roku, takže čakanie určite nebude dlhé. Čo sa týka ceny, s tou problémy nemal ani XBOX 360, preto predpokladáme, že by nemala byť extrémna ako v prípade tretej generácie Playstationu.

Čoskoro sa môžete tešiť na veľké porovnanie všetkých troch konzol v samostatnom podrobnom článku.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.5.2013   |   Zobrazené: 3177x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c a 2 f 1 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia