Stiahnut.sk

Fortnite Sezóna 2 Kapitola 3: Všetko, čo potrebuješ vedieť o novom dobrodružstve

Novú kapitolu vo Fortnite si užívame už od 20.3. 2022 a hráčom toho ponúka naozaj veľa. Pripraviť sa môžeme niektorých obľúbených zbraní a vracajú sa aj kanóny. Epic Games nám tiež predstaví nové vozidlá a, samozrejme, sa nevyhneme ani novinkám na mape. Zmenené je tiež stavanie a k dispozícii sú aj vylepšenia súbojov. Väčšinu nových vecí si môžeme všimnúť už vo videu, ktoré novú kapitolu sprevádza. Video samozrejme pokračuje v rozvíjaní príbehu, kde vidíme, že súboj o územia na ostrove je veľmi intenzívny.

Nový Battle Pass – tona nového obsahu

Za nový Battle Pass si vývojári určite zaslúžia pochvalu. Skiny sa tentokrát naozaj podarili a potešia sa z nich či už milovníci Fortnite crossoverov alebo aj klasických Fortnite skinov. Battle Pass v hre nájdeme v klasickej forme na akú sme zvyknutí. Nová kapitola nám tiež ponúka ďalšiu spoluprácu s vydavateľstvom Marvel. Začneme secret skinom, ktorý prekvapil nie jedného hráča. Veľa ľudí očakávalo príchod animovaného Spidermana Milesa Moralesa avšak do hry neprišiel on ale jeho strýko Prowler.

Prowlera môžeme poznať či už z Marvel komiksov alebo z hry Spider-Man: Miles Morales, kde sa objavil ako jeden z bossov. Vo Fortnite má svoj ikonický vzhľad, ktorý môžeme vidieť už v spomínanej hre. Avšak Prowler nie je jediný z Marvelu, kto sa pripojí do Fortnite. Na konci Battle Passu nás čaká obľúbený Marvel hrdina Dr. Strange. Dr. Stranga môžeme vidieť už v spomínanom videu, kde sa zúčastnil bojov na strane dobra. Dr. Strange prichádza s vlastným pickaxe emotom, ktorý je dostupný so skinom. Na prvej strane Battle Passu objavíme vylepšenú verziu Tsuki s názvom Tsuki 2.0.

Tsuki má rôzne možnosti úpravy a každá sa veľmi odlišuje od základného skinu. Na druhej strane Battle Passu nás čaká už známa tvár Gunnar. Gunnara si môžeme pamätať z konca 2. kapitoly. Jeho skin je výnimočný tým, že je možné si nasadiť jeho zlatú masku ale inak tento skin nepatrí úplne k tým najlepším. Štvrtá strana Battle Passu v sebe ukrýva ďalšieho člena The Seven a tým je ženská postava the Imagine. Tak ako u niektorých členov pred ňou, ani ona neprichádza s ikonickým modrým The Seven oblekom.

Ako sme už zvyknutí u ostatných členov The Seven, tak aj u the Imagine je možné meniť dizajn helmy. Piata strana Battle Passu ukazuje nový segway emote a vodkyňu letky Tango Kiara K.O. Rôzne sa dajú upraviť či už jej vlasy, slnečné okuliare, oblečenie alebo aj helma. The Origin, jeden zo členov The Seven, bol veľmi očakávaným skinom a stal sa hlavnou tvárou siedmej strany Battle Passu. V jeho základom dizajne však nemá ikonické brnenie The Seven ale oranžovú kombinézu. The Seven brnenie je však možné získať na deviatej strane Battle Passu, kde spolu s ním uvidíme aj anime skin Erisa.

Zbraňový arzenál sa poriadne rozrástol

Z Fortnite bola odstránená hráčmi obľúbená zbraň MK-7. Namiesto nej však prišla náhrada v podobe Striker burst assault rifle. Nie je tak dobrá ako jej predchodca MK-7 a streľba je možná iba cez dávky, čo neumožňuje veľkú účinnosť v boji na blízko, ale stále je to veľmi dobrá zbraň a hráči ju určite dobre využijú pre jej väčší rozptyl. Jej mythical verzia je dostupná po porazení bossa Dr. Slone.

Už známa zbraň GUNNAR’S STINGER SMG sa tiež bude dať počas hry získať a to po porazení Gunnara v Command Cavern. Mytical bude aj Assault Rifle, ktorú má u seba boss Huntmaster Saber. Ako nová zbraň prichádza Combat SMG, ktorá má určite veľký potenciál na 1v1 súboj na blízko, kde vie protivníka prekvapiť s veľmi rýchlou streľbou a výborným dostrelom. Do hry sa vracia veľmi obľúbená zbraň Heavy Sniper, ktorá si však prešla pár zmenami. Už to nie je oneshot zbraň ako bývala, ale stále o nej môžeme povedať, že je veľmi spoľahlivá. Vie tiež mimoriadne poškodiť tanky, ktoré už nebudú tak nezničiteľné ako bývali.

Epic Games sa tiež rozhodol vrátiť do hry Revolver, ktorý hráči príliš v láske nemajú. Rovnako sa vracajú aj Drum shotgun, shock wave a C4, ktorá má teraz väčšie poškodenie tankov.

Aj vozidlá vo Fortnite dostali poriadny upgrade

Určite výraznú zmenu prinesie nový Titan tank, ktorý má možnosť použiť boost, čím tank zrýchli ale iba na krátku dobu. Titan tank vyzerá byť ešte lepší ako jeho predchodca. Okrem iného ponúka aj termovíziu a aim lock, ktorým dokáže zamerať skoro všetko. Aim lock ohrozuje aj iné tanky a vozidlá, air dropy ale aj hráči. Mala by sa na ňom objaviť aj farba The Seven, ale zatiaľ má len obyčajnú čiernu farbu.

Prišli tiež nové pripevnenia na vozidlá ako napríklad off-roadové kolesá alebo baranidlo. Tieto pripevnenia vie hráč pripevniť na svoje vozidlo, čím vozidlo dokáže pripomínať napríklad Monster Truck. Baranidlo sa dá tiež využiť ako krytie pred streľbou iného hráča, čo môže výborne pomôcť pri novom móde Zero Builds. Najzaujímavejšie vozidlo je však obrnený Battle Bus, ktorý sme videli už v uvádzacom videu kapitoly. 

Battle Bus je vo Fortnite už od svojich začiatkov a doteraz mu nebola dopriata veľká pozornosť. Teraz je ale možné si počas hry zakúpiť jeho novú obrnenú verziu, ktorá ponúka napríklad turret alebo baranidlo. Jeho najväčšou zaujímavosťou je však možnosť lietania, čo prinesie nové možnosti boja.

Je stavanie preč z Fortnite?

Podobne ako Battle Bus aj stavanie je vo Fortnite už od vydania hry v roku 2017. Obľúbilo si ho veľa hráčov a ponúklo veľkú zmenu od vtedajšieho veľkého konkurenta PUBG. Hráči, ktorí sa naučili dobre stavať, sa stali veľmi silnými protivníkmi v súboji a mali tiež veľkú výhodu nad hráčmi, ktorí stavať nevedeli.

Fortnite sa po piatich rokoch rozhodlo pre zmenu v podobe pridania nového módu Zero Builds, kde nie je možné stavať. Keďže sa hráč bez možnosti stavať stáva ľahkou korisťou pre sniperov, Epic Games do tohto módu pridali shield, ktorý sa sám postupne dobíja a mal by predísť náhodným úmrtiam.

Hráč, ktorý vyhrá v Zero Builds, bude odmenený dáždnikom Gunn-brella. Dáždniky sú akási náhrada gliderov pri zoskoku z výsadkového Battle Busu. Nie sú však vo Fortnite žiadnou novinkou, čo si môžu veľmi dobre pamätať veteráni. Podobný dáždnik bol možný získať už v sezóne 1 tiež ako odmena za prvú výhru.

Novinky v pohybe

Tactical sprint je vo Fortnite nový druh behu a vie hráčovi pomôcť pri uhýbaní pred streľbou alebo aj pri rýchlejšom presune po mape, pričom hráča zrýchli dvojnásobne viac ako obyčajný beh. Avšak hráč nemôže tento šprint používať neustále. Pri používaní Tactical sprintu sa míňa stamina a počas je preto treba byť obozretný.

Samotné dobíjanie však nie je príliš dlhé, takže si hráč nemusí tento šprint počas hry šetriť. Po novom je tiež možné vyraziť dvere, čo vyzerá byť naozaj veľmi zaujímavé a dokáže spraviť súboj s iným hráčom zaujímavejším. Do Fortnite bude odteraz možné preskakovať veľké steny vďaka novému parkúru.

Samozrejmosťou je nová mapa

Novými vylepšeniami si prešli napríklad Command Cavern, the Fortress a Synapse Station. V Command Cavern bola pridaná vzucholoď spojená s jaskyňou. Podobné vzducholode sú po celom ostrove a ponúkajú rôzne druhy interiérov a možnosti lootenia. V interiéri Synapse Station je pridaná dielňa, kde sa vyrábal obrnený battle bus.

Aj Funding Station sa vracia do Fortnitu. Sú po celej mape a umožňujú kúpu obrneného Battle Busu. Funding Station bude cez sezónu ponúkať výber medzi Combat AR a Red-Dot AR, Bubble Shield a Balloons a Boogie Bomb a Rift-To-Go. Veľká socha stojaca nad ostrovom, je z neznámeho dôvodu bez hornej časti tela a už nepôsobí ako veľký maják nad ostrovom. Novinka je tiež návrat Dr. Slone, ktorú vieme aj s jej armádou nájsť v lokácii the Fortress.

Ostrov je teraz celý posiaty krátermi, ktoré môžu obsahovať loot ale boli pridané skôr na dekoráciu. Dajú sa však dobre použiť ako úkryt pred streľbou iného hráča a vedia poskytnúť územnú výhodu. Vo Fortnite už nie je viac možné nájsť obľúbených tvorov Kolombo. Na ostrove boli dokopy traja a hráčovi boli nápomocní ako odrazová plocha a tiež poskytovali hráčovi úkryt a zbrane. Epic Games sa vyjadrili, že keby sa rase Kolombo hocičo stalo, tak by boli Tilted Towers zrovnané so zemou. Tilted Towers však stále stoja, takže nie je dôvod na paniku.

Napriek tomu si veľa hráčov momentálne myslí, že Kolombo je navždy preč ale v lokalite Log Jam Lumber Yard sa nachádzajú snehové hrudy. Keď hráč dopadne pri jednej zo snehových hrúd, dostane 10 000 XP a cez obrazovku sa mu ukáže text “Are the Kolombo hibernating? Or are they in hiding?” . Toto môže byť priamy dôkaz pre hráčov, že rasa Kolombo je stále v hre, len sa nachvíľu napríklad schovali.

Krátky sumár ďalších skvelých noviniek

Vracajú sa kanóny, ktoré sme mohli vidieť už v kapitole 2, no nie sú úplne také, aké ich poznáme. Teraz pripomínajú skôr kanóny na obliehanie a majú veľmi veľký dostrel. Kanóny sú dostupné skoro po celej mape. Rovnako ako staré kanóny, tak aj tie nové ponúkajú možnosť vystreliť sa z kanónu, čím umožňujú lepší pohyb po mape a vedia tiež pomôcť pri úteku od iných hráčov.

Prichádzajú nové funkcie, vďaka ktorým vieme opraviť pokazené autá alebo kanóny a vieme ich tým držať pri živote. Aj supply drop sa dočkal zmeny a to v podobe novej camo farby čo nie je až taká výhoda, ale aj takáto zmena vie oživiť hru.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.4.2022   |   Zobrazené: 1309x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 c e 5 1 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia