Stiahnut.sk

World of Tanks Generals – kartové hry sú v kurze

Kto to odštartoval? Ak nepočítame Magic the Gathering, tak zrejme Mojang so svojimi Scrolls. Hra, o ktorej sa veľa písalo, pretože v čase jej oznámenia platil jej tvorca (Notch, ktorý stál za Minecraftom) za jednu z najzaujímavejších postáv herného priemyslu. Kým ale Scrolls zatiaľ žiadnu veľkú dieru do sveta neurobili, Blizzard so svojím Hearthstone rozhodne áno. Zberateľské kartové hry sa totiž perfektne hodia do obľúbeného modelu free-to-play s mikrotransakciami. Nielen, že sú hráči klasických kartových hier zvyknutí utrácať za svoj koníček extrémne sumy a hry sú tomu podriadené (nikomu nie je hlúpe, že je to pay-to-win, proste to k žánru patrí), ale karty sa skvele hodia aj na moderné dotykové zariadenia na čele s tabletmi. Proste terno.

Niet teda divu, že sa do tohto žánru pustil práve preborník vo free-to-play, ktorý so svojím najväčším hitom (World of Tanks) pomerne úspešne prerazil aj na dotykových zariadeniach. Wargaming ďalej stavia na svojej super značke a spúšťa World of Tanks Generals.

Nad touto hrou sa niekto zamyslel

Akokoľvek sa Wargaming snaží svojimi hrami zaujať čo najširšie spektrum hráčov, nebojí sa vydať rôznymi smermi. World of Tanks bol v čase vydania fenomén, World of Warplanes urobili z leteckých súbojov trochu priveľkú arkádu, World of Warships disponuje výrazne pomalším tempom a nová hra je vlastne ťahovou kartovou hrou s prvkami doskovej hry. Treba podotknúť, že premyslenou kartovou hrou, ktorá síce nevyzerá na prvý pohľad nijako unikátne, ale poskytuje celkom zaujímavý herný systém, v ktorom nevykladáte len karty, ale s nimi aj pohybujete po hernej ploche.

Veliteľstvo

Základom všetkého je vaše veliteľstvo. To môže byť buď sovietske, americké alebo nemecké, pričom každé má trochu iné silné stránky, hlavne po upgradovaní. Veliteľstvo je nehybné a má určitý počet životov, po ktorých znížení na nulu dotyčný prehráva. Veliteľstvo stojí v protiľahlých rohoch herného poľa zloženého z 15 štvorcových políčok (3x5) - hráči môžu v okolí svojho veliteľstva vykladať ďalšie karty, tanky. Po strane herného poľa je aj miesto pre boostovacie karty, ktoré napríklad zvýšia damage veliteľstva.

Tanky a zdroje

Zdroje tu suplujú kanistre s naftou - každé kolo sa vám obnovia na maximum, ktoré je určené tým, koľko máte vyložených kariet, alebo aké máte ďalšie bonusy. To silne nahráva nutnosti vyložiť zozačiatku viac slabších tankov - ak začnete strácať na počte a sile jednotiek, ťažko budete meniť priebeh bitky vo svoj prospech. Tanky sú reprezentované svojimi triedami, ktoré sú rovnaké ako pri klasických World of Tanks. Ľahký tank zvládne dva pohyby za koleso, ťažký má zase ohromnú silu a ochranu, ale nedisponuje revenge útokom, ak v predchádzajúcom kole sám útočil. Vzhľadom k veľkosti (respektíve malosti) herného poľa sa väčšina pravidiel o interakcii medzi jednotkami (kartami tankov) hojne využíva, či už ide o nemožnosť útokov na ostatnými jednotkami zabarikádovaného nepriateľa, alebo nutnosť mať objavenú pozíciu nepriateľa, na ktorého chcete útočiť (stačí mať akýkoľvek svoj tank na ktoromkoľvek z ôsmich susedných polí).

Aby ste si o hre urobili lepší obrázok, mrknite na gameplay online bitky, kde vám autor videa aj skoro všetko vysvetlí:

Starý známy Wargaming – upgrady a jeden účet

World of Tanks Generals sa zapojí do jednotnej ekonomiky hier od Wargamingu, takže bude zdieľaný účet aj niektoré zdroje s WOT, WoWp a WoWs (uf). Rukopis je ďalej veľmi poznať na typoch tankov, ktoré sú tu využité naozaj dobre, alebo na národoch, ktoré opäť spokojne využívajú akékoľvek karty, nie iba tie od svojho štátu, takže realita, či obyčajná uveriteľnosť opäť idú bokom.

Ešte viac si potom na hry od Wargaming spomeniete, keď zistíte, že môžete postupne vylepšovať svoje veliteľstvo za skúsenosti. Nejde síce o odomykanie tearov nových strojov, ale dôverne známy pocit to navodí spoľahlivo.

S hrou sa okrem PC počíta aj na tablety s Androidom a iOS.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 14.4.2015   |   Zobrazené: 2213x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c c 9 c 3 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia