Stiahnut.sk

Test antivírusov – október 2013

Výber dobrého antivírusového programu neberte na ľahkú váhu. Tejto téme sa venujeme na stiahnuť dlhodobo a z výsledkov nezávislých testov je zrejmé, že rozdiely sú naozaj markantné. Dnes prispievame ďalšou troškou do mlyna s najaktuálnejším testom detekcie vírusov. Ten je opäť od AV-Comparatives a prináša opäť veľmi zaujímavé informácie.

Najnovšie výsledky sú z testu, ktorý sa zaoberá výhradne detekciou malwaru. Síce nejde o komplexné testovanie, ale od hľadania vírusov predsa antivírus máme, preto ide o najdôležitejší čiastkový test, ktorý AV-Comparatives vykonáva.

 

Antivírusový program

Detekovaných hrozieb

AVIRA*, G DATA*, F-Secure

99,7 %

McAfee*, Panda*

99,6 %

Kaspersky, Bitdefender, Emsisoft

99,5 %

BullGuard, eScan*

99,4 %

Fortinet, Vipre*

99 %

AVG*

98,3 %

Sophos, Trend Micro

98,2 %

ESET

97,1 %

Avast

96,5 %

AhnLab

90,6 %

Microsoft

90,1 %

Symantec*

89,7 %

 

* Antivírusy označené hviezdičkou boli kvôli príliš vysokým falošným detekciám degradované o jeden hodnotiaci stupeň, bez ohľadu na ich úspechy pri detekcii skutočného malwaru.

Čo tieto výsledky znamenajú? Najlepšie antivírusové programy sú umiestnené hore, naopak AhnLab a nižšie postavené už nezachytili nad 10% všetkých hrozieb. Všetky zvýraznené antivírusy zvládajú detekciu na 3 hviezdy podľa hodnotenia AV-Comparatives. Výsledné hodnotenie je však ešte iné, pretože všetky antivírusy označené hviezdičkou by si pohoršili kvôli vysokému množstvu falošných detekcií.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.5.2014   |   Zobrazené: 3736x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b e d f c 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia