Stiahnut.sk

CCleaner prináša užitočnú aktualizáciu. Ponúkne zlepšenie výkonu PC

Program CCleaner na optimalizáciu počítača je dlhoročnou stálicou pre používateľov, ktorí sa radi starajú o svoj PC. Pôvodne softvér od spoločnosti Piriform už od roku 2017 patrí pod Avast, a ten sa oň poctivo stará. Najnovšie vydali už šiestu verziu aplikácie a aktualizácia to je naozaj veľká.

Nová funkcia dostala od Avastu názov Performance Optimizer, a bude sa teda starať o optimalizovanie výkonu. Táto patentovaná technológia je súčasťou platenej verzie CCleaneru, takže ak používate bezplatný program, zmeny sa vás nedotknú.

V princípe funguje tak, že bráni programom, ktoré používateľ aktuálne nevyužíva, vo využívaní systémových prostriedkov. Oficiálne stanovisko k novej technológii znie: "Počítače používajú aplikácie spúšťané pri štarte operačného systému, procesy a služby neviditeľne bežiace na pozadí, ktoré spomaľujú chod počítača. Optimalizácia výkonu tieto aplikácie inteligentne uspáva, aby prerozdelila systémové prostriedky na aktuálne úlohy a potom ich okamžite prebudí, akonáhle sú potrebné."

Podľa samotnej firmy táto funkcia zlepšuje výkon starších počítačov z roku 2015 priemerne o 34 %, no využitie nájde aj u novších PC. Tak napríklad u nového notebooku z roku 2021 predlžuje výdrž batérie až o 30 %, a to už nie je zanedbateľné číslo. Najmä pre pracujúcich na cestách. Okrem toho funkcia skracuje aj samotnú dobu spúšťania zariadenia.

Aktualizácia programu CCleaner sa dotkla aj rozšírenia podporovaných programov v rámci služby aktualizácie softvéru nainštalovaného v počítači. Medzi 50 nových podporovaných softvérov pribudol napríklad Adobe Reader, KMPlayer alebo WinZip. Ešte v priebehu tohto roka príde veľký Software Update, ktorý prinesie podporu ďalších 200 aplikácií.

CCleaner je stále jedným z najpoužívanejších programov na optimalizáciu systému. Vďačí tomu nielen pre svoju dlhovekosť, ale aj pre pravidelné aktualizácie, ktoré posúvajú aplikáciu správnym a moderným smerom.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.8.2022   |   Zobrazené: 1153x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 4 1 2 d 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia